Zdraví pilotů

El Barto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 24. 04. 2010, 16:33
Stav: Offline

Zdraví pilotů

Příspěvek od El Barto »

Dobrý den.

Chtěl jsem se zeptat, jak je to se zdravotními nároky na piloty, mám něco okolo 4 dioptrií a pravděpodobně mírnou poruchu barvocitu (mám problém s těma tečkama, jak se tam musí rozeznat číslo) jinak všechno bez problémů, tlak relativně v normálu, koordinace pohybů (dotýkání se prsty špičky nosu apod.) bez problémů a když jsem na jedné soutěži dělal psychotesty prý mi to vyšlo přesně mezi melancholika a cholerika a já sám se považuju za toho melancholika, tak jsem se chtěl zeptat, jestli se můžu stát pilotem? Děkuji¨

P.S. Je pravda, že piloti nesmějí mít jedinný zkažený zub a ani jednu plombu?


Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od Spenlik »

El Barto píše:P.S. Je pravda, že piloti nesmějí mít jedinný zkažený zub a ani jednu plombu?

:lol: to bylo možná před léty, na stíhače, ale už ani dneska to neplatí, protože ty stroje sou někde úplně jinde..

Co se týče dioptrií - 4 sou podle mě na 1. třídu moc

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od sehny »

Spenlik píše:
El Barto píše:P.S. Je pravda, že piloti nesmějí mít jedinný zkažený zub a ani jednu plombu?

:lol: to bylo možná před léty, na stíhače, ale už ani dneska to neplatí, protože ty stroje sou někde úplně jinde..

Co se týče dioptrií - 4 sou podle mě na 1. třídu moc

Přesně tak, maximálně můžeš mít tři.( na 1.třídu) :wink:

El Barto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 24. 04. 2010, 16:33
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od El Barto »

sehny píše:
Spenlik píše:
El Barto píše:P.S. Je pravda, že piloti nesmějí mít jedinný zkažený zub a ani jednu plombu?

:lol: to bylo možná před léty, na stíhače, ale už ani dneska to neplatí, protože ty stroje sou někde úplně jinde..

Co se týče dioptrií - 4 sou podle mě na 1. třídu moc

Přesně tak, maximálně můžeš mít tři.( na 1.třídu) :wink:


A co kdybych si nechal udělat mírnou laserovou operaci očí? (čistě korekce krátkozrakosti jen o třeba 2 dioptrie) pročítal jsem si to tady a našel jsem tu sekci, kde se jedna ženská ptala, že si ju nechala udělat ale teď ji ULZ nechce pustit dál myslíte si, že bych měl stejný problém (jak jsem řekl mám pouze krátkozrakost a mírnou poruchu barvocitu (ty čísla v tečkách mi dělajů problém) jinak nic?

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od Jeeloo »

S operaci oci by problem az takovy nebyl, nicmene s barvocitem ano, ten operaci nevylepsis a pokud nemas perfektni barevne videni, 1. nedostanes.


El Barto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 24. 04. 2010, 16:33
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od El Barto »

Jeeloo píše:S operaci oci by problem az takovy nebyl, nicmene s barvocitem ano, ten operaci nevylepsis a pokud nemas perfektni barevne videni, 1. nedostanes.


Co to znamená perferktní barevné vidění, to nestačí že poznam že sahara je žlutá, antarktida s arktidů bílý amazonie tmavě zelená světla na okrajích ranveje jsou žlutý, že hvězdy na obloze jsou bílý ale světla na konci křídel žlutý? nebo musím ze třiceti čísel v tečkách uhádnút aspoň 29?

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od Jeeloo »

Musis uhadnout 30 ze 30, tak to proste je. Nezalezi na tom, jestli poznas pisek na Sahare, zalezi na tom, abys nahodou neprehledl na obrazovce weather radaru temne fialovy odstin bourkoveho jadra. Navic svetla na konci kridel nejsou zluta :)

El Barto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 24. 04. 2010, 16:33
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od El Barto »

Jeeloo píše:Navic svetla na konci kridel nejsou zluta :)

No tak jo ja jsem je nikdy poradne nestudoval, když jsem letěl ze Samaná do Gatwicku tak jsme letěli přes noc a letušky nám přikázaly zakryt okna takze jsem nemel moc prilezitost. ALE ty tečky to je přece něco jinýho než fialovej mrak na (pokud vim) zelenym radaru.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od Fabo »

Hele, proste nedostanes a hotovo, to si nevyhadas, a uz vubec ne tady :roll:

El Barto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 24. 04. 2010, 16:33
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od El Barto »

Fabo píše:Hele, proste nedostanes a hotovo, to si nevyhadas, a uz vubec ne tady :roll:


Srry ale já jsem fakt chcel byt profesionalni pilot (ne na ultralighty jako je cessna apod ale na skutecny boeingy a airbusy) a ted nemozu uverit ze tym nebudu kvuli bande p******ch pražských byrokratů

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od Yankee Alpha »

Nevím, co do toho taháš pražáky. Nějaký komplex?
Jinak spousta lidí nemůže být pilotem ze zdravotních důvodů, i když by si to moc přáli, včetně mě. Nezbývá, než se s tím smířit.

El Barto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 24. 04. 2010, 16:33
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od El Barto »

Yankee Alpha píše:Nevím, co do toho taháš pražáky. Nějaký komplex?
Jinak spousta lidí nemůže být pilotem ze zdravotních důvodů, i když by si to moc přáli, včetně mě. Nezbývá, než se s tím smířit.

Komplex?? To v žádným případě jen mám někdy pocit že si pražáci myslí že můžou o všem rozhodovat. Mohl bych se zeptat jaké je to vaše zdravotní omezení?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od Fabo »

A o cem konkretne tady rozhodli zrovna prazaci? Tohle uz je demagogie, a dopredu upozornuju, do Prahy to mam dal nez ty.

btw. taky bych chtel mnoho veci. Treba vlastni byt, at nemusim byt na koleji. Zaplatis mi ho? Ne?

Srry ale já jsem fakt chcel mit vlastni byt (ne ne pronajaty jako jini, ale skutecne vlastni) a ted nemozu uverit ze tym nebudu kvuli jednomu p******u venkovskemu klukovi

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

El Barto píše:Srry ale já jsem fakt chcel byt profesionalni pilot (ne na ultralighty jako je cessna apod ale na skutecny boeingy a airbusy) a ted nemozu uverit ze tym nebudu kvuli bande p******ch pražských byrokratů


cessna neni ultralajt... nicmene, kdyz te ctu, tak ted momentalne nemas na dopravniho nejen zdravotne, ale ani mentalne....

jo, a kdyz nadavas na prazaky.. tak nadavas na spatnou adresu .. hledej vys. ty predpisy jsou mezinarodni... a jsou tak striktni obecne. ale jestli si myslis, ze jsou jen prazske, nic ti nebrani "odemigrovat" treba do anglie, a projit si zdrav. prohlidkou tam ... a tam budes nadavat .. na byrokraty v londyne?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zdraví pilotů

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

El Barto píše:A co kdybych si nechal udělat mírnou laserovou operaci očí? (čistě korekce krátkozrakosti jen o třeba 2 dioptrie) pročítal jsem si to tady a našel jsem tu sekci, kde se jedna ženská ptala


laser nebrat .... tim si cestu zavres v podstate definitivne.


Odpovědět