Studium VŠ při výkonu pilotního povolání?

Odpovědět
commander304
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 04. 2008, 21:21
Stav: Offline

Studium VŠ při výkonu pilotního povolání?

Příspěvek od commander304 »

Chtěl bych se zeptat, jestli vidíte jako reálné studovat dálkově vysokou školu (navazující magistr. v leteckém oboru) a při tom být aktivní pilot (ČSA, Travel...). Dá se na příslušném oddělení dohodnout, že např. každé pondělí potřebuji volno kvůli studiu? Děkuji


Odnem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 09. 2003, 23:37
Stav: Offline

Re: Studium VŠ při výkonu pilotního povolání?

Příspěvek od Odnem »

Podle charakteru tvojeho dotazu povazuju otazkou za akademickou.

V Travelu muzes na podobny vyhody zapomenout. V letni sezone cca kveten - zari nemas cas na nic. Velmi intenzivni letani 80-120 hodin za mesic + spousta pozemnich transportu (OSR, BRQ, PED....)
V zime je spousta ACMI pronajmu spojenych s pobyty 1-6 tydnu kdekoliv na pevnem bode teto planety.

CSA ma nyni trosku jine problemy nez vychazet vstric pilotum zadajicim o volne pondelky......

V zahranici se ted hodne razi cesta "roster pattern" napriklad jako u meho zivitele 5on 4off.
Je to chytre vymysleny system kdy jsou vsechny dny v roce pokryty prislusnym poctem cpt, F/O....... podle znameho poctu letu a STBY sluzeb. Jak jiste chapes zde uz vubec neni prostor k tomu aby nekdo rekl ze ja nechci litat v pondeli a druhej ze chce mit volno v nedeli pres obed....

Posledni vec je ze dopravni litani je dlouhodobe preplneny zacatecnikama, ktery jsou ochotny litat 24/7/365 za minimalni plat casto i jeste za litani platit. To budou tvoji potencionalni konkurenti.

commander304
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 04. 2008, 21:21
Stav: Offline

Re: Studium VŠ při výkonu pilotního povolání?

Příspěvek od commander304 »

Něco takového jsem předpokládal. Díky za potvrzení

rinope313
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: Studium VŠ při výkonu pilotního povolání?

Příspěvek od rinope313 »

Hezka otazka :) U nas by to slo,take spoustu spolupracovniku toho vyuziva.Jeden se dokonce po 10ti letech stal MUDr :) Znam nekolik co si udelali ucitelstvi,strojarny a stavarny....Ja si beru volno kazde utery,streda a ctvrtek aby jsem mohl chodit s malou na Taekwondo.Prumerem mame asi tak 17-19 dni volna v mesici,zalezi pouze na Tvem sluzebnim cisle =jak si rozvrh rozvrhnes.Nas je na zakladne asi 180,ja jsem po 4 letech na 80tem miste.To vice ci mene zarucuje ,ze dostanes jake dny chces....Kdyby jsem byl 175,tak to by bylo horsi,ale kdyby jsem jim vysvetlil,ze to je pouze pondeli,tak si jsem jist,ze by jsem to stejne dostal....U CSA nevim,znam tam nekolik lidi a vsichni jsou moc a moc fajn..Kdyz se nezeptas,tak se nedozvis...Good luck....

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Studium VŠ při výkonu pilotního povolání?

Příspěvek od creyman »

rinope313 píše:Hezka otazka :) U nas by to slo,take spoustu spolupracovniku toho vyuziva.Jeden se dokonce po 10ti letech stal MUDr :) Znam nekolik co si udelali ucitelstvi,strojarny a stavarny....Ja si beru volno kazde utery,streda a ctvrtek aby jsem mohl chodit s malou na Taekwondo.Prumerem mame asi tak 17-19 dni volna v mesici,zalezi pouze na Tvem sluzebnim cisle =jak si rozvrh rozvrhnes.Nas je na zakladne asi 180,ja jsem po 4 letech na 80tem miste.To vice ci mene zarucuje ,ze dostanes jake dny chces....Kdyby jsem byl 175,tak to by bylo horsi,ale kdyby jsem jim vysvetlil,ze to je pouze pondeli,tak si jsem jist,ze by jsem to stejne dostal....U CSA nevim,znam tam nekolik lidi a vsichni jsou moc a moc fajn..Kdyz se nezeptas,tak se nedozvis...Good luck....

To pracuješ v Čáslavy u vojáků né? :-)


rinope313
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: Studium VŠ při výkonu pilotního povolání?

Příspěvek od rinope313 »

Caslav by byla fajn,bylo by to skoro doma :D ....Air Canada,zakladna Toronto.... :)


Odpovědět