Ženské pilotky

Odpovědět
j.angels
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 05. 07. 2011, 20:14
Stav: Offline

Ženské pilotky

Příspěvek od j.angels »

Ahoj všem pilotům:) Chtěla bych se zeptat, létají i ženy jako dopravní piloti, např. v ČAS? Můj velký sen je stát se dopravním pilotem, jenže z hlediska očí je to nemožné.. :( Jinak díky všem za odpovědi, mějte krásný den:)


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Ano.

Engine Failure 1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 10. 09. 2007, 22:02
Oblíbené typy letadel: Mig 21
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, t.č. Calgary, Kanada,
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od Engine Failure 1 »

Tak.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od MEA »

je to trosku mimo temu, ale nielenze mozu, ale po tych znamejsich z historie sa volaju aj letiska, trebars taka ataturkova pilotka sabiha gokcen...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od Malvolio »

Ženských pilotek je už celkem dost, párkrát se mi stalo (LH,LX), že letěla all-girl-crew...kapitánka, první důstojnice a tři letušky....


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od romul »

Malvolio píše:Ženských pilotek je už celkem dost, párkrát se mi stalo (LH,LX), že letěla all-girl-crew...kapitánka, první důstojnice a tři letušky....


Ano, žen pilotek je dost, také se s nimi občas setkávám, létají i u ČSA.

S kompletní ženskou posádkou jsem se ale ještě nesetkal. Upřímně, ani jsem netušil, že je to vůbec možné. Už kvůli nutnosti vyřešit některé nestandardní situace při letu (např. zpacifikovat agresivního cestujícího) mi připadá jako žádoucí aby v posádce alespoň jeden muž přítomen byl, a nebo takové pravidlo neexistuje?

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od jane »

romul píše:
Malvolio píše:Ženských pilotek je už celkem dost, párkrát se mi stalo (LH,LX), že letěla all-girl-crew...kapitánka, první důstojnice a tři letušky....


Ano, žen pilotek je dost, také se s nimi občas setkávám, létají i u ČSA.

S kompletní ženskou posádkou jsem se ale ještě nesetkal. Upřímně, ani jsem netušil, že je to vůbec možné. Už kvůli nutnosti vyřešit některé nestandardní situace při letu (např. zpacifikovat agresivního cestujícího) mi připadá jako žádoucí aby v posádce alespoň jeden muž přítomen byl, a nebo takové pravidlo neexistuje?


To si jako myslis, ze cestujiciho pujde pacifikovat kapitan? A jeden muz v posadce stevardu s neprizpusobivym cestujicim taky zrovna moc nezmuze.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od pavelpmi »

jane píše:To si jako myslis, ze cestujiciho pujde pacifikovat kapitan? A jeden muz v posadce stevardu s neprizpusobivym cestujicim taky zrovna moc nezmuze.

Se normalne slusne zeptal.
Jsou i kompletni zenske posadky, i kdyz to samozrejme neni tak bezne.
http://www.airliners.net/aviation-forum ... n/2573551/

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od romul »

jane píše:To si jako myslis, ze cestujiciho pujde pacifikovat kapitan? A jeden muz v posadce stevardu s neprizpusobivym cestujicim taky zrovna moc nezmuze.


Myslet je tu zakázáno? Já totiž při psaní toho svého mačovského příspěvku zapoměl, že tyto situace zvládají ženy díky svému odzbrojujícímu úsměvu samy...

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od jane »

Jen to chce trochu premyslet. Od zari 2001 jsou v letadlech ocelove bezpecnostni dvere, do kokpitu nema bezny cestujici moznost se dostat za letu, piloti vychazi minimalne, jsou zavedena bezpecnostni opatreni pro vstup stevardu do kokpitu a pri tom vsem myslis, ze jeden z pilotu dobrovolne opusti kokpit a pujde se rvat s cestakem?

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od romul »

jane píše:Jen to chce trochu premyslet. Od zari 2001 jsou v letadlech ocelove bezpecnostni dvere, do kokpitu nema bezny cestujici moznost se dostat za letu, piloti vychazi minimalne, jsou zavedena bezpecnostni opatreni pro vstup stevardu do kokpitu a pri tom vsem myslis, ze jeden z pilotu dobrovolne opusti kokpit a pujde se rvat s cestakem?


Kdo tady mluví jen o pilotech a o kokpitu? Můj dotaz mířil na existenci alespoň jednoho mužského stewarda na palubě, jelikož v tom vidím smysl. Opatření od září 2001 jsou mi vcelku dobře známé. Díky tedy za názor, o další však (vč. případných analýz) opravdu nemám zájem...

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od jane »

romul píše:
jane píše:Jen to chce trochu premyslet. Od zari 2001 jsou v letadlech ocelove bezpecnostni dvere, do kokpitu nema bezny cestujici moznost se dostat za letu, piloti vychazi minimalne, jsou zavedena bezpecnostni opatreni pro vstup stevardu do kokpitu a pri tom vsem myslis, ze jeden z pilotu dobrovolne opusti kokpit a pujde se rvat s cestakem?


Kdo tady mluví jen o pilotech a o kokpitu? Můj dotaz mířil na existenci alespoň jednoho mužského stewarda na palubě, jelikož v tom vidím smysl. Opatření od září 2001 jsou mi vcelku dobře známé. Díky tedy za názor, o další však (vč. případných analýz) opravdu nemám zájem...


Psal jsi o posadce, to zahrnuje piloty a stevardy. Jinak opravdu mezi stevardy muz byt nemusi. Ani by to neslo, vzhledem k nizsimu poctu muzu stevardu.

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: Ženské pilotky

Příspěvek od sunset »

Předpoládá se, že pokud dojde k opravdu agresivnímu chování cestujícího, zapojí se ostaní cestující. Je to jako pud sebezáchovy a opravdu to funguje.


Odpovědět