Oční vada

Odpovědět
Adamix
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 09. 2011, 16:42
Stav: Offline

Oční vada

Příspěvek od Adamix »

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat ,můj sen do budoucna je ,že bych chtěl být pilotem ,ale jsem teprve student na střední škole ,ale proč to píšu je ,že mám oční problém mám 3 dioptrie na blízko ,ale jelikož bych mohl jít v 18 letech na laserovou operaci ,tak mi říkali ,že by mi ty dioptire mohli odstratit ,nebo že by mi jedna maximálně zůstala.Těd bych potřeboval vědět jestli mám potom možnost se na toho pilota dostat a ještě by mě zajímalo jak je to s těma pěnezma na ty vycviky atd.Někde jsem četl ,že si někdo našel nějakou společnost a ta ty vycviky platila za něj je to može?
Děkuji za případnou odpověd Adam


Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: dotaz:oční vada

Příspěvek od Jeeloo »

Jakakoliv korekce zraku je konecna na 1. tridu, tedy na profesionalni letani. Tak mluvi JAR FCL zakon, takze pokud podstoupis laserovou operaci, nedostanes ji. Alespon zatim ne. Mozna se to zmeni a to, ze bys mohl dostat vyjimku, to je dost nepravdepodobne. 3 dioptrie nejsou prekazka. Pokud nemas jinou vadu, ktera to zarazi, tak jsi bezproblemu.

Penize musis sehnat sam a priprav si hodne pres 2 miliony korun, zadna spolecnost to za tebe nezaplati dneska, vsechno vcetne typovky si poneses na sve naklady.

Adamix
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 09. 2011, 16:42
Stav: Offline

Re: dotaz:oční vada

Příspěvek od Adamix »

Dobře takže operace nesmí bejt ,ale někde jsem tu četl ,že může jít na laserovou operaci ,ale už to bylo asi stárý komentář.Jinak děkuji za odpověd

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: dotaz:oční vada

Příspěvek od Jeeloo »

Ano, na 2. tridu to neni problem, ale zustanes u sportovniho letani s PPL, nemuzes pak dostat CPL, protoze nedostanes 1. tridu.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: dotaz:oční vada

Příspěvek od bubo »

3 dioptrie jsou limit a to jak na I. tak i na II. Ale jestli je operace konecna na I., tak to nevim.


Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: dotaz:oční vada

Příspěvek od Jeeloo »

Pro presne informace doporucuji http://lis.rlp.cz/predpisy/predpisy/dok ... /index.htm

Tam je vse dopodrobna popsano :)

Adamix
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 09. 2011, 16:42
Stav: Offline

Re: Oční vada

Příspěvek od Adamix »

Dobrá ,ale asi to padá kvůli těm finačním prostředkům :D Jinak všem děkuji za odpověd !!

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Oční vada

Příspěvek od Jeeloo »

Njn, litani neni pro chudy

Adamix
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 09. 2011, 16:42
Stav: Offline

Re: Oční vada

Příspěvek od Adamix »

Prominte ,že ještě jednou otravuji ,ale ještě jsem našel službu AEROJOB a někde jsem četl ,že svámi uzavře smlouvu a dá Vám půjčku na výcviky atd. a vy to pak splácíte až budete zaměstnaný funguje to tak?
Předem děkuji za odpověd!

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Oční vada

Příspěvek od Jeeloo »

Ne, nefunguje.

Slozis 1/10 toho, co si pujcujes (kdyz milion, slozis 100 000) a pak u nich delas vycvik.
Potom se te snazi "umistit", ale ty uz jedes a hezky splacis. Dneska AeroJob je proflaklej a uz to neni takova vyhra, maximalne na to pujceni penez, kdyz uz mas neco nasetreno a chces to litat v F-Airu cele.

Adamix
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 09. 2011, 16:42
Stav: Offline

Re: Oční vada

Příspěvek od Adamix »

OK díky


Odpovědět