Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Odpovědět
honziik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 11. 2012, 19:21
Stav: Offline

Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od honziik »

Dobrý den,

už od dětství se chci stát pilotem, ale teď nevím, zda projít integrovaným nebo modulovým výcvikem.

Můj problém začíná tím, že studuji 3. ročník střední obchodní školy a tím nejsem vůbec připraven na integrovaný výcvik např. čvut, protože mé znalosti z fyziky jsou asi menší než bych potřeboval, jelikož se probírá u nás na škole pouze rok. To samé mám u matematiky, která se u nás nestuduje zrovna na úrovni, abych dělal technický obor.

Modulový výcvik je pro mě asi také problém, protože jsem se všude dočetl, že potřebuji už mít aspoň nějaké zkušenosti s létáním, které kromě simulátorů na pc nemám. Jinak obecné znalosti o letadlech a tak podobně mám, a na simulátorech jsem létal hlavně Flight Simulator X s letadlem PMDG B737 a mám nalétáno strašně hodin. (Samozřejmě vím, že tohle nemá nic moc s reálným létáním společného, ale alespoň dokázat, že tohle je opravdu to, čím bych se chtěl živit.)

Finance mám zajištěné, takže alespoň jeden problém odpadá. Angličtinu mám vcelku dobrou a navíc mi do hlavy leze docela dobře.

Ještě ke škole, proč zrovna studuji obchodku. Hlavní důvod je ten, že ta škola jsou moje zadní vrátka. Obchod je druhá věc, která by v případě, kdyby zdraví nesloužilo, bavila. K tomu taky přispělo při výběru školy to, že jsem měl alergii a dřív jsem si myslel, že alergie=nejsi pilot tak jsem se toho na chvíli vzdal. Pak jsem se, ale dozvěděl, že až takový problém to není, pokud na to neberu prášky a tím se můj sen hned vrátil.

To co chci od Vás hlavně vědět, co je podle Vás pro mě lepší cesta. Osobně se mi víc zamlouvá modulový výcvik. Jinak jsem schopen podstoupit opravdu cokoliv, jak se naučit matiku, tak fyziku. Samozřejmě, ale nechci dělat věci, které bych dělat nemusel. (např. se zbytečně učit látku z fyziky, kterou by modulový výcvik vůbec neobsahoval a byl by prakticky k ničemu.) A určitě by mi udělalo radost kdyby bylo možné začít modul od "nuly" to jsem se, ale nikde nedozvěděl.

Děkuji Vám za každou odpověď a radu, kterou mi dáte. :)


commander304
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 04. 2008, 21:21
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od commander304 »

S modulovým výcvikem samozřejmě můžeš začít s nulovými zkušenostmi. V praxi to znamená, že si nejdřív uděláš PPL (min. 45 hodin létání) a potom postupuješ podle vlastní potřeby dál, přes IR, MEP a CPL až na ATPL frozen.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od Fabo »

Udelej si neleteckou vysokou skolu, treba ekonomku, a vedle studia si udelej modulove papiry.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od Jeeloo »

Nepotrebujes zadne extra znalosti z fyziky. Prumerne inteligentni tvor Homo Sapiens Sapiens to da bez vetsich problemu. Ja jsem delal jako stredni Prumyslovku, pak jsem se coural po svete, ucil se anglicky a delal vsechno mozne, jen ne nic v letectvi. A nakonec jsem si udelal vse ostatni hezky kurz po kurzu. Tede delam ATPL a pokud se zadari, mohu ti v lete darovat ucebnice, uz je (doufam) nebudu msuet nikdy videt :D

Mas penize pohromade, to je to nejtezsi, co ostatni drzi zpatky. Takze si udelej 1. medical, jakmile jim projdes, tak zacni hned jak muzes s PPL, pak nastup na ATPL teorii a hned pote dodelas ostatni dolozky. Neni to - opakuji - NENI to zadna veda a da se to vpohode zmaknout :)

Letu zdar

habl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 27. 03. 2003, 21:20
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od habl »

A až to budeš mít hotový, můžeš změnit nadpis na "Jsem pilotem, ale nevím co teď" :-)


honziik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 11. 2012, 19:21
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od honziik »

Habi pevně doufám, že to nebude potřeba.:D Jinak děkuju Vám všem za rady a komentáře. :)

habl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 27. 03. 2003, 21:20
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od habl »

Hodně štěstí, já to myslel ve smyslu nalezení práce. Není to teď vůbec jednoduché. Snad se to zlepší.

EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od EasyShare »

No právě. Já jsem student výšky s ekonomickým zaměřením. Tohle mohu řešit až dostuduji a našetřím (to bude na dlouho :-D). Dříve za 1st medical nebudu vyhazovat peníze, až při práci. Tedy je to hlavně o zdraví a o penězích, dále možná trochu o kontaktech. Ne každý má možnost, ať chce sebevíc. To je nespravedlivé, ale jsme v ČR a ne v USA.

Pokud bych jednou měl tu možnost, šel bych klidně do Ruska, či na Ukrajinu.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od Jeeloo »

Kamaráde, v USA je to ještě horší. Tam nejen že ti je to naprosto nanic, ale navíc nastupuješ za plat, kdy i kadet v TVS se má líp.
Jinak létat na ukrajinu a nebo do ruska? No, moc toho ještě nevíš :)
Tak GL, čeká tě hodně šetření a půl života shánění peněz, ale konec je sladká odměna.

airxxxx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 10. 05. 2005, 16:43
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od airxxxx »

Vykasli sa na to, vazne nieje absolutne vhodna doba.To myslim smrtelne vazne.V tychto casoch je to najhorsia investicia. Polietaj si radsej v aeroklube.Tie peniaze ti vystacia nadlho.Mozno za desat rokov.... :(

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od Jeeloo »

Naopak, já za sebe říkám, jdi do toho. Když to nevyjde, tak to holt nevyjde. Ale pak se jednoho dne postavíš, už jako starej chlap a řekneš si - jo, splnil jsem si sen. A nebo - nevyšlo to, ale alespoň jsem to zkusil a udělal pro to vše, co jsem mohl.

A nebo si choď do Kolbenky od pondělí do pátku, ber podprůměrný plat jako hafo jiných Čecháčků, jezdi jednou za rok do Chorvatska a koukej na piloty navždy ze země :)

Kdo chce, tak lítá. I dneska. Je to těžký, ale jde to.

ATPLfrozen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 02. 01. 2010, 20:40
Stav: Offline

Re: Chci být pilotem, ale nevím co teď.

Příspěvek od ATPLfrozen »

Jeeloo píše:Naopak, já za sebe říkám, jdi do toho. Když to nevyjde, tak to holt nevyjde. Ale pak se jednoho dne postavíš, už jako starej chlap a řekneš si - jo, splnil jsem si sen. A nebo - nevyšlo to, ale alespoň jsem to zkusil a udělal pro to vše, co jsem mohl.

A nebo si choď do Kolbenky od pondělí do pátku, ber podprůměrný plat jako hafo jiných Čecháčků, jezdi jednou za rok do Chorvatska a koukej na piloty navždy ze země :)

Kdo chce, tak lítá. I dneska. Je to těžký, ale jde to.


Naprosto správný názor. Můj syn a s ním více méně i já jsme do toho šli a dnes se mu splnil sen. Připrav se na to, že je to spousta odříkání, stojí to plno peněz a investic, ale odměna je sladká i v této době. A když nic jednou (brzy) se to změní a dobře vyškolení piloti nebo s náletem 2 - 3tis. hodin bude dobré zboží. Investice se ti vrátí. Je to jen o tom jít si za svým cílem.

Dovolím si doplnit velmi zajímavý článek
http://aeroweb.cz/clanek.asp?ID=3680&kategorie=3

Nejlépe číst i diskusi.


Odpovědět