Začínající pilot

Odpovědět
ondrej21
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 08. 2018, 09:16
Stav: Offline

Začínající pilot

Příspěvek od ondrej21 »

Zdravím,
vím, že tohle už tu hodněkrát bylo, ale už mohou být zastaralé informace. Prosím Vás o radu.
Sním o kariéře dopravního pilota. Mám zdravotní osvědčení první třídy vím jak všechno probíhá, ale potřebuji nějaké objektivní názory na školy. Jsem z Brna. Nejvíce mě do dnešního rána zaujala Flying Academy. Ve škole ke mně byli vstřícní, zázemí školy se mi velmi líbí, studium v angličtině, možnost létat v Americe TB. Ale narazil jsem na velmi negativní renceze.

Ještě zvažuji návštěvu F air.

Mohli byste mi prosím nějak objektivně poradit jetli f air, blue sky, nebo mám jít doopravdy do FA?

Děkuji moc


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Začínající pilot

Příspěvek od zbozivulekral »

ondrej21 píše:Zdravím,
vím, že tohle už tu hodněkrát bylo, ale už mohou být zastaralé informace. Prosím Vás o radu.
Sním o kariéře dopravního pilota. Mám zdravotní osvědčení první třídy vím jak všechno probíhá, ale potřebuji nějaké objektivní názory na školy. Jsem z Brna. Nejvíce mě do dnešního rána zaujala Flying Academy. Ve škole ke mně byli vstřícní, zázemí školy se mi velmi líbí, studium v angličtině, možnost létat v Americe TB. Ale narazil jsem na velmi negativní renceze.

Ještě zvažuji návštěvu F air.

Mohli byste mi prosím nějak objektivně poradit jetli f air, blue sky, nebo mám jít doopravdy do FA?

Děkuji moc


Taky su z Brna, taky jsem přemýšlel o Flying Academy, ale nakonec dělám výcvik v pilotem.cz a supřesvědčenej o tom, že to byla nejlepší volba.
Podrobnosti, kdyžtak do zpráv.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Začínající pilot

Příspěvek od RadekB »

Vy dva klucí, mám na vás otázku. Kde jste si nechali udělat medical 1 ? V Praze nebo zahraničí? Díky, RB.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Začínající pilot

Příspěvek od zbozivulekral »

RadekB píše:Vy dva klucí, mám na vás otázku. Kde jste si nechali udělat medical 1 ? V Praze nebo zahraničí? Díky, RB.


Ve Vídni. Za prvé to mám z Brna o dost blíž a za druhé přístup na tamní klinice je poněkud jiný než na úlz.

ondrej21
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 08. 2018, 09:16
Stav: Offline

Re: Začínající pilot

Příspěvek od ondrej21 »

RadekB píše:Vy dva klucí, mám na vás otázku. Kde jste si nechali udělat medical 1 ? V Praze nebo zahraničí? Díky, RB.

V Košicích, nejvíc v pohodě


blazek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 08. 2018, 21:02
Oblíbené typy letadel: blackbird
Stav: Offline

Re: Začínající pilot

Příspěvek od blazek »

RadekB píše:Vy dva klucí, mám na vás otázku. Kde jste si nechali udělat medical 1 ? V Praze nebo zahraničí? Díky, RB.

Na na ULZ v Praze a vůbec to není tak hrozný jak se obecně straší... Tady pod článkem (https://www.aeroweb.cz/clanky/4802-pro- ... u-do-kosic) máš v diskuzi pro představu info jak probíhají psychotesty. Je teda pravda, že když nedáš první test na krátkodobou pamět tak se ti to protáhne na 2 dny, což není úplně ok. Ale podle mě se to dá dát úplně v pohodě když před tím trošku potrénuješ. Personál je tam milý a ochotný. Předpokládám, že s Vídní se to nedá moc srovnat, ale taky zaplatíš o půlku míň.
Naposledy upravil(a) blazek dne 21. 11. 2018, 19:25, celkem upraveno 1 x.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Začínající pilot

Příspěvek od zbozivulekral »

C152 je pro výcvik nejlepší letadlo, sice se už léta nevyrábí, ale při správném servisu jsou téměř nesmrtelné.

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Začínající pilot

Příspěvek od majkl666 »

Zdravím, chci se zeptat, jestli náhodou někdo neví o nějaké stránce či skupině začínajících pilotů s licenci PPL, kde je možné se domluvit na nějakém svezení třeba za náklady a alespoň trochu jim tak finančně pomoct třeba k vytouženému cíli dopravního pilota. Občas bychom potřebovali hodit z bodu A do bodu B a za dvě hoďky zpět v rámci ČR, po zemi už nás to nebaví :) samozřejmě pokud je toto vůbec možné, což nevím... díky

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Začínající pilot

Příspěvek od zbozivulekral »

majkl666 píše:Zdravím, chci se zeptat, jestli náhodou někdo neví o nějaké stránce či skupině začínajících pilotů s licenci PPL, kde je možné se domluvit na nějakém svezení třeba za náklady a alespoň trochu jim tak finančně pomoct třeba k vytouženému cíli dopravního pilota. Občas bychom potřebovali hodit z bodu A do bodu B a za dvě hoďky zpět v rámci ČR, po zemi už nás to nebaví :) samozřejmě pokud je toto vůbec možné, což nevím... díky


Na FB existuje skupina "Sdílené místo v letadle, Spolucestování, Výletování", ale asi moc nefunguje...


Odpovědět