Studium v USA

jivo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 01. 2010, 04:36
Stav: Offline

Re: Studium v USA

Příspěvek od jivo »

Ja delam PPL a docela lituji toho, ze jsem nezacal drive na vetronich. Letani na letounech je dosti drahe, ale propasnout ty vetrone byla skoda. Kamarad me svezl v L-13SE Vivat a mozna to nekdy na vetronich zkusim.
Ohledne skol,ma Jeeloo nejspise pravdu, ale a jsem ve FA spokojen, spise zalezi na koho tam narazis. FA ma vyhodu levnych starsich letadel, super lokalita (skoda zavreni tocne), velky vyber instruktoru. Letnany ale zase hrozne poplatky ,ale porad levnejsi nez dojizdet 50km-100km jinam. Ale v okoly Prahy mas spoustu skol a kazda ma svoje plus i minus. Podivej se na www.aeroweb.cz a doporucuji navstivit par skol ci klubu v okoly. Pokecat spise o vikendu s pilotama a zakama a uvidis.
Mel jsem i moznost letet jako pasazer s glass cockpitem a ucit bych se na tom nechtel ucit. Je to sice prehlednejsi, logictejsi, ale asi bych pak nezvladal obycene budiky.
Nekoukej jen na cenu, to o nicem nevypovida. Nekdo uctuje od vzletu do pristani, nekdo dle motohodin. Nekdo ma cenu instruktora v cene (min 25hod) a nekde si za nej priplacis (min 10h). V cene pak nemas pristavaci poplatky (Letnany hruza, ale v okoly mraky letist, rizeny prostor TMA Kbely a kolikrat jedes na letiste i zbytecne, treba se vycasi ).

Dale si rozmysli, kde chces letat:
pokud chces letat z jednoho letiste, je to jedno.
pokud si chces po svete ci v CR pujcovat letadla, asi Cessna.
pokud si chces pujcovat letadla po CR a trosku casem blbnout, asi Zlin.


Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Studium v USA

Příspěvek od Jeeloo »

Dodelej skolu, zacni makat. Nic jineho ti nezbyde. Pokud nemas bohatsi zazemi od rodicu, stejne nic nevymyslis, protoze si nemas na co pujcit. Par let budes pracovat a nasporis si na PPL, pak uz to pujde snaze, ale za par dalsich let se to da taky cele doletat.

Odpovědět