Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
pepa380
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 01. 2020, 23:53
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od pepa380 »

Ahoj nevíte někdo jak to teďka bude s výběrkem? Mám na mysli kdy se bude vypisovat další. Děkuji za odpověď.


nitxy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 02. 2020, 11:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od nitxy »

Ahoj, mám možná trochu hloupý dotaz, ale pracovní doba ŘLP se udává okolo 35 hodin týdně. Je tato doba myšlena včetně povinných pauz? Tedy řízením strávím 23 hodin a 12 hodin pauzy, nebo je to 35 hodin čistého řízení a k tomu 18 hodin pauz, v práci tak potom člověk stráví průměrně 53 hodin týdně?

Ještě mám několik dotazů ke kariérnímu růstu a pracovním podmínkám
- jaké jsou možnosti růstu?
- jak rychle roste plat (kolik si člověk vydělá při nástupu, po 3, 5, 10, 20 letech?)
- je poskytována možnost neplacené dovolené?
- je plánování směn flexibilní nebo dostanu rozpis směn a musím se přizpůsobit?

jirkajirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 06. 2020, 14:32
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od jirkajirka »

Cau lidi, jak je to s vekovym omezenim? Kdyz je mi 29, tak uz jsem pro ne moc stary?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od hafi »

věkový omezení není a ve 29 mě před pár lety vzali. Ale byl jsem z kurzu nejstarší a myslím, že je k věku kandidáta při výběru prohlíženo - tj. když tam budou 2 stejně dobří, jednomu 25, druhýmu 30, tak asi vím komu dají přednost.

kalop
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05. 10. 2019, 10:13
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od kalop »

nitxy píše:
22. 02. 2020, 11:40
Ahoj, mám možná trochu hloupý dotaz, ale pracovní doba ŘLP se udává okolo 35 hodin týdně. Je tato doba myšlena včetně povinných pauz? Tedy řízením strávím 23 hodin a 12 hodin pauzy, nebo je to 35 hodin čistého řízení a k tomu 18 hodin pauz, v práci tak potom člověk stráví průměrně 53 hodin týdně?

Ještě mám několik dotazů ke kariérnímu růstu a pracovním podmínkám
- jaké jsou možnosti růstu?
- jak rychle roste plat (kolik si člověk vydělá při nástupu, po 3, 5, 10, 20 letech?)
- je poskytována možnost neplacené dovolené?
- je plánování směn flexibilní nebo dostanu rozpis směn a musím se přizpůsobit?
Je to 35h v totálu.

Možnosti růstu celkem pomalé, můžeš být instruktor ale to potrvá Když dobře tak minimálně 5 let. A jako instruktor stejně dál řídíš někdy sám.

Rychlost růstu platu ti nedokážu teď odpovědět, je doba covidová a kdoví jak to bude po ni.

Neplacené dovolené to taky pořádně nevím. Nejspíš jo, ale je to hodně o osobní domluvě, ale to jen hádám.

Dostaneš rozpis směn a musíš se přizpůsobit. Jde si zadat měsíc dopředu požadavky, kdy bys nechtěl být v práci - max 5 dní v měsíci - které ale zaměstnavatel není povinen vyslyšet a taky sem tam nevyslyší


Miklish
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 12. 2021, 20:49
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Miklish »

Zdravím všechny. Možná je to hloupá otázka, ale raději bych se zeptal. Chystám se na přezkoušení anglického jazyka v rámci výběrového řízení na pozici řídícího. Chtěl bych se zeptat, zda se i toto přezkoušení bere jako určitá forma pohovoru a tedy se na něj chodí v obleku, nebo zda mohu přijít v klasickém svátečním oblečení. Za mě osobně bych přišel v obleku, ale bylo by pak "divné", kdyby tam ostatní seděli oblečení pouze slušněji.

Mac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 05. 06. 2013, 16:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Mac »

v klidu, na obleky se nehraje... navíc jde o písemný test (nebo tedy bývávalo... nevim jestli neni změna, ale nedávala by moc smysl)

stepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 01. 2015, 15:06
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR / PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od stepi »

Miklish píše:
13. 12. 2021, 21:00
Zdravím všechny. Možná je to hloupá otázka, ale raději bych se zeptal. Chystám se na přezkoušení anglického jazyka v rámci výběrového řízení na pozici řídícího. Chtěl bych se zeptat, zda se i toto přezkoušení bere jako určitá forma pohovoru a tedy se na něj chodí v obleku, nebo zda mohu přijít v klasickém svátečním oblečení. Za mě osobně bych přišel v obleku, ale bylo by pak "divné", kdyby tam ostatní seděli oblečení pouze slušněji.
Pokud klasicky svatecni obleceni neni teplakova souprava nebo plazovy sortky se zabkama, tak ho muzes nosit klidne az do konce na vsechny kola vyberka :D Mozna na posledni pohovor s komisi se hodi treba kosile, ale na to se zas az tak nekouka. To spis oceni nejakej joke o Brne ...pokud se teda zrovna nehlasis na TWR Brno :))

Miklish
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 12. 2021, 20:49
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Miklish »

Teplákovou soupravu bych si samozřejmě nevzal :D Myslel jsem spíš rifle nebo slušné kalhoty a k tomu košili třeba. Takže pokud to stačí, tak jsem docela rád, že sebou nemusím táhnout oblek.
A díky za radu s jokem na Brno. Sice pocházím od Brna, takže jich až tak moc neznám, ale na něco si určitě vzpomenu. :D

Frost91
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04. 01. 2022, 19:53
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Frost91 »

Zdravím, je tu někdo kdo se chystá hlásit do aktuálně vypsaného výběrového řízení ?

HHH
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 01. 2022, 22:05
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od HHH »

Frost91 píše:
04. 01. 2022, 19:56
Zdravím, je tu někdo kdo se chystá hlásit do aktuálně vypsaného výběrového řízení ?
Ahoj, zrovna zítra jdu na AJ.

HHH
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 01. 2022, 22:05
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od HHH »

Tak angličtina a feasty za mnou. Jelikož jsem si dost od tohoto fóra vzal, zase bych rát přispěl něco nazpět:

Především co se týče aj, tak ta se prý kompletně měnila a skutečně byla jiná než co jsem vyčetl na fóru. První část se dělá na počítači, gramatika a poslech; slohovka vypadla. Co se týče gramatiky, odpovídá za mě skutečně "vyššímu" lvlu B2, s maturitou se to porovnávat nedá. Nejtěžší část pro mě byl poslech. Nikde jsem se v kurzech B2 angličtiny nesetkal s takovou úrovní poslechu, občas šlo obtížně rozumět, prostě jak když mluví rodilý mluvčí. Mluvená část mi strukturou připomínala maturitu. Největší překvapení pro mě bylo, když nebyly přítomny 2 "tetky", jak jsem se dočetl zase předtím všude na internetu :D , ale paní, která vedla rozhovor a pán, který si dělal jen poznámky (jak nějaká komise). Mluvená část se tedy skládala z volného mluvení, popisu obrázků i kratšího poslechu.

K feastům nedodám nejspíš nic, co by už nezaznělo na fóru, stále stejné. Jen ještě poznamenám, že mi angličtina ve feastech přišla lehčí než při přezkoušení z aj. Důležitý je zachovat si klidnou hlavu; ve výsledku úkoly, kde jsem si myslel, že jsem nejvíc v pr...., mi dopadly nejlépe.

Btw. teď se prý hlásí na výběrko největší počet uchazečí za poslední roky, tak hodně štěstí všem.

Frost91
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04. 01. 2022, 19:53
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Frost91 »

Super díky moc z informace.

Já teprve očekávám termín.

Kdy se cca dozvíš výsledky ?

Flyer001
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 23. 06. 2014, 19:20
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Flyer001 »

Zdravím vás, také jsem se přihlásil do výběrového řízení na ŘLP.

Abych se vyjádřil ke všemu, co zde padlo - co se týče oblečení, pokaždé jsem si na sebe vzal tmavý, řekl bych, že vlněný svetr (nejsem expertem přes módu), a pod něj košili, kdy byl vždy vidět límeček. V takovémto "oblečku", řekněme smart outfitu, jsem se i sám cítil lépe a pohodlněji.

Co se týče angličtiny - asi mám dobrý základ, nedovedu to nezávisle posoudit, ale nezdálo se mi, že by se v testech vyskytovalo něco extrémně obtížného. Co se týče poslechové části, minimálně třetina (přibližně polovina) odpovědí v mé variantě byla o letectví - pokud člověk něco zná, dovede si tipnout a většinou je to správně. Písemná část se dá udělat vylučovací metodou - spojení "I are" určitě není správné. Tím nechci říci, že se zrovna toto spojení někde vyskytlo...

FEASTy... Inu, bylo to zajímavé. Poradím snad jedině to, že zpočátku jsou (za mě) jednodušší úkoly, než ty, co poté přijdou. Jestli stojí za to se v nich snažit více, "dohánět body", to už neporadím, osobně si myslím, že ne...

Psychotesty... Za mě to byly první, které jsem kdy absolvoval, když nepočítám FEASTy, které k tomu v některých ohledech neměly daleko. Je to dost podobné, vážně. Na začátku testu jsem si řekl "když to zkazíš, nevadí, snaž se, ale je super, že jsi se dostal až sem". Myslím, že to nebyl špatný krok. Člověk pak nebyl vůbec ve stresu. Byl jsem navíc poprvé na ÚCL, o kterém jsem slyšel dost nelichotivých věcí, takže... no, občas jsem se cítil jako uprchlý pacient z psychiatrie, možná spíše mimozemšťan, zejména při vyplňování žádosti o zdravotní vyšetření - naproti "recepci" měla prý být předloha, jak vyplňovat, nic takového jsem tam ale nenašel, a nebýt dam z recepce, vyplňoval bych žádost o zdravotní vyšetření snad ještě nyní... :D Na závěr probíhá pohovor s panem doktorem, který si s vámi chvíli povídá a sdělí vám výsledky.

Co se týče ještě zdravotní prohlídky - zaslechl jsem, že se dá údajně předbíhat, tedy... Piloti a ŘLP prý mohou přijít na řadu dříve, než důchodci, kterých se na ÚLZ kupodivu vyskytovalo poměrně dost, ale nevím to s jistotou.


Hodně štěstí všem! :)

HHH
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 01. 2022, 22:05
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od HHH »

Frost91 píše:
14. 01. 2022, 21:03
Super díky moc z informace.

Já teprve očekávám termín.

Kdy se cca dozvíš výsledky ?
AJ následující den, feasty tentýž den. Jinak na termín spěchat nemusíš, pohovory s nástupem v květnu jsou už teď v únoru, další pak až v září. Takže taky mám prakticky půl roku na to si zajít na ÚLZ.


Odpovědět