ULZ

Odpovědět
Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

Richiee píše:
pepe píše:Dobrý den, mám takový podivný dotaz. Chystám se do Vojenské nemocnice a poté doufám na ULZ a zajímalo by mě, jestli se mě tam budou ptát na rodinnou anamnézu. Respektive se mě ptají už v dotazníku a bojím se tam napsat, že moje máma má Roztroušenou sklerózu, což je nervové onemocnění buněk. Tato nemoc není ale dědičná a já ji nemám. Jenže se bojím, že když tam něco takového napíšu, tak mám po vojenském lítání a asi i po tom civilním... Co si myslíte? Nepsat a lhát tak, nebo napsat?


všude zaškrtej NE :lol:


krome kolonky "Jak snasite alkohol?" ...tam se vyplati zaskrtnou velmi dobre


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

pozor na odpoved NE u otazky: kdy jste se prestal v noci pomocovat? :)

pepe
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 19. 11. 2007, 21:22
Stav: Offline

Příspěvek od pepe »

Tam opravdu jsou takovy otazky? jezisi...

Ja tam teda nic nenapisu, at si vse zjisti sami

Akroahil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02. 11. 2007, 16:04
Stav: Offline

Příspěvek od Akroahil »

Bylo by dobre, kdyby respondenti s postama nad 500 tu brali v potaz rozdil mezi durazem kladenym na civilni a vojenske piloty, ikdyz ULZ maji stejny... ;)

E:Samozrejme mluvim o durazu kladenem na zdravotni testy ;)

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

no to bychom asi meli na vojaky brat opravdu ohled a rozlisovat :)

ja byl zavreny tyden na luzkovem (takova lehka vazba) a kluci od vrtulniku sli vecer v 5h na veceri a vratili se az ve 3h rano. jeste k tomu jsem na ranim odberu krve poslouchal, jak si mezi sebou rikaji ze lepsi krev jeste nemeli ( po 8 pivech )


BlueSky747
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 01. 2008, 15:47
Stav: Offline

Kombajn

Příspěvek od BlueSky747 »

Pred casom sa tu pytali na kombajn. Existuje este toto povestne zariadenie?
V '91 sme este poctivo tahali za packy.
Ako je to s vyciarkavanim na plachte? Ked sa dobre pamatam vtedy to boli 3 testy:
1. test: Kombinacie cisiel a pismen 75ABC, XY34,....
2. test: S dvojfarebnou ceruzkou vyskrtavat:
a) modrou: vsetky skupiny, kde plati, ze cislo je parne a sucasne je pocet pismen parny (+neparne cislo a neparny pocet) 34AB, 123DEF
b) cervenou: vsetky zmiesane dvojice parna + neparna,...
3. test: Naraz sa riesili 2 dvojice. Najprv isli cisla(pismena) 45 134, potom prisluchajuce pismena(cisla) MNO XY.

Robi sa aj nieco ine na plachtach?

Sgaile
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 23. 09. 2008, 19:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Sgaile »

Ahoj, kdyz uz se tu resi to ULZ, nevite nekdo jak to maji piloti s pateri? Kdyby tam asi nejaka kriteria nebyla, tak se rtg patere nedela. :) Tak by me celkem zajimalo co by na pateri nemelo byt a co se jeste da tolerovat.. (co napr. mirna skolioza :) )

FUTURE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 22. 09. 2008, 17:04
Stav: Offline

Příspěvek od FUTURE »

Nevíte zhruba jak dlouho trvá objednání na 2.Třídu ( soukromý pilot ) na ULZtu , jestli je to měsíc jako u první , nebo berou hned , že tam nejsou psychotesty ...

freddix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 01. 10. 2007, 16:37
Stav: Offline

Příspěvek od freddix »

FUTURE píše:Nevíte zhruba jak dlouho trvá objednání na 2.Třídu ( soukromý pilot ) na ULZtu , jestli je to měsíc jako u první , nebo berou hned , že tam nejsou psychotesty ...

na druhou třídu nepotřebuješ jít na ULZ, provádí to i speciální lékaři, seznam máš třeba tady http://www.skyfly.cz/inspekt/lekari.htm . A tam to bude o domluvě s doktorem.

FUTURE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 22. 09. 2008, 17:04
Stav: Offline

Příspěvek od FUTURE »

freddix píše:
FUTURE píše:Nevíte zhruba jak dlouho trvá objednání na 2.Třídu ( soukromý pilot ) na ULZtu , jestli je to měsíc jako u první , nebo berou hned , že tam nejsou psychotesty ...

na druhou třídu nepotřebuješ jít na ULZ, provádí to i speciální lékaři, seznam máš třeba tady http://www.skyfly.cz/inspekt/lekari.htm . A tam to bude o domluvě s doktorem.
To můžeš pokud to chceš na ULL a ne na PPL , na vstupní na PPL musíš jít na ULZ .

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Me to trvalo cca 3 tydny, nez jsem se dostal na II. tridu do poradniku. I. trvala dokonce o neco mene.

jofe
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 07. 2008, 09:40
Bydliště: Senica
Stav: Offline

Příspěvek od jofe »

FUTURE píše: To můžeš pokud to chceš na ULL a ne na PPL , na vstupní na PPL musíš jít na ULZ .

To je v ČR nejaká novinka? U nás (SR) keď som zahajoval PPL tak som len doložil platnú II. triedu. Až na CPL som musel ísť na ULZ.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Jaka novinka? Na Slovensku musis to same - II. trida je take ULZ. Letecky doktor je pro Blanikare, ULL a paraglidisty, ne pro letani na letounech, tam uz fakt do toho spitlu musis. A jinak mas pravdu, az do CPL teoreticky staci II. trida.

jofe
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 07. 2008, 09:40
Bydliště: Senica
Stav: Offline

Příspěvek od jofe »

Jeeloo píše:Jaka novinka? Na Slovensku musis to same - II. trida je take ULZ. Letecky doktor je pro Blanikare, ULL a paraglidisty, ne pro letani na letounech, tam uz fakt do toho spitlu musis. A jinak mas pravdu, az do CPL teoreticky staci II. trida.

Poverený lekár CAA je oprávnený na vydávanie a predlžovanie platnosti zdravotnej spôsobilosť II. triedy. Na vetrone je potrebná zdravotná spôsobilosť II. triedy. U paraglidistov je to myslím ešte jednoduchšie (ULL neviem). Ak je žiadateľ o zaradenie do výcviku PPL "vetroňár" s platným preukazom (čiže má platnú II. triedu), nič mu nebráni po vykonaní skúšok vykonávať práva PPL.

Predtým, keď sa išlo podľa národných predpisov to bolo ako píšeš. Keď sa prešlo na JAR-ové predpisy je to tak ako som napísal.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Tak to neni stejna II. trida jako ULZ, ale neco pod tim. Protoze regulerni II. musi byt prukaz z ULZ.


Odpovědět