Ryanair: stačí občanka?

Moderátor: j.ree

bekes.csaba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 11. 2015, 11:11
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od bekes.csaba »

[quote="kostka32"]Dobrý den,
Letím se společností rynair v září poprvé do Velké británie.Stačí občanský průkaz nebo musí být pas ?Ptám se protože sem našel že do Anglie stačí pouze občanský průkaz ale na stránkách Rynair.com sem našel že přijmají pouze platní cestovní pas.(https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... ssport-ids)


Chceš cestovat? Tak si sebou vezmi pas a neotravuj tady forum nesmyslnými otázkami... A pokud nemáš pas, tak si ho vyřiď a neotravuj tady forum nesmyslnými otázkami...


bekes.csaba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 11. 2015, 11:11
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od bekes.csaba »

yellow píše:
bekes.csaba píše:Chceš cestovat? Tak si sebou vezmi pas a neotravuj tady forum nesmyslnými otázkami... A pokud nemáš pas, tak si ho vyřiď a neotravuj tady forum nesmyslnými otázkami...

K cemu je potreba pas v EHP pro cestovani?


Pas prostě k cestování patří, s EHP to nemá koneckonců nic společného. Že se nekdo rozhodl a dohodl cestování na ID card ještě neznamená, že to musí vždy být akceptováno navzdory všem smlouvám...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od Airbus380 »

kostka32 píše:No..Bude to ještě zajímavé :D
Vím že po EU (tedy i Velká británie)Jde létat i jenom s platným občanským průkazem.ALE na stránkách ryanairu je napsáno že cestovat lze pouze s platným cestovním pasem.Díval sem se tedy na MZV kde je napsáno že stačí OP.Pak jsem psal na stránku letenky.cz (live chat) tam mě odkázali na stránku student agency kde je opět napsáno že pro vstup do GB stačí OP.Ptal jsem se i na stránkách pelikan.com a opět napsali že OP stačí a i vy jste mi napsali že stačí OP Ale opět stránkách Ryanairu (live chat) Mi někteří zaměstnanci psali že stačí OP a někteří zase že musím mít PAS.Jeden dokonce napsal že je to nařízeno EU (cestovat jenom s pasem) a že pokud na stránkách MZV je to jinak tak se mám obrátit na letiště !


Opravdu neřeš, co je psáno na webu Ryanairu. S Ryanam jsem letěl na OP několikrát, stejně jako miliony dalších. OP stačí a tečka :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od Globik »

bekes.csaba píše:
yellow píše:
bekes.csaba píše:Chceš cestovat? Tak si sebou vezmi pas a neotravuj tady forum nesmyslnými otázkami... A pokud nemáš pas, tak si ho vyřiď a neotravuj tady forum nesmyslnými otázkami...

K cemu je potreba pas v EHP pro cestovani?


Pas prostě k cestování patří, s EHP to nemá koneckonců nic společného. Že se nekdo rozhodl a dohodl cestování na ID card ještě neznamená, že to musí vždy být akceptováno navzdory všem smlouvám...

Pas patří k cestování, jídlo a pití zadarmo patří k létání letadlem a zdravotnictví je bezplatné. Jdi se vycpat do muzea s takovým názorem.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od JackBrno »

bekes.csaba píše:Pas prostě k cestování patří, s EHP to nemá koneckonců nic společného. Že se nekdo rozhodl a dohodl cestování na ID card ještě neznamená, že to musí vždy být akceptováno navzdory všem smlouvám...

Ovšem akceptováno to zjevně je :) Jak už jsem psal, cestování bez pasu po EU je už standard a dopravce by byl blázen, kdyby se vyžadováním dokladů nad rámec povinností dobrovolně připravoval o velkou (dnes možná i nadpoloviční část, zvyklých po Evropě cestovat na občanku) potenciálních klientů. A zrovna u dopravce typu RYR si to neumím představit :)


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od kowal »

Ono je kolikrát lepší ukazovat v rámci Evropy jen občanku, ukázání pasu může vést ke zbytečným otázkám - procedurám. Když jsem naposledy jel z Dánska do Švédska, tak kontrola pasu málem skončila anální sondou, jestli něco nepašuji. Takže když to jde, tak raději pouze na OP.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od rpet »

JackBrno píše:....dopravce by byl blázen, kdyby se vyžadováním dokladů nad rámec povinností dobrovolně připravoval o velkou (dnes možná i nadpoloviční část, zvyklých po Evropě cestovat na občanku) potenciálních klientů. ...

opravdu si myslíš, že nadpoloviční část potenciálních klientů cestuje s FR proto, že mohou letět "na občanku"?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od beardie »

kostka32 píše:ALE na stránkách ryanairu je napsáno že cestovat lze pouze s platným cestovním pasem.
neklam

kostka32
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 07. 2016, 13:00
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od kostka32 »

beardie píše:
kostka32 píše:ALE na stránkách ryanairu je napsáno že cestovat lze pouze s platným cestovním pasem.
neklam

Neklamu ..Dokonce jeden ze zaměstnanců na ryanair online chatu mi napsal že je to vyhláška EU (cestovat s pasem po eu)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od beardie »

operator na online chate je vacsinou brigadnik s minimalnymi skusenostami, treba sa zamerat na to, co je pisane na strankach a aj napriek tomu, ze ti to pisali, tak stale tvrdis blbosti a mozes niekoho uviest v omyl

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od micaello »

kowal píše:Ono je kolikrát lepší ukazovat v rámci Evropy jen občanku, ukázání pasu může vést ke zbytečným otázkám - procedurám. Když jsem naposledy jel z Dánska do Švédska, tak kontrola pasu málem skončila anální sondou, jestli něco nepašuji. Takže když to jde, tak raději pouze na OP.


Asi tak..stačí, abys tam měl jedno nějaké "zajímavé" razítko a už to frčí :crazy:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od Fabo »

bekes.csaba píše:
yellow píše:
bekes.csaba píše:Chceš cestovat? Tak si sebou vezmi pas a neotravuj tady forum nesmyslnými otázkami... A pokud nemáš pas, tak si ho vyřiď a neotravuj tady forum nesmyslnými otázkami...

K cemu je potreba pas v EHP pro cestovani?


Pas prostě k cestování patří, s EHP to nemá koneckonců nic společného. Že se nekdo rozhodl a dohodl cestování na ID card ještě neznamená, že to musí vždy být akceptováno navzdory všem smlouvám...


Jeste tu vyjezdni dolozku aby nezapomel. A devizovy prislib.

To k cestovani do zapacni ciziny taky proste patri, ze ano.

ty jses taky kus vola.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od Fabo »

rpet píše:
JackBrno píše:....dopravce by byl blázen, kdyby se vyžadováním dokladů nad rámec povinností dobrovolně připravoval o velkou (dnes možná i nadpoloviční část, zvyklých po Evropě cestovat na občanku) potenciálních klientů. ...

opravdu si myslíš, že nadpoloviční část potenciálních klientů cestuje s FR proto, že mohou letět "na občanku"?


Ne, ale myslim, ze nadpolovicni cast proste na tu obcanku cestuje. A kdyby je jednou FR na letisti odstavil, tak uz vickrat FR nepoleti.

kostka32 píše:
beardie píše:
kostka32 píše:ALE na stránkách ryanairu je napsáno že cestovat lze pouze s platným cestovním pasem.
neklam

Neklamu ..Dokonce jeden ze zaměstnanců na ryanair online chatu mi napsal že je to vyhláška EU (cestovat s pasem po eu)


Oni to tam maj napsano tak debilne.

Na jednu otazku napisou odpoved ve stylu "potrebujete pas, nebo jiny doklad akceptovany danou krajinou" a pak tam je otazka "proc Ryanair vyzaduje pasy pro mezinarodni lety" a odpoved uplne mimo neco jako "protoze lidi delaji online checkin a pak se musi overit totoznost na letisti"

Nicmene: v smluvnich podminkach maj napsano, ze je povinosti cestujiciho mit doklad, ktery uznaji autority v zemi kam se cestuje. Pak nasleduje vycet, ktery obsahuje m.j. OP vydane v zemich EU, Irska pasova karta, nemecky dokument ditete a pod. - a jen pro Maroko a Israel je oznacen pas (s prislusnou platnosti). Tedy na zaklade podminek te s OP nevylouci z prepravy.

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od mbsvobodova »

V dubnu 2015 jsem letěla do Londýna s Ryanairem na OP bez problému.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od JackBrno »

rpet píše:
JackBrno píše:....dopravce by byl blázen, kdyby se vyžadováním dokladů nad rámec povinností dobrovolně připravoval o velkou (dnes možná i nadpoloviční část, zvyklých po Evropě cestovat na občanku) potenciálních klientů. ...

opravdu si myslíš, že nadpoloviční část potenciálních klientů cestuje s FR proto, že mohou letět "na občanku"?

Ne, to pochopils špatně :) Tak to samozřejmě není, myslel jsem to tak, že z potenciálních cesťáků přejících si popoletět někam po Evropě nemá dost velká část (možná až polovina) vůbec platný pas, takže neodůvodněným vyžadováním pasu by se o celou tu nezanedbatelnou část trhu vědomě připravil. A to zrovna u RYR není představitelné :)


Odpovědět