Bechterevova nemoc

Odpovědět
Hlávec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 12. 2007, 19:06
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Bechterevova nemoc

Příspěvek od Hlávec »

Zajímalo by mě, jestli je tato nemoc pro práci pilota závažná? popis nemoci: http://cs.wikipedia.org/wiki/Becht%C4%9Brevova_nemoc


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bechterevova nemoc

Příspěvek od Night fly »

Clovek s Bechterevem ma problem se poradne hybat (potazmo treba nastoupit do auta), natozpak litat :shock:

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Bechterevova nemoc

Příspěvek od Tom Air »

Night fly píše:Clovek s Bechterevem ma problem se poradne hybat (potazmo treba nastoupit do auta), natozpak litat :shock:


Jsi si tím tak jist? Kamarád má Bechtěreva už asi 10 let a v neděli mě při squashi totálně rozmetl na kopytech.

Hlávec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 12. 2007, 19:06
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bechterevova nemoc

Příspěvek od Hlávec »

Tom Air píše:
Night fly píše:Clovek s Bechterevem ma problem se poradne hybat (potazmo treba nastoupit do auta), natozpak litat :shock:


Jsi si tím tak jist? Kamarád má Bechtěreva už asi 10 let a v neděli mě při squashi totálně rozmetl na kopytech.


Ano souhlasím, mně je 16 a mám ho ted cerstve objevenyho a zatim vse v pohode hraju aktivne fotbal vse delam...a kdyz se bude poradne cvicit da se to i podrzet ta nemoc..

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Bechterevova nemoc

Příspěvek od whiskey »

Hlávec píše:Ano souhlasím, mně je 16 a mám ho ted cerstve objevenyho a zatim vse v pohode hraju aktivne fotbal vse delam...a kdyz se bude poradne cvicit da se to i podrzet ta nemoc..


na pilota to asi nebude, kazdopadne ti hodne hodne drzim palce!


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bechterevova nemoc

Příspěvek od Night fly »

Tom Air píše:
Night fly píše:Clovek s Bechterevem ma problem se poradne hybat (potazmo treba nastoupit do auta), natozpak litat :shock:


Jsi si tím tak jist? Kamarád má Bechtěreva už asi 10 let a v neděli mě při squashi totálně rozmetl na kopytech.


Naprosto. Mam souseda, je mu kolem 45-50, chodi o holi, obejit blok mu trva pul hodiny a zlomit se do auta je pro nej docela problem... Faktem ale je, ze ta nemoc je v jeho pripade progresivni.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Bechterevova nemoc

Příspěvek od Tom Air »

Hlávec píše:
Tom Air píše:
Night fly píše:Clovek s Bechterevem ma problem se poradne hybat (potazmo treba nastoupit do auta), natozpak litat :shock:


Jsi si tím tak jist? Kamarád má Bechtěreva už asi 10 let a v neděli mě při squashi totálně rozmetl na kopytech.


Ano souhlasím, mně je 16 a mám ho ted cerstve objevenyho a zatim vse v pohode hraju aktivne fotbal vse delam...a kdyz se bude poradne cvicit da se to i podrzet ta nemoc..


Jojo. Když tak nad tím přemýšlím, tak tomuhle kamarádovi to zjistili ještě před maturitou. Teď je mu 34, takže už to má o dost déle než 10 let. Každý den cvičí a pravidelně plave. To je prý hrozně důležité. Nepoznal bys to na něm.

Ono také podle mého názoru záleží, jakou pilotní licenci bysis chtěl udělat. Nejsem v tom odborník, ale myslím, že na sportovní letadlo by Tě to automaticky diskvalifikovat nemuselo, na dopravního pilota bych to ale asi také neviděl.

Já jsem měl před 3 lety ojedinělý epileptický záchvat (příčiny nebudu rozebírat, lékaři se ale usnesli na tom, že nejsem epileptik, že se jednalo opravdu jen o ojedinělou příhodu, všechny výsledky dlouhodobě v normě). Ptal jsem se v tom leteckém lékařském ústavu, nebo jak se to jmenuje, a velice mě překvapilo, když mi sdělili, že bych mohl dostat na sportovní letadlo lékařské povolení po 5-10 letech po té příhodě - a to jsem si říkal, že už jsem totálně out. Do dopravního letadla by mě už ale nikdy nevzali ani jako stewarda. Svojí kariéru mám už stejně rozjetou někde jinde, takže to jen trochu teoretizuju. Třeba budeš podobný případ... Držím Ti palce.


Odpovědět