ULZ

Odpovědět
machane
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09. 12. 2008, 23:30
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od machane »

Chtěl bych se zeptat. Mám jít na prohlídku na ulz, už jsem tam byl, ale měl jsem úraz dvou prstech levý ruky (jsem pravák) a měl jsem přetržený šlachy. Bohužel se mi nevrátila plně hybnost a nedovřu je plně do pěsti. Myslíte že to bude problém na I. class?

Předem díky za odpovědi


anny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 05. 07. 2007, 13:30
Oblíbené typy letadel: Boeing 777, 747
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od anny »

Záleží na posouzení neurologa a ortopeda z ULZ.

Axe
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 445
Registrován: 29. 08. 2003, 15:10
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Axe »

machane píše:Chtěl bych se zeptat. Mám jít na prohlídku na ulz, už jsem tam byl, ale měl jsem úraz dvou prstech levý ruky (jsem pravák) a měl jsem přetržený šlachy. Bohužel se mi nevrátila plně hybnost a nedovřu je plně do pěsti. Myslíte že to bude problém na I. class?

Předem díky za odpovědi


Hlavne: zapirat, zapirat, zapirat, pane !!! Nic mi neni, nic se mi nikdy nestalo !!! Pamatovat si :!: :!: :!:

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od VanillA »

Přesně tak. Zapírat.

Ale pokud máš dvě ruce a nohy, vidíš a mluvíš, tak se nemáš čeho bát..
Ted jsou ty podmínky daleko mírnější než dříve..

Sgaile
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 23. 09. 2008, 19:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Sgaile »

Ahoj!
Mam dotaz ohledne kovu v tele :D pujdu na plastiku vazu (pretrzeny predni krizovy vaz) a dostanu dva titanove srouby do kolene. Jestli budu zapirat a rikat, ze nevim jak se tam ty srouby dostali, tak me vyrazi oknem :D jak je to s pritomnosti sroubu v tele? koleno bude slouzit jako drive, jde mi spise o ty srouby..


Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Spenlik »

Nechci kuli tomu zakládat nový téma tak to hodim sem ,snad to nevadí a neřešilo se to tady, chci si udělat piloťák na kluzáky, na to potřebuju 2. třídu od ULZ, můžu se na ÚLZ obědnat sám od sebe a až potom s papírem z ULZ jít do místního Aeroklubu, nebo nejdřív musím do Ae a až potom na ULZ?

Trasumanar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01. 09. 2009, 12:01
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Trasumanar »

Budu si dělat PPL(A) a pro to budu potřebovat 2. třídu na ULZ. Uvažuji zda bych si rovnou neměl udělat 1. třídu pokud bych ji poté potřeboval (např. na CPL(A). Momentálně mám 2. třídu na GLD ale ne od ULZ. Problém je, že pokud neudělám tu 1. třídu, nemůžu po nějakou dobu létat (půl roku? rok?). Což se mi zrovna nezamlouvá - chtěl bych začít výcvik od příštího týdne. Nevíte jestli je možné si jít na ULZ pro 1.třídu a pokud nesplním (např. psychotesty) odejít jen s 2.třídou? Nebo jestli bych si hned další den mohl udělat tu 2. třídu?

Btw. není někde na webu návod jak se na tu 1. třídu připravit (psychotesty atd.)?

Díky!

Pzag
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 04. 05. 2007, 18:06
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Pzag »

No, když mi nechtěli nejdřív dát jedničku, tak mi přišla domů dvojka. S tím, že na 1. třídu ne, ale na 2. ano. Pak mi stejně dali i jedničku :D

pilot01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 10. 2008, 16:59
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od pilot01 »

Někde se určitě dá něco najít jak se připavit ale přesně jak psal kolega předemnou,tak pokud by jsis sehnal psychotesty které jsou přímo na ULZ(pokud se to dá,myslím si že jo)tak to sice projdeš,ale co s toho,psychotestum se v letectví nevyhneš a to že je napoporve třeba obejdeš nic neřeší a navíc,myslím že každý z vlastního zájmu chce vědět,jesli na to povolání má či nemá co se týče mentální a psychické stránky)Z hlediska zdravotní stránky je debata o tom jak se na ULZ MC1 připravit zbytečná,pokud nemáš nadváhu a potřebuješ zhodit a nevykouříš 40 cigaret denně a nevypiješ 10 piv za večer.Já se přiznám,že jsem měl na MC1 problém taky s psychotesty,které jsem musel opakovat,ale myslím si,že to neni nic tak strašného a pokud to člověk vyloženě nezbabrá a neni uplný pitomec a trochu má v hlavě,tak ti to dají a nebudou tě tam zbytečně dusit.

Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 04. 2010, 14:15
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Saaw »

Zdravim, o cca dva tyzdne mam termin na ULZ v Prahe na zdravotnu prehliadku I. triedy. Chcel by som sa ziskat par informacii a rad od ludi, ktori prehliadku na I. triedu uz absolvovali.
Su nejake odporucania pred prehliadkou? Viem ze v den prehliadky mam byt rano o 7.00 v prijmacej kancelarii. Tym ze som z Bratislavy, den predtym budem cestovat. Dopocul som sa, zevraj nemozem po prehliadke soferovat. Je to pravda? Vraj kvoli tomu, ze na prehliadke robia nejaky test na pristroji podobnom centrifuge, predtym daju vypit nejaky roztok a testuju nejaku vydrz zaludka alebo nieco podobne. A po prehliadke je zevraj z toho clovek malatny a grca este dva dni.. Je to pravda? Ked uz som pri tych vysetreniach, zatial som sa nikde nedocital ohladom samotnych vysetreni. Su neprijemne? Na formulary na stranke ULZ su vselijake kolonky s castami ludskeho tela ktore sa budu vysetrovat, medzi nimi aj veci ako konecnik a pohlavna sustava. Rovnako by ma zaujimal nejaky rozpis tych vysetreni, co sa robi prvy den, co druhy a tak. Hlavne kvoli tomu cestovaniu, ci ist domov hned po skonceni prehliadky alebo prenocovat a ist domov az nasledujuci den. Hlavne ma zaujima ake vsetky neprijemne vysetrenia sa tam robia :D Trochu sa psychicky na tie rozne hnusy pripravit a tak... Dakujem za odpovede.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

Tak to jsou opravdu zkreslene informace :)

Zacnes tim, ze jdes na krevni odbery a podle desek, ktere ti daji na recepci si udelas tzv "Kolecko", tedy obehnes vsechny mozne doktory. Ale normalni doktory ! Jdes na ocni, zubare, neurologie atd. atd, ale zadne ty silenosti, co jsi tam psal. Obycejne vysetreni ala klepani do kolene a zakryvani si oci :) Btw, pani doktorka na ocnim byvala kocka, tak jestli tam bude, tak uvidis :D

Nejdulezitejsi jsou psychotesty. Nechtej aby ti nekdo rikal, co tam bude, je to naprosto nanic. Budto je das a nebo ne.

Takze klid, nic pit nebude, nic zvracet nebudes, nejdes na predoperacni vysetreni ani chemoterapii, ale na podrobnejsi vysetreni u obvodaka :)

zuuuzanka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 04. 2010, 20:18
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od zuuuzanka »

ahooj,
mám možná blbý dotaz, ale chci se zeptat jestli berou na I.třídu i se zlomeninami? Známý mi řekl, že je to bez šance.... Děkuji za odpověď

rinope313
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od rinope313 »

1.tridu jsem dostal pred 14 lety.Jako malinkej jsem mel zlomeneho snad vsechno co se da....ruce,nohy,klicni kost,prsty a nakrapnutou i hlavu(snad bez nasledku :D :D ).Nase uvodni 1. trida byla temer 14 dni(od 0800-1600),jenom na ocnim jsme stravili cely den.Na konci me rekli jak maji Ceske kluky radi a v jake jsme dobre kondici :) :)Dnes mame prumerem 8000 naletanych hodin od Herculesu po F18 a co jsme odesli k civilnimu letani od A320,B737,CRJs,ERJs,B767 az k B777.Preji Vam vsem stesti.A -na zlomeniny nehledte-:):):)rinope

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Fabo »

zuuuzanka píše:ahooj,
mám možná blbý dotaz, ale chci se zeptat jestli berou na I.třídu i se zlomeninami? Známý mi řekl, že je to bez šance.... Děkuji za odpověď


Tak to maximalne s aktualne lecenou :D

Nevidim jediny duvod proc by se dobre vylecena zlomenina nemela uznat na I. tridu.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: ULZ

Příspěvek od Jeeloo »

Treba jestli to jsou zlomena zada? :wink:


Odpovědět