Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Moderátor: j.ree

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od prodejce »

David Eiselt píše:Co se týče CL tak tam si na nic nehrajeme - férovostí nejdál dojdeš.

Prdlajz, férovost nikoho nezajímá. A propos, projekt "Poctivé letenky" už existuje léta a není nijak zvlášť úspěšný. Nebo ty už jsi o něm snad slyšel?


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od micaello »

mrktrn píše:
micaello píše:
mrktrn píše:Dali jsme si práci vytvořit tuhle infografiku s rozměry zavazadel, tak se s tím podělím :)
http://dobaletova.cz/tipy-a-rady/rozmer ... akladovky/


AirOne už neexistuje.
Ryanair dovoluje vzít na palubu nejen příruční zavazadlo, ale také menší tašku/kabelu/notebookovou brašnu atd...

PS: Pokud si nejdete pro letenku na check-in přepážku (případně neodevzdáváte zapsané zavazadlo), je váha u přiručáku jedno (nikdo to před vstupem na palubu neváží).


Ještě se mi nestalo, že by zavazadlo kontrolovali při boardingu (většinou jen při check-in desku, kde jsem neměl ani zavazadlo k odbavení ale musel jsem tam jít pro razítko). Ale velikost zavazadla mi kontrolovali už hodně krát.


Nějak nechápu tvůj komentář, na co reaguješ =D. Já jsem psal o váze příručního zavazadla a tu mi kontrolovali pouze 2x a to vždy na check-in přepážce, kde jsem odevzdával zapsané zavazadlo (a tam se stejně 95% zákazníků low cost ani nedostane, protože lítají jen s příručákem)

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od lukaskr »

tak to tady ale ostatní uvádíš v omyl, protože hodně LC váží příruční zavazadla až v gate před nástupem do letadla, mnozí by tady mohli vyprávět...

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od micaello »

Já to nezažil, tím neříkám, že to tak není. Na druhou stranu co lidi mají nacpaný v příručácích? Notebooky, foťáky, časopisy... V zimě svetry? Udělám otočku, vyndám, obleču/hodím pod bundu a jdu na to znova.. :thumbup:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od Fabo »

micaello, no, kilo tak treba vyndas, ale jestli mas kufr nacpanej bordelem a 15kg, tak to je horsi.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od JackBrno »

Ne že bych byl nějaký častý letec, ale párkrát za rok letím a nikdy v životě mi nikdo příručák neměřil ani nevážil :-) Ani při letech s RYR. Nicméně vím, že u Gate mají většinou nachystanou nějakou tu krabici na měřění, ale ještě jsem ji neviděl v praxi použít :-) Samozřejmě počítat s vážením u odbavovacích přepážek by nemělo pro LC smysl, protože tam většina cesťáků ani nejde. Každopádně je ale určitě vhodné povolené limity nepřekračovat, aby člověk nebyl nepříjemně překvapen a neřešil akutně, kam s obsahem báglu nebo nedoplácel nekřesťanské poplatky za neplánovaný přesun zavazadla do bagáže.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od Marty-t »

Tak ještě jsem viděl řešení typu kabátokufr:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -game.html

,ale řekl bych že pokud by se masivně rozšířil, tak by nízkonákladovky taky musely reagovat... A hlavně chudáci spolucestující v letních parnech... :wink:

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od Filisipi »

Marty-t píše:Tak ještě jsem viděl řešení typu kabátokufr:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -game.html

,ale řekl bych že pokud by se masivně rozšířil, tak by nízkonákladovky taky musely reagovat... A hlavně chudáci spolucestující v letních parnech... :wink:


Nic novýho, tohle je přece oblečení každýho správnýho čecha :D I ta barva sedí. Ještě ledvinka a RYR se může jít klouzat.


Odpovědět