ULZ

Odpovědět
.:OMAR::
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 12. 04. 2008, 09:52
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od .:OMAR:: »

Chci být pilotem od mala. Mam alergie na pyly trav - projevy plny nos a paleni oci pri kontaktu s pyly. Asi mesic v roce. Dale astma bronchiale podle me doktorky ktera to nemela jak presne vysetrit. Tudiz sem sel na ULZ ze me vysetri a uvidi se. Jako prvni sem sel k panu primari jelikoz on o tomhle rozhoduje. Po precteni mi rekl jasne ne, proc to byt nemuze. Marne sem se snazil dostat ke slovu a vysvetlit ze chci aby me vysetril. Byl sem neodkladny a rekl mi ze to mam napsano a neni proste co vysetrovat. Astma bronchiale proste ne, a i kdyby jo tak bych mohl letat mimo období alergických projevů - v praxi me nikdo nezamestna s mesicni absenci.

Astma bronchiale vubec mit nemusim, projevy nejsou ale nejake astma tam je kdyz jsem ho mel drive. A alergie se daji vylecit po dvou letech vakcinami. Reknete mi prosim nekdo zkusenejsi, jestli se mam smirit ze profesním pilotem nikdy nemuzu byt nebo to mam zkouset dál, například v tom zahraničí ? Je to tam mírnější? Máte nekdo realnou zkusenost?

Mam pred maturitou a musim se zachvili hlasit na vysku, a kdyz ne CVUT a profesionalni pilot tak opravdu nevim co ... A ani na nic jinyho neni chut ... :?


Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

Nekdy jsou doktori nekompromisni...

Zkus tam priste vyndat treba tuhle slozku? Nebo jim o tom nerici? Nic jineho me nenapada selskym rozumem, protoze jestli ti to zamitli jednou, tka to udelaji zase znovu...proste doktori no... :?

.:OMAR::
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 12. 04. 2008, 09:52
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od .:OMAR:: »

No jo jenze podepisujes lejstro ze si nic nezatajil a bla bla. Což je docela o hubu ... Navíc si me pan Primář bude nejspíš pamatovat, leda že bych si koupil paruku.

Achjo fakt nevim, nebudu tady fnukat, ale fakt je to skoda. Videl sem se uz buhvi kde...

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

A mas co ztratit? ber to takhle :)

marlet
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 19. 07. 2007, 22:16
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od marlet »

chtěl jsem se zeptat, nevíte něco o tom, že by měli zdražovat vstupní prohlídku I. třídy? Slyšel jsem že po novym roce (2009) by měla vstupní prohlídka stát o 2OOOkč víc, čili cca 9000,- to je mazec


Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

Kdyz uz jdes na I. tridu, je vcelku predpoklad, ze ji potrebujes - tedy, ze se chystas jit na komercniho pilota ci jina vyssi kvalifikace pro pilota. A tim je take predpoklad, ze to chces delat jako praci, tedy az ke kompletnim kvalifikacim ATPL atd. Tedy, pokud odhadnu, cca 1000000+ korun. tak v tom pripade uz je nejakych 6500 a nebo 9000 CZK vcelku pakatel, nemyslis?

Odnem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 09. 2003, 23:37
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Odnem »

Jeeloo píše:Kdyz uz jdes na I. tridu, je vcelku predpoklad, ze ji potrebujes - tedy, ze se chystas jit na komercniho pilota ci jina vyssi kvalifikace pro pilota. A tim je take predpoklad, ze to chces delat jako praci, tedy az ke kompletnim kvalifikacim ATPL atd. Tedy, pokud odhadnu, cca 1000000+ korun. tak v tom pripade uz je nejakych 6500 a nebo 9000 CZK vcelku pakatel, nemyslis?


V Anglii stoji JAA initial medical I 317 Ł coz je dneska zhruba tech 9000CZK.
V Anglii stoji frozen ATPL cca 80000Ł --- 317Ł tedy cca 0,4%
Cechy 1000000CZK --- 9000CZK 0,9%
Tady vznika ten nepomer, nicmene abych dal zapravdu Jeeloo. Je to pakatel v porovnani s celkovymi naklady. V Cechach napriklad neplatis temer nic ta prukaz (mozna az na kolek). Ja ted v Irsku platil za validaci CZ JAA prukazu na IAA JAA prukaz 363€. Ve Svedsku platis 300€ kazdy rok za obnovu ATPL prukazu.
Ver tomu, ze v porovnani se zapadem jsme co se tyce nakladu na tom jeste docela dobre.
Naposledy upravil(a) Odnem dne 08. 12. 2008, 11:56, celkem upraveno 1 x.

marlet
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 19. 07. 2007, 22:16
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od marlet »

chtěj jsem se ještě zeptat, chystám se na 1. třídu a byl jsem tam někdy cca před půl rokem a psycholog řekl, že mam přijít za rok. mám strašnou chuť létat a hlavně jek to bude dražší, tak bych chtěl ještě před novým rokem si udělat medical. má otázka je , jestli o mě vedou jaký si záznam, že jsem tam byl? A kdyby vedli, snad vyhodit by mě nemuseli?!
Díky.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

Ano, mas tam zaznam. Nedokazu posoudit, jestli na to bude bran zretel, ale budto to zkusis a vyjde to a nebo te maximalne opet vyhodi - dle meho.

pilot01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 10. 2008, 16:59
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od pilot01 »

V případě,že nedostaneš na psychologii schopen,tak tvá karta zustavá v příjmací kanceláři u sestřiček a nikde se nemaže,celý rok je tam zastrčná mezi ostatními,takže možnost přihlásit se znova,mi přijde docela riskantní a hodně nepravděpodobná,protože si myslím,že by se na to tak i tak přišlo,už jen s tím,že by si Tě ti doktoři z psychologického a psychiatrického oddělení pamatovali. :) Jinak pravda,rok čekat je dlouhá doba,sám si to nedovedu moc představit,psychotesty jsem prošel i když mi to dalo taky pořádně zabrat,to je pravda,ale není to nic,co by se nedalo udělat... :)

marlet
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 19. 07. 2007, 22:16
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od marlet »

Ale nakonec vše proběhlo v klidu. já jsem řekl, že jsem tam byl, tak jsem si šel pro kartu, doktor se na to podílval a řekl, že můžu jít znova. akorát se mě všichni ptali proč tak brzo.. :D no ale nejdůležitější je, že to má HAPPY END :D

Pzag
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 04. 05. 2007, 18:06
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Pzag »

Tak gratuluju.
Já tam byl v listopadu a připadá mi, že je tam strašny bor***. A to co napsal OMAR mi to potvrdilo. Mi taky kvůli alergii (té samé) napsali do papíru astma bronchiale. Ta sestra jak jsem ji to platil na mě šokovaně, jestli sem už byl u primáře. Když sem řekl, že mě tam neposlali, tak nic, že to bude asi jenom podezření. Tak to byl první šok.
Následoval maraton po doktorech, vice mené nic co bych nečekal, na chirurgii byl moc dobrej, zubak taky (toho sem se bal, ale on jenom, at si to necham spravit), neurolog neměl chybu a ta oční taky ne. :lol: Tady sem se ale zase naštval, protože mi nedala brýle, to mi teda nevadí, ale nastal úžasný paradox. Na dopravní letadla brýle ne, na osobní auto jo. :idea:
Všechno šlo bez problémů, až na šilené čekání na EEG. (pry na pul devate, 11:00 a nic). Kde sem ale pohořel, byla interna, nejdřív doktorka, jo dobry, bez problému a pak doktor (myslim Chaloupek, Chaloupka nebo tak nějak). Ten mě poslal na spiro (kvůli té alergii) Dle doktora bez problému a on mi to nedal, že mám jít ke svýmu plicnímu (žádnýho nemám, tak sem šel do místního špitálu) ten mi řekl, že bez problému, vše OK. Tak sem jel zase do Prahy a ten že prý nemám šanci ani na 2. natož na první, ale že pudu na komisi. Na to sem nečekal a za týden mi domů přišla 2. skupina (že prý nemám šanci) a teď sem uvíz. Co sakra s tím, podle dvou doktorů bez problému (ten první je přimo z ULZ) a on mi to furt nechce dát.

Jinak psycho bylo taky fajn, škrtání těch kombinací je v pohodě, oni vám poradí super systém. Ty řady moc těžky nejsou, ale co mi přišlo vadné, je to mačkání čudlíků na barvy. jak mám sakra vědět kde co je, když to vidím poprvé. To vždycky bylo - červená a bum tam modrou. měl sem prostě zafixovany, že to je naopak. Tak sem šel znova. A pak ten psycholog na mě, jestli panikařím a že na to nemám atd. Pak na mě jestli můžem chvili mluvit anglicky, tak sme pokecali a pak jestli nejsem submisivní a asi po pul hodině řekl: "No, nebudem to protahovat" poslal mě k tomu druhymu, ten mě skoro ani nepustil ke slovu a pak: "U nás jste prošel, můžete pokračovat, grautuluji." Tak mě dostalo. :lol: To dělají vždycky?

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od vita »

Dneska jsem se na FD ČVUT dozvěděl, že je nutné mít prohlídku z ULZ už u příjmaček. Tak to mě dost odrazuje. Sice loni brali asi 45% těch, kteří přišli na příjmačky, ale protože z matiky a fyziky téměř propadám, tak dát 9 tisíc za prohlídku, když mé šance jsou dost chabé, to se mi moc nechce. Nevím, jestli mít kompletní "c-check" mi za to stojí, když ho pak nevyužiju.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

Budto chces letat a nebo nechces. Takze pokud chces na Pilota, tak se stejne u mat/fyz budes muset naucit a to tak, abys nepropadal :) Tedy tim padem pokud jsi takhle odhodlan, 9000 CZK nic neznamena a rad je za to das...

Pzag
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 04. 05. 2007, 18:06
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Pzag »

Tak pokud chceš být pilotem, tak tu matiku a fyziku stejně budeš muset umět. A pak je trochu divný, vystudovat VŠ a až budeš mít hotovo zjistit, že tě nepustí do letadla, když tou prohlídkou neprojdeš. A jak napsal Jeelo, těch 9000 je pakatel v porovnání s tím, co zaplatíš za studium. A jak mi řekl ten psycholog na ULZ, ono se to potom rychle vrátí. :idea:
Mimochodem, nějaka rada co se mnou? :(


Odpovědět