Pilotní průkaz

Odpovědět
Myska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23. 04. 2010, 10:39
Stav: Offline

Pilotní průkaz

Příspěvek od Myska »

Dobrý den,
nevíte někdo prosím vás o nějaké dobré škole létání v České republice, kde si může žena ve středním věku udělat pilotní průkaz? Prosím o přesný popis jisté školy.

Předem moc děkuji


Vanesa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23. 04. 2010, 10:40
Stav: Offline

Re: Pilotní průkaz

Příspěvek od Vanesa »

Dobrý den,

z vlastní zkušenosti Vám doporučuji školu Flying Academy, která se nachází v Brně. Je to velice profesionální škola, která se snaží o to, aby z této školy odcházeli především profesionální piloti. K výcviku se vztahuje i výuka angličtiny, kterou učí i rodilý mluvčí. Délka výuky se odvíjí podle vašeho času. Máte možnost létat Cesnou či Cirrusem. S výcvikem jsem byla velmi spokojená... Klidně se zeptejte na cokoli, co Vás zajímá

Přeji příjemný den

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pilotní průkaz

Příspěvek od Fabo »

Neni to pro "letani pro radost" trochu overkill? :)

Ja osobne bych kvuli letani jen tak pro radost zasel na mistni letiste a poptal se primo tam.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Pilotní průkaz

Příspěvek od Tom Air »

Bez ohledu na tema dotazu me prijde jako zajimava shoda okolnosti shoda datumu a casu registrace Mysky a Vanesy a pocet jejich prispevku (1-1). :wink:

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Pilotní průkaz

Příspěvek od Jeeloo »

Tak ta skryta reklama je tady evidentni :)

Nicmene je nutne zvazit nekolik aspektu:

1) Kolik na to mam penez
2) Kolik na to mam casu

pokud splnim podminku 1 a mam dostatek penez, tedy nejsem omezen letat na nejlevnejsich strojich na trhu a za kazdou cenu, tak je dobre se porozhlednout po moznostech v cele CR. Zminena Flying Academy je jedna volba, ale vybaveni letounove spada do kategorie "starsich" krom TWI cirruse, coz je ale jina kategorie cenova. Pak pokud si reknu, ze chci letat na kvalitnim a novem letadle, byt za vyssi cenu, je nutne se porozhlednout jinde. Pokud chci letat za levnou komercni hodinu, je FA vcelku solidni volbou.

Dale je nutne se zabyvat tim, co chci delat po PPL. Zda chci pokracovat IR, CPL ci MEP, pak je dobre si vybrat neco me blizkeho, ne dojizdet pul republiky, to za cas zajde hodne za nehty, znam to ze sve zkusenosti :)

2) pokud mam cas, tak nejit cestou za pul roku dopravni pilot. Pomalu a hlavne v klidu, pak se to vrati :)

viz muj web. www.dreamer.cz - cesta pilota, tam jsem popsal svuj PPL vycvik. Letal jsem i u FA a doletaval vycvik jinde, takze mohu posoudit vice moznosti v CR :)


jivo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 01. 2010, 04:36
Stav: Offline

Re: Pilotní průkaz

Příspěvek od jivo »

Take jsem hledal na netu plno informaci a hledal nejakou skolu v Praze a okoly. Nakonec jsem vybral FlyingAcademy v Praze a jsem spokojen. Dokonce jsme s kolegy na ruzne rady jeste po zaplaceni druhe hodiny teorie zkusili jinou a pak se vratili zpet do FA. Ano, PPL letaji na starsich letadlech ale nove nepouzivaji jen ten Cirrus SR20 OK-TWI, ale take Cessna172 OK-EYE. Ale tyto letouny jsou cenove k zapujceni nekde jinde a v zakladnim vycviku se leta na tech starsich Cessnach. Cenove jsou tyto starsi letouny mezi levnejsima i kdyz je cas pocitan od nahozeni a ne od startu . Mam za sebou kratky let z C172 a ted druhy na C152 a nemam co bych vytknul.
Puvodne jsem se FlyingAcademy docela bal, protoze nikde neni na ne moc referenci a obcas se najde ve forech i nejaka pomluva a obcas jsem i zalechl osobne pomlouvu. Zkousel jsem i jine, sice nemohu porovnavat ale sveho vyberu nelituji. Moje rozhodnuti pro FA byla okamzita odpoved na moje emailove dotazy, vice letounu v pouzivani, perfektni dostupnost a pred rozhodnutim rozhovor s instruktorem a navsteva jedne hodiny teorie. Ale jak jsem zjistil, kazda skola ma neco navic, co ty ostatni nemaji, zalezi na Vasich preferencich. Ale nejlepe Vam poradi nejaky Vas znami, ktery jiz dele leta a ma jiste lepsi prehled.
Jinak ted je i vlek plus letiste Letnany, ktere se zacina perfektne probouzet a postupne vylepsovat.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Pilotní průkaz

Příspěvek od Jeeloo »

Presne jak rikas - nejlepe poradi ten, kdo uz neco absolvoval. Kazda skola si na sebe napise jen ty nejlepsi reference, viz prvni prispevky v tomto threadu - reklama naprosto evidentni, byt trosku stupidni timto zpusobem, ale budiz :)


Odpovědět