Vzdělání pilota

Odpovědět
Anylola
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 01. 2018, 12:09
Stav: Offline

Vzdělání pilota

Příspěvek od Anylola »

Ahoj,
Jsem fascinován vším okolo létání. Mým velikým snem je stát se dopravním pilotem. Konečně jsem se dostal do určité finanční nezávislosti a mohu si to dovolit, aniž bych si bral nejrůznější úvěry. Můj problém ale spočívá v tom, že mám pouze výuční list. Předem vás žádám o vynechání komentářů typu: Maturitu má každej debil a kdo neudělá maturitu, ten nemá u letadel co dělat! Né každý totiž dostal možnost k maturitě vůbec jít. Jsou lidi, co museli kvůli rodině jít na učňák, nebo prostě nedostali možnost si to dodělat. Matematika mi jde, fyzika taky. Jde mi o to, jestli má vůbec někdo šanci stát se dopravním pilotem pouze s výučním listem. Mám teď na mysli především situaci, kdy budu mít všechny potřebné kvalifikace a budu mít nalétáno třeba i stovky hodin. Samozřejmě za předpokladu, že v tom budu dobrý, čemuž věřím, protože miluju letadla a všechno kolem nich. Mám v plánu si maturitu časem třeba dodělat, ale to je otázka několika let a létat chci teď. Můj dotaz tedy zní: Pokud budu mít všechny potřebné kvalifikace, typovku a nalétané hodiny, bude to pro nějakou aerolinku vůbec hrát roli, nebo je místo leteckých dovedností bude zajímat jenom to, jaké mám „civilní" vzdělání? Děkuji za odpověď.


Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Vzdělání pilota

Příspěvek od Jeeloo »

Maturita je absolutně nejnižší vzdělání, které je akceptovatelné. Bez ní nelze jít létat jako Dopravní Pilot.

A věř mi, maturita nic není oproti tomu, co tě čeká pak navýcviku, ATPL a nakonec i typovce a vstupním testu do aerolinek :)

Odpovědět