Výcvik PPL

Dave077
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 04. 2007, 20:48
Stav: Offline

Výcvik PPL

Příspěvek od Dave077 »

Ahoj! Chci začít výcvik PPL a mám pár otázek: započítává se teorie z ULL? Kolik hodin obsahuje teorie PPL? Může se létat, pokud nemám ještě teorii? A stačí mít First Class Medical Certificate 2 až na sólo?
Díky za odpovědi.


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výcvik PPL

Příspěvek od BB »

Co myslíš tím First Class Medical Certificate 2? Jinak viz JAR-FCL 1.

Dave077
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 04. 2007, 20:48
Stav: Offline

Příspěvek od Dave077 »

Omlouvám se za chybu, má to být Medical Certificate Class II.

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

pred prvnim solem nemusim mit jenom prukaz radiotelefonisty letecke pohyblive sluzby. medical musis mit urcite co je mi znamo

Bumpy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 85
Registrován: 16. 02. 2007, 11:12
Stav: Offline

Příspěvek od Bumpy »

A ten Medical musi byt prvne vydany ULZ, sportovni doktori pro ULL vydavaji taky dvojku a Ti na PPL nestaci.


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »


dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

odkaz na tenhle článek bych sem raději ani nedával :)

nomis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 17. 11. 2007, 23:53
Stav: Offline

Příspěvek od nomis »

Zdravím, mám dotaz ohledně financování PPL, respektive, jak je to s rozdělením nákladů na let.

Když budu mít PPL a budu chtít vozit známý a podobně, tak jestli mi můžou přispívat na letovou hodinu? Když třeba bude za 4000Kč/hod, tak jestli můžeme jít třeba půl na půl, když se vlastně PPL nesmí lítat za úplatu. Tou úplatou je myšleno, že bych třeba po něm chtěl 5t Kc misto 4t Kc? diky

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

nomis píše:Zdravím, mám dotaz ohledně financování PPL, respektive, jak je to s rozdělením nákladů na let.

Když budu mít PPL a budu chtít vozit známý a podobně, tak jestli mi můžou přispívat na letovou hodinu? Když třeba bude za 4000Kč/hod, tak jestli můžeme jít třeba půl na půl, když se vlastně PPL nesmí lítat za úplatu. Tou úplatou je myšleno, že bych třeba po něm chtěl 5t Kc misto 4t Kc? diky


Vozit muzes koho chces a za kolik chces, nesmis to ale nikde verejne nabizet a uvadet jako svoji zivnost. Respektive musis kazdemu tvrdit, ze vsichni ti, co vozis, jsou tvi kamaradi a pribuzni. "Za uplatu" znamena ze ti nekdo plati prave za to, ze ho vezes, bez ohledu na to, jestli to naklady pokryva nebo ne. Kdyz ti jen tak daji penize na ruku, nebo ti prispeji na to, aby sis pujcil letadlo, a ty je pak svezes, tak je to v poradku.

nomis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 17. 11. 2007, 23:53
Stav: Offline

Příspěvek od nomis »

A kdybych vylepil ve skole plakat s vyhlidkovymi lety, tak by to asi neproslo, ze? Mne by neslo o to na tom vydelavat, pouze o castecne pokryti nakladu.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

pochybuji, ze te nekdo necha se 45 hodinami nekoho vlacet na vyhlidkove lety.

Jinak si uvedom, ze PPL je od toho, aby jsi si letal pro zabavu, ne proto, abys nekoho vozil na vyhlidkove lety, na to je prukaz, ktery se jmenuje CPL. Doporucuji ti nevyvesovat nikde, ze jsi letecky poter s par hodinama, ktery chce nekoho za uplatu vozit, to by mohlo spatne dopadnout ;)

nomis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 17. 11. 2007, 23:53
Stav: Offline

Příspěvek od nomis »

Ale ne, tak to nebylo ani myšleno. Proto jsem se ptal, jak to s tim ppl a uplatou je. Kdyz uz jsme u toho CPL, co je lepsi mit driv... IR(A) nebo CPL?

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Ale tak jdi to napsal :D Vylepis si plakat, ze nekoho svezes a podeli se s tebou o cenu. Nebo ne? Bacha na to, jsou lide, kteri te velmi radi naprasi ;)

Jinak s IR a CPL to je na tobe a jak mas nalet, penize a vicero veci.

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

http://www.hodkovice.info/

Příspěvek od Papinak73 »

Všem zájemcům o motorové létání doporučuji nově zpracované stránky Aeroklubu Hodkovice, hlavně sekci Motorová škola, kde je velice dobře popsaný motorový výcvik.
http://www.hodkovice.info/

habl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 27. 03. 2003, 21:20
Stav: Offline

Příspěvek od habl »

Ahoj,
mate tam chybu - prohlidka u lekare, s tema dioptriema to neni pravda a s tim sluchem to je taky trosku jinak, viz aktualni JAR - FCL 3.
Petr


Odpovědět