Ryanair: stačí občanka?

Moderátor: j.ree

kostka32
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 07. 2016, 13:00
Stav: Offline

Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od kostka32 »

Dobrý den,
Letím se společností rynair v září poprvé do Velké británie.Stačí občanský průkaz nebo musí být pas ?Ptám se protože sem našel že do Anglie stačí pouze občanský průkaz ale na stránkách Rynair.com sem našel že přijmají pouze platní cestovní pas.(https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... ssport-ids)

Díky za odpověď.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od JackBrno »

Obecně ano, v rámci EU stačí vždy občanka. Nicméně pokud máš pas, tak si ho vezmi taky. Každopádně u RYR musíš mít ten doklad, který zadáš u web check-inu.

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od Hansie »

V rámci EU možná ano, nicméně bych si vzal raději pas, už jen s ohledem na brexit

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od JackBrno »

Pas je jistota, ale vzhledem k tomu, že žádný brexit zatím nenastal (pouze bylo odhlasováno, že nastane), tak v Anglii platí stále pravidla EU a občanka by musí stačit. Ale jistota je jistota :)

kostka32
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 07. 2016, 13:00
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od kostka32 »

Díky za pomoc :)) Takže s občankou by mě do letadla měli pustit.Ještě se zeptám proč tedy je na těch stránkách napsáno že musí být platný cestovní doklad (pas.)Pokud sem to dobře pochopil.Při rezervaci to chce ještě faktůrační adresu,je tam pouze addres 1 Mám tam teda zadat město ulici pčs atp...nebo jenom ulici s číslem domu má s tím někdo nějakou zkušenost ?


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od beardie »

Ako ti už povedali u susedov, pre občanov EÚ stačí OP aj s príslušnou citáciou

Ak tu faktúru nebudeš chcieť preplatiť, tak tam môžeš napísať čokoľvek

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od MarcosFT »

Nemusíš mit doklad který zadáš při check inu. Já dávám vždy pas protože ty údaje znám již nazpaměť a lítám na občanku. Standardně je ale lepší vzít oboje, například při ztrátě jednoho můžeš domů letět na druhý.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od hafi »

Tak předpokládám, že dotaz vzniknul, protože pas nemá a není čas si ho vyřídit (nebo ho normálně prostě nepotřebuje, tedy i těch pár set by byly vyhozené peníze). Tedy rady ať si ho veme, jsou nejspíš mimo. Pro vstup do UK samozřejmě stačí OP, ale dle mě si Ryanair může vybrat, jaký doklad bude požadovat pro účely check-inu/boardingu a klidně to může být jiný požadavek než má cílový

kostka32
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 07. 2016, 13:00
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od kostka32 »

hafi píše:Tak předpokládám, že dotaz vzniknul, protože pas nemá a není čas si ho vyřídit (nebo ho normálně prostě nepotřebuje, tedy i těch pár set by byly vyhozené peníze). Tedy rady ať si ho veme, jsou nejspíš mimo. Pro vstup do UK samozřejmě stačí OP, ale dle mě si Ryanair může vybrat, jaký doklad bude požadovat pro účely check-inu/boardingu a klidně to může být jiný požadavek než má cílový

Ok Díky moc za rady !! :))

kostka32
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 07. 2016, 13:00
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od kostka32 »

JackBrno píše:Obecně ano, v rámci EU stačí vždy občanka. Nicméně pokud máš pas, tak si ho vezmi taky. Každopádně u RYR musíš mít ten doklad, který zadáš u web check-inu.

A tam je na výběr mezi občankou a pasem ?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od JackBrno »

V rámci Schengenu určitě ano, ale nemám zkušenost s RYR na letu mimo Schengen, tak to nemůžu potvrdit. Ale nezdá se mi pravděpodobné, že by se RYR dobrovolně připravil o nemalou skupinu lidí, kteří jsou zvyklí cestovat po EU jen na občanku (i poměrně často) a pas vůbec nemají, protože mimo EU necestují.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od micaello »

Minulý rok na letu Wroclaw - Oslo s Ryanair bez problému na občanku. A to Norsko není v EU, jen v Schengenu..

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od Hansie »

OK, zkus to ve Vyšném Nemeckém s občankou, oni ti to už vysvětlí,,, :D

kostka32
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 07. 2016, 13:00
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od kostka32 »

No..Bude to ještě zajímavé :D
Vím že po EU (tedy i Velká británie)Jde létat i jenom s platným občanským průkazem.ALE na stránkách ryanairu je napsáno že cestovat lze pouze s platným cestovním pasem.Díval sem se tedy na MZV kde je napsáno že stačí OP.Pak jsem psal na stránku letenky.cz (live chat) tam mě odkázali na stránku student agency kde je opět napsáno že pro vstup do GB stačí OP.Ptal jsem se i na stránkách pelikan.com a opět napsali že OP stačí a i vy jste mi napsali že stačí OP Ale opět stránkách Ryanairu (live chat) Mi někteří zaměstnanci psali že stačí OP a někteří zase že musím mít PAS.Jeden dokonce napsal že je to nařízeno EU (cestovat jenom s pasem) a že pokud na stránkách MZV je to jinak tak se mám obrátit na letiště !

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair: stačí občanka?

Příspěvek od Hansie »

Psal jsi o Moldávii (neplatí), Gruzii (také ne), tak jsem tam vložil tu Ukrajinu...


Odpovědět