Jak se stát pilotem

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od whiskey »

nekrm trolla


Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od Jeeloo »

Řeknu to takhle - buďto chceš létat a nebo ne. Jakmile si to jednou zvolíš, už nikdy se nepřestaneš učit a než si vůbec sedneš do letadla jako druhý pilot kdekoliv ve světě, tak z učení prakticky nevyjdeš. Nastuduj si co to je ATPL a tam se dozvíš, kolik toho je.
Moje učebnice mají 18kg a na výšku jsou 115 cm

tomasba
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 12. 01. 2012, 17:55
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od tomasba »

:D ospravedlnujem sa za možno hlupe otazky

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od MEA »

tomasba píše:a ešte jedna otázka aká je pravdepodobnosť že si nájdem na Slovensku prácu pilota ?

takmer nulová kámo, naši vylietaní dlhoroční cpt na veľkých mašinách (a320,b737,757) lietajú v lepšom prípade v CZ, v horšom v Rwande, Nigérii, Turecku... ak budeš mať veľké šťastie, vezma ťa nejaký papaláš na biz-jeta, ale i o tom pochybujem...

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od Jeeloo »

Na to musíš mít hodně dobré kamarády :D


tomasba
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 12. 01. 2012, 17:55
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od tomasba »

takže mám to nechať tak ?

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od Jeeloo »

Hele, budto chces letat a nebo ne. Je to vzdy risk a nikdo ti nic nezaruci dneska. To bez delat do Mekace, tam to jisty mas :)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od beardie »

ale hlavne nezabudni na okurku :mrgreen:

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od MEA »

ale jasné že lietaj, ale nemaj prehnané ilúzie, toť vsjo!

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od hafi »


Garry
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08. 04. 2013, 12:28
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od Garry »

Dobrý den,

pročetl jsem si zde několik threadu a buď jsem si odpovědi na moji otázku nevšiml, nebo zde není. Nechci zbytečně zakládat nový thread, a proto se zeptám zde.

Do konce dubna je poslední šance dát přihlášku na VŠB - Technologie letecké dopravy

Dozvěděl jsem se, že musím být do 2. ročníku držitelem licence PPL která stojí cca 250 000,-
V rámci studia uvedeného oboru můžu absolvovat tzv. Modulový kurz ATPL cca 1 000 000,-

Pokud obor dodělám i s těmito licencemi, co mi ještě bude zbývat abych usedl do dopravního letadla 737 / A320 ?
Hádám typovku na 737 za 1 000 000,- ?
Někdo píše že potřebuji tak cca 1,3 mil. další 2,3mil. Jak to tedy je ? Byl bych rád, kdyby někdo rozepsal co dalšího je k tomuto potřeba.

A jak dlouho přibližně trvá doba na licenci PPL ?

Předem díky za informace

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od MEA »

PPL-ko za sezonu zvladnes ak nie si uplne lavy, mas dost casu a peniaze

Hellow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25. 08. 2012, 11:13
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od Hellow »

Zdravím všechny přítomné,
mám otázku, která se téměř ztotožňuje s názvem tohoto vlákna a proto nezakládám další.

Jelikož plánuji stát se pilotem, snad mám zjištěno pár informací ovšem zjišťuji dál.
Jelikož plánuji zahraniční studium, první co mě napadlo je samozřejmě OAA (Oxford Aviation Academy), ohledně toho už jsem kontaktoval Phamtomski a něco málo se dozvěděl.
Větší otázku mám ovšem ohledně QAC (Qatar Aeronautical College).
Nemáte někdo o tom nějaké informace? Jejich stránky jsou pro mě takové "nepřehledné" a pusté. Tak se zeptám zde odborníků, jak to vidí oni, popřípadě zda v tom není nějaký háček.
Popřípadě jak se díváte na EAC (Emirates Aviation College).
Děkuji předem,
Hezký den,

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od Petr31 »

Hellow píše:Zdravím všechny přítomné,
mám otázku, která se téměř ztotožňuje s názvem tohoto vlákna a proto nezakládám další.

Jelikož plánuji stát se pilotem, snad mám zjištěno pár informací ovšem zjišťuji dál.
Jelikož plánuji zahraniční studium, první co mě napadlo je samozřejmě OAA (Oxford Aviation Academy), ohledně toho už jsem kontaktoval Phamtomski a něco málo se dozvěděl.
Větší otázku mám ovšem ohledně QAC (Qatar Aeronautical College).
Nemáte někdo o tom nějaké informace? Jejich stránky jsou pro mě takové "nepřehledné" a pusté. Tak se zeptám zde odborníků, jak to vidí oni, popřípadě zda v tom není nějaký háček.
Popřípadě jak se díváte na EAC (Emirates Aviation College).
Děkuji předem, Hezký den,


..mladíku, a co takhle zkusit do obou institucí napsat a slušně se zeptat,jestli a za jakých podmínek by akceptovali jako studenta nevěřícího ďaura?:-))).Případně běž na aeroweb.cz, pan Jurek tam píše bezvadný články o letectví,právě do Kataru pracovně odjíždí a psal, že jeho dcera tam bude studovat.Jenže to bude mít jako zaměstnanecký bonus....Letu zdar a uč se arabsky!

Hellow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25. 08. 2012, 11:13
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak se stát pilotem

Příspěvek od Hellow »

Zdravím,
právě z článků pana Jurka sem se dohrabal ke Qatarské "otázce". Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá nějaké zkušenosti, či tak nějak. Ono sehnat si informace ohledně přijetí a podobných věcí problém není, zajímají mě spíš nějaké zkušenosti, jelikož slyšet to od někoho, kdo podobnou procedurou prošel a od někoho zevnitř je rozdíl.
Jinak díky za odpověď,

edit: I když je pravda, že napsat mě nejdřív těm "institucím" nenapadlo, takže to udělám rovnou díky,


Odpovědět