Wait list ČSA – stará vařená nudle

Odpovědět
jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Wait list ČSA – stará vařená nudle

Příspěvek od jane »

Podle tebe ma CSA delat vyberove rizeni v okamziku, kdy daji dva piloti vypoved, ma mit na prijeti pilotu a udelani typovky tri mesice a ma vzdy vybirat ze sta uchazecu dva lidi. Ale ouha, za dalsi tri mesice jde jeden pilot do duchodu, tak se zase bude delat vyberove rizeni na jednoho pilota? Prosimte to snad nemuzes myslet vazne. Do toho, jestli je tam tlacenka nebo neni, nevidim, ale tvrzeni ze waitlist je naprosto postaveny na hlavu nemuzes myslet vazne. I na tomto foru jsou piloti, kteru na waitlistu byli a dostali se k firme bez jakekoliv protekce.


Odnem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 09. 2003, 23:37
Stav: Offline

Re: Wait list ČSA – stará vařená nudle

Příspěvek od Odnem »

Ono vyberove rizeni k CSA je vubec cele zvlastni...... Delal jsem ho asi pred 6 lety s urcitou airline zkusenosti a prvni co me zarazilo, ze spousta uchazecu nemela ani hotove papiry. Cely vyber by se dal zamenit s necim uplene jinym. Blizko nasi profesi mel jen test leteckych znalosti kopirujici otazky Bez-air (puvodni otazky u pilotek podle L-1). Nebyl tam zadny Sim ani nic podobneho?!? Vyberem jsem prosel, ale nereflektoval jsm na nabidku.
Po nekolika letech a dalsich nekolika tisicich hodinach na typu ktery CSA stale pouziva, jsem se zajmal o konkurz znovu. Bylo mi receno, ze si mam zaplatit cca 5000 kc za nejaky psycho test. Tim to pro me zkoncilo a CSA jsem vyradil ze sveho hledacku. V dnesnim kontextu je jedno z nejlepsich zivotnich rozhodnuti. Nicmene pozitivne vim, ze pokud budete znat nekoho vlivneho ve vedeni nemusite s par 1000. hodin na B737,A320,ATR zadny konkurz delat. Mam nekolik kamaradu co se k CSA takto dostali.
Wait list u CSA je velky nesmysl. Nektere spolecnosti to v zahranici take delaji, ale funguje to trosku jinak. Davaji tim uspesnemu uchazeci cas na rozhodnuti a ne opacne jako u CSA.

A posledni perlicku si neodpustim. Kdyz jsem jako uplny zacatecnik s mokrym frozen ATPL skoro pred 10ti lety volal na personalni CSA jestli kdybych si udelal typovku na ATR spolu s nekolika stovkami hodin na typu, prineslo nejakou vyhodu. Dostalo se mi pomerne arogantni odpovedi ze v zadnem pripade.....

Doufam ze se od te doby mnoho zmenilo a CSA se premistily v case z roku 1970 do 21. stoleti :twisted:

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Re: Wait list ČSA – stará vařená nudle

Příspěvek od dell »

chtělo by to 2letej uprgrade.....dneska je situace včetně normy výběru pilotů úplně jiná. Nemá cenu se rozepisovat o věcech z minulosti....

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Re: Wait list ČSA – stará vařená nudle

Příspěvek od dell »

mě přijde zase celkem nefér šiřit nepravdy z aeronovin, které sem zatahuješ ty :mrgreen: kde ja den pilotů ATR od alexe?

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Re: Wait list ČSA – stará vařená nudle

Příspěvek od dell »

nevím jestli to psal AXE z pohledu pilota, dle mě z pohledu stewarda, takže to je krapet o něčem jiném 8) ....navíc opravdu asi nešlo o játro, když psal 100-140 PAX :mrgreen: ale to jen tak mimochodem......:wink:


Odpovědět