Piloti a matematika

Odpovědět
flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

Dobrý den chci se zeptat jakou část tvoří matematika v pilotní kariéře? ( především v ATPL)
A také jak je náročné udělat zkoušky ?
Jsem v tomto oboru nováčkem a tak budu velmi ráda za každou odpověď.


jivo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 01. 2010, 04:36
Stav: Offline

Re: piloti a matematika

Příspěvek od jivo »

Nedelam ATPL, ale zalezi cim myslis matematika. Pocitani tam jiste bude hodne, to je jiz v PPL, ale nic sloziteho a zadne chytaky. Ale jse spise znat postup a umet pouzivat pomucky (treba primitivni pocitadlo-pravirko E-6B) tedy spise logika. ATPL bude jiste mnohem horsi, ale nepredpokladam slozite pocitani, ale opet postupy, i kdyz pocitani konverznich uhlu bude jiste slozitejsi.
Ale neboj se, treba ti pak zase pujde meteorologie,kterou ja po 2 PPL prednaskach a jedne doplnkove stejne porad moc nechapu. Jestli chces letat, tak ti pujde i ta matematika. Ono ti nic jineho pote stejne nezbude.
Jenom v PPL mas pocitani snosu vetru coz jsou goniometricke fce a dela se to na tom praviku "z hlavy". To same boci vytr apar jedniduchych rozvic na deklinaci\deviaci nebo zahajeni klesani atd. Az budes letat, tak budes mit nejspise vse elektronicky a na toto uplene zapomenes. Ale znat to holt na zkousky musis.

flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

:D moc děkuju za odpověď !
jestli to teda chápu správně tak to funguje na pryncipu fyziky tedy té co se momentálně učíme
takže : čísla ,kontola , vzoreček ,KALKULAČKA= výsledek
jestli by to takhle fungovalo tak nevidím v tom žádnej problém coš by bylo perfektní ! :biggrin:
navíc za rok a půl začínám s úvodem do plachtění takže uvidím kolik tam toho bude !

a ještě jednou MOC DĚKUJU !!

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: piloti a matematika

Příspěvek od Jeeloo »

Aj aj, ale az napises motivacni dopis do aerolinek jednou, nech si ho zkontrolovat, stejne jako bych to udelal ja :D Sve chyby nevidim nikdy, ale ostatnich vzdycky :D

flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

:D já to nevidím ! Na svůj pravopis se můžu koukat 2 hodiny ale chybu nenajdu a pak půlka červená .
pokouším se s tím něco dělat ale já a pravopis :confused:
no co sem prostě tupec :thumbdown: ale z okna kuli tomu neskočím
(doufám že k získání licence nebude potřeba diktát jinak sem v trsátku :D )


flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

Zdravím !
mám otázku okolo ULZ .Vidím ,chodím, barvy rozeznávám jednoduše celkově v normě
a problém nastává s tím že mám trochu vyšší tlak něj je norma (ten horní tak 128 ,130).
Je to nějaký problém co se týče plachtění a budoucnosti PPL a ATPL
??
předem díky

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od Fabo »

Jestli to se sebou nenese zadne jine komplikace, a jsi jinak zdrav, akorat vytlacis vic, tak by to nemel byt problem. Hypertenze se stejne udava vetsinou az od 140/90 vys.

flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

tak to je dobře !!!!
jsem ráda že to nevadí :D :D ! třeba mě s tím naši přestanou štvát že by to kůli tomu nešlo !

a ps : pustili biste za letu do kokpitu tak 14 letou holku co se tam chce podívat ?,třeba u 737
raděj se ptám abych až někam poletíme nebyla za pitomce

A.J.Scandall
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 02. 2003, 18:09
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od A.J.Scandall »

Po letech studií na VŠ, zkouškách z derivací a integrálů, jsem přišel na to, že jediné, co z matematiky piloti potřebují, je umět sčítat řadu čísel se sčítanci 1 až 59 s tím, že většinou je to 1 až 9, dále umět násobit a dělit dvěma a třemi až do čísla 37,39, nebo 41 (podle typu letadla) a pak si umět spočítat, kolik paliva je potřeba do centru, dle vzorce x = (celkové množství paliva) - (palivo v hlavních nádržích)

Nic víc. Doufám, že mě nějaký zastánce vysokoškolského vzdělání v pilotní profesi nebude mlátit, ale je to tak

flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

bezva!
to musí třeba dělit 22:3=7,33.........3 z hlavy ?
ale možná na to slouží ta zabudovaná kalkulačka co má každý pilot (ale na co sou na ní ty písmena to zůstává záhadou,ikdyž v kokpitu je pro mě ještě hodně záhadných věcí které se nachází na horním panelu =kromě rozmražování předního skla , rosvícení světel a vypínání +zapínání baterky už nic nepoznám :confused: )

snažím se něco přiučit z leteckých katastrof co dávají v neděli ve 20:30 na čt2 poučný seriál !!

a závěrem : NÁSOBIT DĚLIT SČÍTAT ODČÍTAT to není problém snad pro nikoho
tím pádem by matika neměla ohrožovat nojí budoucnost (musím jenom doufat že se mi nestane to co babičce nemohla lítat jen kůli špatným výsledkům z kardiovyšetření :( )

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od whiskey »

flight 666 píše:bezva!
to musí třeba dělit 22:3=7,33.........3 z hlavy ?
ale možná na to slouží ta zabudovaná kalkulačka co má každý pilot (ale na co sou na ní ty písmena to zůstává záhadou,ikdyž v kokpitu je pro mě ještě hodně záhadných věcí které se nachází na horním panelu =kromě rozmražování předního skla , rosvícení světel a vypínání +zapínání baterky už nic nepoznám :confused: )

Tu mas maly tahak, ako sa startuje dopravny tryskac pre 1 az 2 cestujucich

flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

MOC DĚKUJU !

A.J.Scandall
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 02. 2003, 18:09
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od A.J.Scandall »

Bohatě ti stačí vědět, že 22:3 je něco kolem sedmi :-)

Vážně, ta exaktní matematika se při lítání tolik nepotřebuje, spíš je potřeba umět rychle základní kupecké počty a odhady (to dělení a násobení dvěma a třemi je pro základní odhady rozpočtů na přistání a přibližné určení rychlosti klesání třístupňovým úhlem při určité dopředné rychlosti). To však nemění nic na tom, že minimálně maturitu a matematiku na úrovni gymnázia či průmyslovky potřebuješ na to, aby ses vůbec mohla ucházet o kvalifikaci obchodního či dopravního pilota, tak jí neber na lehkou váhu

flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

Neberu ji nalehkou váhu ale jen z ní už nemám takový strach .Všicni mi totiž říkali že to určitě bude vše strašně složité a musela bych mět z matiky jen samý 1 .


•A - Alfa
•B - Bravo
•C - Charlie
•D - Delta
•E - Echo
•F - Foxtrot
•G - Golf
•H - Hotel
•I - India
•J - Juliett
•K - Kilo
•L - Lima
•M - Mike
•N - November
•O - Oscar
•P - Papa
•Q - Quebec
•R - Romeo
•S - Sierra
•T - Tango
•U - Uniform
•V - Victor
•W - Whiskey :D
•X - X-ray
•Y - Yankee
•Z - Zulu
u této abecedy platí že J se čte jako dž ? :think: DŽULIET NEBO JULIET ?
Quebec TO SE ČTE JAK ??? :D

Josef
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 285
Registrován: 23. 01. 2003, 14:27
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od Josef »

flight 666 píše:Neberu ji nalehkou váhu ale jen z ní už nemám takový strach .Všicni mi totiž říkali že to určitě bude vše strašně složité a musela bych mět z matiky jen samý 1 .


•A - Alfa
•B - Bravo
•C - Charlie
•D - Delta
•E - Echo
•F - Foxtrot
•G - Golf
•H - Hotel
•I - India
•J - Juliett
•K - Kilo
•L - Lima
•M - Mike
•N - November
•O - Oscar
•P - Papa
•Q - Quebec
•R - Romeo
•S - Sierra
•T - Tango
•U - Uniform
•V - Victor
•W - Whiskey :D
•X - X-ray
•Y - Yankee
•Z - Zulu
u této abecedy platí že J se čte jako dž ? :think: DŽULIET NEBO JULIET ?
Quebec TO SE ČTE JAK ??? :D


Co se týče matematiky, tak středoškolská matematika je dostačující. A nemusíš mít jen jedničky. Neboj.
J...džulijet
Q...kebek

tedy zjednodušeně napsané, ale tak to je. Samozřejmě znám pár jazykovědců mezi kolegy, kteří by měli možná trochu jiný názor. Nicméně zatím jsem se takto vždy domluvil...
Jinak důležité jsou psychotesty. Schopnost provádět více činností současně, pokud možno bez chyb a ve slušném časovém tempu. Ale o tom se tady už psalo dříve, to si najdeš sama.


Odpovědět