Jak se stát vojenským pilotem...?

Odpovědět
washer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 08. 2010, 18:10
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od washer »

Sice tu jsem nový, ale na tuhle otázku mám jasnou odpověď... Radši se neptej, nebo to tu začne vřít :D


Čopta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 09. 2010, 19:57
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Čopta »

washer píše:Sice tu jsem nový, ale na tuhle otázku mám jasnou odpověď... Radši se neptej, nebo to tu začne vřít :D

Proč ? Ale je to asi jedninná možnost v Praze

washer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 08. 2010, 18:10
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od washer »

No řeknu ti to takhle, sem taky z Prahy, Letňany mám dost blízko, ale s elementárkou začínám jinde. Má to svoje výhody

Čopta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 09. 2010, 19:57
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Čopta »

Já to mám jen metrem na Muzeum a do Letňan . Ale z Prahy je to mimo moje možnosti .

petrecek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 01. 2011, 15:04
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od petrecek »

Dobrý den,
je mi 15 rozhoduje se co v životě, chdodím na základu ve Frýdku-místku (8.zš)... chodím do třídy s rozšírenou výukou informatiky.. ve třídě patřím k těm lepším stal jsem se členem klubu mensy v testech mensy sem dosáhl 126 IQ... olympíady a různé úlohy je můj denní chleba .. je jasné že chci studovat vysokou školu... ale žádna lékařina právník.. fuj tajbl :D sem technický založený.
vybíral jsem školy a patří kním

http://www.spseiostrava.cz/
http://www.spsfren.cz/
http://www.spsfm.cz/moodle/index.php
http://www.stsmo.cz/

můj dotaz směřuje tedy k té poslední škole... zvolil bych tech. lyc.
je ta škola dobrá ? máte nějaké osobni zkušenosti/srovnáni s jinými školami ?
dále bych chtěl po střední pokračovat nejlépe na unobu... nvím jestli by bylo rozumné pilota... okrajem kdybych tam se chtěl dostat... mám operované nohy(ploché) tak se okrajně chci zeptat jestli je to velký problém prošel bych prohlídkami ?...
ale chci se zeptat jestli by byla sš v Mor. Třebové dobrá cesta na unob a taky jestli se z sš morav. t. dostanu na jiné vys. školy nebo mně to nasměřuje jen na unob. ?? :wtf:


CaptainJack
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 01. 2011, 22:01
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od CaptainJack »

Chlapi, když to tak čtu... Je jasný, že jste plný mladickýho elánu, ale pokud jste někde na začátku střední, tak bych nějaký vojáčky vůbec neřešil. Možná nejtěžší je projít na zdravotním, vojáci žijou v trochu jiné dimenzi a každá blbost znamená stop. To ovšem neovlivníte. Známky můžete mít jaký chcete, stejně záleží jak potom napíšete přijímačky, neřeště to. Stejně tak můžete nalétat tisíc hodin v aeroklubu, ale u přijímaček to nikoho zajímat nebude. Jouda vedle vás, co viděl éro akorát na obrázku, ale slyšel, že být vojenský pilot je děsně kůůl na tom bude stejně. A pokud bude lepší v matice i lépe než vy.

Kašlete na to, pokud vás baví létání choďte do aeroklubu, chlastejte (to by se vám u armády hodilo víc jak létání) a hlavně šu&.ejte vaše spolužačky, jak já vám je zavidím...

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od rychlovka »

j
Naposledy upravil(a) rychlovka dne 18. 01. 2011, 21:14, celkem upraveno 1 x.

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od rychlovka »

Čau lidi,

je mi 14 let a mým velkým snem už od malička je být civilním pilotem. Našel jsem tohle forum, které se přímo netýká civilního letectví, ale všimnul jsem si že někdo o tom ví opravdu hodně. Mam 4 otázky:
1. Na UNOBu se platí těch dvacet tisíc za měsíc zpětně i když mě vyhodí nebo pouze když skončim sám?
2. Od kolika let je možné absolovat ULZ zkoušky (abych věděl jestli mám nebo nemám šanci stát se pilotem), a případně kolik to stojí, pokud to není zadarmo. Vím že ULZ zkoušky jsou pro vojenské piloty. Je mezi tím nějaký rozdíl? Myslím tím mezi zdravotmi zkouškami na civilního a vojenského pilota.
3. Jak složité je dostat se z UNOBu k civilnímu letectví?
4. Pokud je velmi složité dostat se z UNOBu k licenci ATPL, poraďte mi prosím jaká je nejlepší cesta k civilnímu letectví.

Díky za odpověď

PS:Nehodlám platit statisíce za školy, ale nějaké ty peníze bych do toho klidně vrazil.

adamekxxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 06. 2011, 16:57
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od adamekxxx »

Ahoj, rad bych se vas zeptal je-li pro vojenskeho pilota problem, ma-li 1 dioptrii na obou ocich ? Dekuji za pripadnou odpoved.

OndraB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 11. 04. 2010, 14:26
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od OndraB »

na pilota tě s oční vadou nepustí.
Vezmou tě třeba na obor letový provoz ale půjdeš na ATC..

adamekxxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 06. 2011, 16:57
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od adamekxxx »

Ok diky za odpopved, ale tak co muj dalsi plan je stat se dopravnim pilotem a to uz mi vyjde snad ma i 1st class medical :D takze aspon to

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Jeeloo »

adamekxxx píše:Ok diky za odpopved, ale tak co muj dalsi plan je stat se dopravnim pilotem a to uz mi vyjde snad ma i 1st class medical :D takze aspon to


Aspon to...to zni dost blbe imho, aneb kdyz nemuzu litat s Gropenem a nebo jako TpGun s F18, tak alespon ten Boeing, ci Airbus. Sice pomala kachna, ale cobych pro zebe neudelal..

filldas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 10. 2011, 15:16
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od filldas »

Rád bych se zeptal jakou střední školu v Praze by jste mi doporučili, abych se v budoucnu mohl stát vojenským pilotem??? Předem děkuji za odpověď

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Jeeloo »

Jakoukoliv, stredni neni rozhodujici. Potom musis splnit vsechna kriteria vyse, byt naprosto fit a naprosto excelentni ve studiu, potoze u nas se berou cca 2-3 piloti rocne na vycvik v ramci vysokoskolskeho studia ze vsech, tkeri se prihlasi.


Odpovědět