Létání jako koníček a akce zvaná"pilotem na zkoušku"

luk4
Nováček
Nováček
Status: Offline

Létání jako koníček a akce zvaná"pilotem na zkoušku"

Příspěvekod luk4 » 14. 01. 2018, 19:32

Ahoj jsem 15-ti letý kluk co touží po létání s letadlem :)
Toužím po průkaze na ultralight ale nejsou na to finance a pochybuju že by mi to vůbec bylo dovoleno, finance nefinance.
Letadlo bych teda k dispozici měl, to by neměl být problém, mám v rodině pilota :)
Nějak mi ale hlavou vrtá že je to nějaké moc jednoduché a dost mě zaskočilo že je to od 16 let. Vím že kdybych se tím chtěl živit tak bych musel mít nějaké vzdělání, například maturitu ale lítat chci jen pro radost a sám nebo občas někoho svézt :) Je to opravdu tak jednoduché kdybych prošel u lékaře a předpokládám že i na psycho testech jestli teda jsou což asi jo.
No a moje druhá otázka je k akci "pilotem na zkoušku" kde si může každý komu bylo 16 zkusit letadlo řídit za celkem dobrou cenu. Jsem od toho odrazován jedním pilotem s kterým jsem si o tom psal na internetu a říkal že se budu jen bát a nebudu mít z toho žádný požitek když o létání moc nevím. Pravdou je že jsem nikdy letadlem neletěl, jen vrtůlníkem a ani chvilku jsem snad strach neměl. Ani letadla se nebojím, spíš se budu celej let smát jak blázen jak to mám ve zvyku v podobných situacích :D :D
Jaký názor na tuto akci máte Vy? A co vaše první pocity při prvních letech?

zbozivulekral
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Status: Offline

Re: Létání jako koníček a akce zvaná"pilotem na zkoušku"

Příspěvekod zbozivulekral » 14. 01. 2018, 20:53

Zdarec, nevím jak přesně to je u ULL, ale na PPL ti stačí medical class 2, kterou by neměl být problém získat, pokud jsi normálně zdravý člověk. Psychotesty nepotřebuješ, ty snad chtejí při medical class 1 jen v Praze, já ji dělal ve Vídni a psychotesty jsem nedělal. Dál si musíš udělat průkaz radiotelefonisty a samozřejmě odlítat výcvik a udělat zkoušky. Co se pilotem na zkoušku týče, každý to asi bude vnímat jinak, záleží na X faktorech... Já si díky "pilotem na zkušku" vybral školu kde dělám výcvik. Původně jsem ho chtěl dělat jinde, ale parádně mi sedl instruktor...

Zpět na “Piloti”