ULZ

Odpovědět
FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

Jeeloo píše:Tak to neni stejna II. trida jako ULZ, ale neco pod tim. Protoze regulerni II. musi byt prukaz z ULZ.


Mylis se. 2. trida je jen jedna. Medical class 2 muze vydavat AME, na jednicku je potreba mit prohlidku v AMC. Paklize v CR z nejakych duvodu jedini Authorised ME jsou zamestani na AMC Praha-ULZ, tak budiz. Ale podminkou to rozhodne neni.

FD


lik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 03. 11. 2007, 00:27
Stav: Offline

Příspěvek od lik »

Já si přihodím, II. třídy jsou dokonce tři. :-)

Viz ceník ULZ:

Vyšetření žadatele pro první vydání osvědčení zdravotní způsobilosti 2. třídy (palubní průvodčí, palubní radiotelefonista, palubní inženýr s omezením na jednopilotní letadla)


Vyšetření žadatele pro první vydání osvědčení zdravotní způsobilosti 2. třídy (pilot-žák a soukromý pilot)


Vyšetření žadatele pro první vydání osvědčení zdravotní způsobilosti 2.třídy (pilot kluzáku, volného balonu a uživatel SLZ)

Přihodí někdo další? :-)


Apropos nenašel jsem na netu ULZ žádný vstupní formulář, nevíte kde jej stáhnout, nebo si pro něj musím do Dejvic? Obvoďák vyplňuje jejich formulář, nebo píše klasickou souhrnnou zprávu?

Mějte se, L.

jofe
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 07. 2008, 09:40
Bydliště: Senica
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od jofe »

:arrow: lik: viz JAR FCL-3 :!:

FUTURE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 22. 09. 2008, 17:04
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od FUTURE »

Nevíte , dělaji se na 2 . třídu na PPL taky psychotesty a má to něco společného s tím , pokud neudělám 1 . třídu a skončím na psycho ? .. Dík y

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od FlightDetent »



FUTURE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 22. 09. 2008, 17:04
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od FUTURE »

FlightDetent píše:http://www.caa.cz/index.php?menu=69&mm=26&stranka=138


Díky , ale to není celá odpověď , takže na vstupní na PPl musím na úcl ,ale dělají se tam psychotesty , a počítá se , když člověk neudělá psychotesty na první třídu ?

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

Napsal jsi to nejak divne, nema to hlavu ani patu.
Na PPL ti staci 2. trida - tedy bez psychotestu
Pokud chces jit rovnou na 1., tak je tam samozrejme mas. A kdyz to neudelas? Tak mas tusim mesic (pul roku?) na to jit znova. Tedy za tenhle cas. A kdyz to neudelas, tak asi nemas u letadel moc co delat, protoze je to celkem vpohode.

Odnem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 09. 2003, 23:37
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Odnem »

Jeeloo píše:Napsal jsi to nejak divne, nema to hlavu ani patu.
Na PPL ti staci 2. trida - tedy bez psychotestu
Pokud chces jit rovnou na 1., tak je tam samozrejme mas. A kdyz to neudelas? Tak mas tusim mesic (pul roku?) na to jit znova. Tedy za tenhle cas. A kdyz to neudelas, tak asi nemas u letadel moc co delat, protoze je to celkem vpohode.



Ja sam jsem to na prvni pokus neudelal, stejne jako spousta mejch kamaradu. U nikoho z nich vcetne me nepozoruju nejaky objektivni prekazky v letecky profesi 8) Ale uz jim volam a zitra jdeme spolecne dat vypoved a odevzdat prukazy na urad :twisted:
Kdyz budes mluvit s nejakym fligrem z letecky civilizovanejsi zeme tak ti rekne ze za svou karieru zadny psychotesty nedelal. Tak nestresuj zacinajci letce

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

No to jo, ale u nas jsou povine, tak co s tim nadelas. Ja preci nikoho neodrazuji, ale dle meho to neni takovy problem udelat.

Beth
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 10. 2008, 19:36
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Beth »

Ahoj, do konce roku se chystám na (vstupní) prohlídku pro obor Letový provoz na UO. Teď jsem ale slyšela, že neprojdu pokud jsem podstoupila laserovou operaci očí, je to pravda? Možná to tak bylo kdysi nebo záleží na typu operace? Dále by mě zajímalo, jestli mám jako holka vůbec šanci nebo jestli je o hodně snížená a přibližně jaké procento lidí prohlídkou projde.
Dík za odpověď/i :wink:

Vitek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 08. 02. 2005, 18:21
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Vitek »

Nevím, jaké jsou požadavky na obor letový provoz, ale pro první třídu pro piloty není laserová korekce očních vad problém. Předpis sice říká, že zájemce o první třídu nesmí podstoupit žádnou operaci očí, ale u lasiku se to toleruje. Pokud dobře vidíš a nemáš žádné vážné poruchy vidění a od operace máš minimálně 6 měsíců, tak projdeš.

Beth
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 10. 2008, 19:36
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Beth »

Dík moc, alespoň v něčem jsem si oddychla.

FUTURE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 22. 09. 2008, 17:04
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od FUTURE »

Nevíte pokud neudělám psychtesty na ULZ a chci dělat 1.třídu v Británii , jaký to má vliv , a jestli je pořeba certifikát po té přévádět do ČR ?

Odnem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 09. 2003, 23:37
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Odnem »

FUTURE píše:Nevíte pokud neudělám psychtesty na ULZ a chci dělat 1.třídu v Británii , jaký to má vliv , a jestli je pořeba certifikát po té přévádět do ČR ?


V JAA to funguje tak, ze ti bude stacit v Anglii vydanej medical, kterej budes moct pouzivat v kombinaci s v Cechach vydanym JAA pilotnim prukazem. Nic prevadet nemusis 8)

FUTURE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 22. 09. 2008, 17:04
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od FUTURE »

jj díky , tim lepe , a newi nekdo jaky vysetreni probihaji v VB krome klasickyho ocniho.... , zda tam jsou testy na predstavivost , reakce apod. a jeste zda ma vliv to kdyz jsem v CR neschopen kvuli psychtestu ( pred 3 mesici ) a mam prijit az za rok , a to se mi cekat nechce :(


Odpovědět