Jak se stát vojenským pilotem...?

Odpovědět
bartik09
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 05. 2010, 09:00
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od bartik09 »

Jenze tohle je škola, kde si nevybíráš, jestli budeš studovat pilota nebo ŘLP. Začneš tim, že se jim na 12 let upíšeš. Pak tě nechaj studovat ŘLP a když to doděláš, tak ti taky můžou říct, že ŘLP maj dost a pošlou tě jezdit s tankem. A máš na 12 let od lítání pokoj. Tak hlavne nepohrdni takovouhle školu... Pokud ale chceš bejt za každou cenu bojovej pilot, tak tohle je jediná možnost v ČR (Dřív tady někdo psal, že se taky můžeš naučit anglicky a zkusit nastoupit k USAF. Teď už si myslim, že to není tak blbej nápad).

Od toho snad ty školy sou, aby ses tam všechno o letadlech a vrtulnících naučil. Ktomu trendu bych doplnil eště to, že si každej myslí, že piloti sou supermani, který nemůžou udělat chybu a sou intelektuálně vejš než všichni ostatní. To je podle mě taky takovej mýtus.


defiler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 06. 2010, 09:20
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od defiler »

bartik09: takovehle info mas od kud? Co ja vim, tak letos je to tak, ze prvni rok studuji spolecne ŘLP a piloti a pak se to rozdeli podle zajmu a vysledku. Na ŘLP u vojaku je lidi nedostatek(prej) a kdyz uz toho pilota vystudujes a oni do tebe vrazi penize, tak tezko ti pak daj jine zarazeni. Na zacatku berou do studia tolik lidi, aby je uzivili, proto někdy neberou nikoho :)
Jedine si umim predstavit, že politici ted vezmou armade penize a oni ve druhaku neotevrou modul pilot (slibuji opak) ... v tom pripade se od tamtud pakuji a zaplatim za ten rok studia :)

bartik09
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 05. 2010, 09:00
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od bartik09 »

defiler: Tak sis skoro odpověděl sám :D Po prvním roce SE TO ROZDĚLÍ podle výseldků a pak podle zájmu. (Berou 30 lidí, po prvnim roce udělaj žebříček od nejlepšího po nejhoršího a prvních deseti se zeptaj, jestli chtěj studovat pilota. Když řeknou, že jo, tak těch dalších 20 pošlou na ŘLP. - Oprav mě, jestli to není pravda.) Když budeš chtít po roce odejít, dáš jim 200k.
Další informace mám z vojenskejch časopisů (Areport se to menuje myslim) a z televize. Byly tam rozhovory s velitelema (nevim přesnou hodnost ani jména) českejch leteckejch základen. Řikali asi tolik: průměrně nalítá každej pilot 80 hodin ročně, peníze maj mnohem menší, než civilní piloti a příštích letech to lepší nebude. Kdyby do studentu nekdo vrazel svoje penize, tak to pochopim, ze bude chtit aby litali, ale tohle je z veřejnejch financí, ty sou všech a nikoho a věř, že většině lidí je uplně jedno, jestli se vyhoděj ňáký peníze z vokna. Jestli ale někdo chce bejt za každou cenu vojenskej pilot, tak tohle je (pokud vim) jediná možná cesta.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Jeeloo »

No vyvracet to nebudu, niucmene jsem tuto diskuzi ukazal jistemu vcelku vysoce postavenemu dustojnikovi na Kbelske zakladne, kde pracuji a ten se jen pousmal a dodal, ze muze kazdy zde dale zit v tomhle snu, ze realita je uplne jina.

"Jestli si mysli, ze novacek nastoupi po naboru na skolu, stat do nej vrazi za jeho super vycvik a on jako v Top Gunu nastoupi stredem do Gripena, tak to se hluboce plete. Takhle to neni a nevim, kde ty informace sebral." - pouze citace.

Nejsem armadni pilot a nevim, jak to chodi ted. Mam jen par pratel u armady, kteri letaji a nebo letali, takze opravdu nemuzu objektivne posoudit. Nicmene si myslim, ze stat se vojenskym "bojovym" pilotem neni zase takova sranda a rocne tam jdou 2 lidi. Takze sance nevim, jaka je :)

bartik09
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 05. 2010, 09:00
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od bartik09 »

Tak o gripenech snad doteď nepadlo půl slova... Dobrý, půl roku se snažim zjistit jaká je realita. Rád bych se konečně nechal poučit.
Mám dojem, že na dni otevřenejch dveří mluvili fakt něco o rozdělení piloti/řlp 10/20, ale to je fuk. Šel sem do toho přijímacího řízení jen tak ze zvědavosti, bez jakýkoliv přípravy a bez jakýhokoliv zájmu o letectví a přesto všechno sem byl přijatej (mimochodem na gymplu sem byl za podprůměrnýho angličtináře). Myslim, že to trefně vystihnul kámoš když na to řek: "Jednooký mezi slepými králem." Tim chci říct jenom to, že jestli někdo chce bejt vojenskym pilotem a má 3 roky na přípravu a oprávněně si o sobě myslí, že není pako, tak tam pro něj je prostor (pokud teda ňáká vláda nedostane rozum a nezkrouhne letectvo na čtvrtinu). Spíš by se měl ale zamyslet nad tim, jestli je rozumnej nápad jít k letectvu.


Bače
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 07. 06. 2010, 19:55
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Bače »

No tak začínám docela dost přemýšlet o USAF protože podle toho co tady píšete soudim že naše armáda už neni v moc dobrém stavu. Krom toho v Americe jsou lepší stroje než máme tady a myslim si že bych tam měl velkou šanci se dostat k akrobatům Blue angels. Každopádně fakt děkuju pánové že jste mi takhle otevřeli oči protože jsem slyšel spoustu blbostí o tomhle tematu a vaše informace mi je vyvrátily.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Jeeloo »

Jj, USAF, to me take kdysi napadlo, jenze nejsi obcanem Spojenych statu, coz je dosti velka prekazka :)
Nicmene Blue Anglels je svetova spicka 5-ti top lidi, nevim, jeslti je tak jednoduche se tam dostat :wink:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od whiskey »

Bače píše:No tak začínám docela dost přemýšlet o USAF protože podle toho co tady píšete soudim že naše armáda už neni v moc dobrém stavu. Krom toho v Americe jsou lepší stroje než máme tady a myslim si že bych tam měl velkou šanci se dostat k akrobatům Blue angels. Každopádně fakt děkuju pánové že jste mi takhle otevřeli oči protože jsem slyšel spoustu blbostí o tomhle tematu a vaše informace mi je vyvrátily.


Z USAF sa k Blue Angels veru nedostanes, mozno tak k Thunderbirds :lol:

zuNNy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 06. 07. 2010, 14:19
Oblíbené typy letadel: Mi-2, Mi-17, Mi-24, W3A Sokol, F14, Mig 21, Mig 29, B17, B52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od zuNNy »

Kód: Vybrat vše

Výběr kandidátů na důstojníky je založen na tvrdé konkurenci a mezi požadavky mimo jiné patří: kandidát či kandidátka musí být občanem USA; před tím, než Vojenská akademie vybere kandidáta na důstojnické školení, musí úspěšně absolvovat náročné zkoušky fyzické zdatnosti; musí být absolventem vysoké školy anebo délesloužící voják, který dosáhl vynikajících studijních výsledků na střední škole. Kandidát na pilota musí kromě toho již být důstojníkem a občanem USA. 

http://czech.prague.usembassy.gov/dao_enl_nonus.html

bartik09
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 05. 2010, 09:00
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od bartik09 »

Bače: K tomu už nemám co napsat... Snad si uvědomuješ, že to už asi nebude taková profi firma jako AČR :) (Spoustu prachů, spoustu snahy, nápor na psychiku. Zároveň si ale nemyslim, že by to tam bylo o štěstí.)

Bače
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 07. 06. 2010, 19:55
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Bače »

Tak já už ale fakt nwm...podle toho co mi tady všichni píšete to vypadá dost bledě a mě by prostě jiný povolání nebavilo...já k ničemu nemám takovej kladnej vztah jako k letadlům

Bače
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 07. 06. 2010, 19:55
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Bače »

whiskey:k Blue angels se můžeš dostat jedině pokud máš nějaký zkušenosti na letadlový lodi takže myslim si že ta šance (pokud jsi u USAF) tam je mnohem větší než u našeho letectva co se týče thunderbirds tak o těch toho moc nwm akorát to že lítaj na F-16 ale nijak mě to k nim nikdy netáhlo...i tak by to ale byl zázrak kdybych se k nim dostal...:-D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od whiskey »

Bače píše:whiskey:k Blue angels se můžeš dostat jedině pokud máš nějaký zkušenosti na letadlový lodi takže myslim si že ta šance (pokud jsi u USAF) tam je mnohem větší než u našeho letectva


to mas iste pravdu, USAF je najvacsi prevadzkovatel lietadlovych lodi na svete... :roll:

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Jeeloo »

Bače, to ze mas vztah k letadlum, muzes rici, az budes opravdu mit neco odletano :) To neminim jako urazku - dej buh, naopak, opravdu se mi libi tve zapaleni a DRZIM PALCE, ale takhle to vyzniva jako zamolibost trosku :)

Blue Angels jsou spicka v USA, top vyber pilotu, kam se jednou za nekolik let dostane ten nejlepsi z nejlepsich. Mas relanou sanci vyhrat spise Redbull AirRace, nez se stat clenem Blue Angels, ci Red Arrows :)

Vetsina mladych pilotu zacinala jinym povolanim a NEBO mela dostatek penez na to, aby byla piloty bez nutnosti si na to jinym povolanim vydelat. Z tvych prispevku usuzuji, ze kategorie c.2 se te netyka, takze budto budes opravdu dobry a mas predpoklady (psychicke i fyzicke) k tomu jit na vojenskeho pilota, kde kdyz opravdu a opravdu budes nejlepsi z nejlepsich, mas sanci letat na nasich stihackach, pripadne na strojich NATO (pokud se nepletu).

Na USAF zapomen - nedostanes obcanstvi a jina moznost jak se vubec prihlasit neexistuje. Selekce do armady Spojenych statu je nekompromisni a pokud nechces byti pesakem v Iracke pousti, nemas sanci jit jako cizinec jinam.

Doporucuji zacit s letanim jako civil - vzhledem ke skrtum, ktere do armadniho sektoru prisly a jeste prijdou.

Udelej si PPL, naletej par desitek hodin nad vycvik, at mas cca 100 hodin nalet - pokud te to porad bude bavit, porad budes nadseny v kokpitu, pak je to prace, ktera je tvym snem. Ver mi, vlastni zkusenost a moje vlastni cesta :)

P.S. Vse jsou jen rady :0

Bače
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 07. 06. 2010, 19:55
Stav: Offline

Re: Jak se stát vojenským pilotem...?

Příspěvek od Bače »

Tak já si budu dělat asi tak za měsíc pilotní průkaz na větroně na který se může už od 15 let. Já vim že ti to asi příjde směšný ale já třeba hrozně rád hraju flight simulator u kterýho pokud na to mám čas dokážu vydžet třeba i 3-4 hodiny a podle toho soudim že mě lítání hned tak bavit nepřestane.Taky jsem jednu dobu přemejšlel o tom že bych se vydal cestou dopravního pilota ale tam jsem zase slyšel že ta škola stojí asi 2 mega Kč a na to fakt nemam. Jinak co se týče těch blue angels tak to je jenom takovej sen ale neni to můj hlavní cíl (samozřejmě kdyby mě tam vzali tak bych tim nepohrdnul :-D). Já jsem chtěl prostě jenom do budoucna zjistit co a jak. A díky za ty palce :-)


Odpovědět