Astma

Odpovědět
dav2323
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 03. 2009, 07:45
Bydliště: České Budějovice
Stav: Offline

Astma

Příspěvek od dav2323 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli může být pilot astmatik?? Předem děkuji za případné odpovědi.


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Astma

Příspěvek od BB »

Ne, ani na II, ani na stevarda, ale nekteri to uspesne taji.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Astma

Příspěvek od RadekB »

Vubec jsem na toto nepomyslel ale dnes kdyz jsem se toto dozvedel tak sem si skazil celej muj zivotni sen byt dopravni pilot a co ted ? :((((

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Astma

Příspěvek od Zdenek »

Kdo zažije u někoho astmatický záchvat tak mu to musí být jasné.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Astma

Příspěvek od Ace2 »

No být dopravním pilotem není aktuálně co závidět. Nejdřív utratíš velkou spoustu peněz, sumu kterou většina lidí v naší zemi neuvidí nikdy v životě pohromadě. Až to vítězoslavně uděláš tak pak zjistíš, že udělat všechny zkoušky byla hračka proti tomu dostat vůbec nějakou práci. Budeš mít nalítáno po škole 200-250 hodin. Práci budou celkem logicky brát lidi, kteří mají nalétáno mnohem více a ještě na typu. Tobě budou říkat, že je potřeba aby jsi více létal, ovšem narazíš na problém, že není jak si nalétat 800 hodin. Pak budeš posílat emaily s žádostí o práci do zemí střední Afriky o kterých si půsovodně ani netušil, že vůbec existujou abys mohl létat alespoň na malé Cessně, ale ani odtamtud nedostaneš ani odpověd a tak jsi doma bez peněz, bez práce :D

Tak to je asi tak reálný život dopravního pilota. Fakt to chceš dělat? Nakonec až se tím prokousáš a dostaneš job, tak budeš dělat za pár euro měsíčně, protože budeš Cadet, budeš splácet typovou zkoušku, když jí po tobě nebude chtít zaměstnavatel zaplatit ihned při nástupu a v hotovosti. Pak se můžeš stát, že v s největší pravděpodobností, že za nějakou domu společnost přestane platit a nakonec zkrachuje uplně. Popřípadě tě společnost bázuje na místo kde sis vždycky říkal, že bys tam nikdy pracovat a bydlet nechtěl.

Je tedy otázka zda není lepší si udělat licenci na soukromé létání a za zbytek peněz si koupit byt, nebo investovat do svého podnikání. Být dopravním pilotem ani s normální práci není o žádné romantice, je to o tom být pořád unavený, z ranních letů, budou ti volat na stand by služby, firma ti bude dávat minimum benefitů a pochopitelně budeš létat striktně podle OM, takže nudná rutina, která se každým dnem bude opakovat pořád a pořád dokola a nakonec zjistíš, že se to od řízení zájezdového autobusu nijak neliší.


roberto321
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 15. 05. 2009, 14:58
Oblíbené typy letadel: delfin, 154, jak40, cherokee, atr...
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Astma

Příspěvek od roberto321 »

Sice niesom dopravny pilot ale skusim sa spolu pozriet na vec z inej stranky. Mam pracu kde zarabam urcite viac ako by som zarabal ako pilot. Nukaju mi karieru.Ale- Nie! Ja som sa narodil ako pilot. Je to moj sen, je mojim snom byt unavaeny z lietania, budem rad robit denno denne tie iste ukony. Rad sa prestahujem aj k branam pekla ak ma to posunie dopravnemu lietaniu. Budem prenasat aj ryzu v afrike pre charitu- proste hocico…Aby som zistil ze po rokoch je to rutina. Ale bude to urcite ta rutina ktoru milujem o ktorej snivam od detstva. Takze nic nie je presne take ako si to snivame ale preto este netreba zahadzovat sny. A preto vstavame o 4.30 aby sme si dali kavu a ucili sa…V praci medzi prestavkami si sadnem do meetingovej miestnosti a ucim sa, po praci sa ucim, cez vikendy sa ucim…a je mi smutno ked vidim ze to dokazali ludia ktory si to nakoniec nevazia. Takze ak si pilot, najblizsie az prides k svojmu lietadlu zastan, a pozri sa okolo seba. Co si dokazal- co mas a bud vdacny ze si mal moznost lietat v zivote...

Flighty
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 03. 2010, 23:13
Stav: Offline

Re: Astma

Příspěvek od Flighty »

BB píše:Ne, ani na II, ani na stevarda, ale nekteri to uspesne taji.


Je to sice trochu starší topic, ale přesto by mě zajímalo - Jakým způsobem lze tajit astma, když je přece při spirometrii na první pohled patrné? A mám dojem, že spirometrii standardně na vyšetření u ULZ dělají..

Díky za odpověď (ať už autorem příspěvku, nebo někým jiným :) ).

Lukas3609
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 04. 2009, 23:30
Stav: Offline

Re: Astma

Příspěvek od Lukas3609 »

Ahojte, prosím Vás, myslíte, že tak tvrdo pristupujú aj k astme, na ktorú vôbec neužívam lieky (nemyslím tak, že by som ich nebral, ale že by som na astmu nemal žiadne lieky predpísané) ? pretože čo viem od známych, niektorí neužijú liek den dva, a hneď ich dusí.. ja som lieky mal, ale kedže som ich nebral dobrého pol roka a nič mi nebolo a doktor nič nezbadal, povedal že asi zabrali a že ked chcem, môžem si ich dať vysadiť a nemusím ich užívať... ako predpísané ich mám na naliehanie mátičky, že aby sa nepovedalo, ale teda ak by bolo treba, hned by som tam utekal ich vysadiť :D pretože ak neužívam lieky, tým pádom tá astma nie je vážna a nemusí sa liečiť, pretože sa bez tých liekov zaobídem (narozdiel od iných ktorí bez nich nevydržia ani pár dní) Dakujem za odpovede :)
P.S. Presnejšie mám astmu bronchiale, ale to mám tiež tam napísané ako sa tu na fore spomínalo len kvoli alergii, na roztoče :evil:

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Astma

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

To ze zrovna aktualne nemas problemy bez leku prece neznamena, ze to tak bude na veky... a asi by nebylo dvakrat prijemny, kdyby jsi nekde za letu dostal zachvat...

To je jen takovy pohled laika .. Nevim jak je to s astma a I. (II.) tridou .. to ti zodpovi jini. Ja jen, ze na to koukas dost nezodpovedne.


Odpovědět