Catering

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od flyingblue »

Petr31 píše:
flyingblue píše:
JackBrno píše:Tak znovu, tuhle debatu vytáhl Standa proto, že není schopen akceptovat zrušení teplého občerstvení na charterech. A jelikož jsme v Evropě, tak se asi bavíme o evropských charterech a vztahuje se to i na většinu linkových dopravců, kteří v základních tarifech taky občerstvení nemají. To je ta množina, o které se tady debatuje. Jaká chceš čísla? Myslíš, že popsat to jako "většina" není pravdivé? :) Případně máš možnost upřesnit, o čem bys tady rád debatoval. Nic neodmítám ;)


No obavam se, ze Tvoje mnozina ani zdaleka nemusi byt mnozinou ostatnich :-)

A ano, bylo by fajn, kdyby jsi svoje slova jako “vetsina” dolozil cisly. Dodalo by to tem tvrzenim verohodnosti.


1. Netušil jsem, že "Standova" nemoc zvaná demagogie je nakažlivá, ale vidím že bohužel je.
2. Ti co používají hlavu si jistě všimli, že většina charterovek na letech pod 3 hodiny catering "zdarma" už neposkytuje. Na delších letech někdy ano (TVS na Kanáry a Kapverdy - zkušenost z léta 2018), ale není to to co bývalo. Taková je prostě realita a nikdo netvrdí, že výjimky neexistují.
3. Nicméně, nikdo nebrání koupákům si vzít vlastní jídlo s sebou, nebo si vlastním přičiněním jídlo na palubě doobjednat.
4. Jestli se domníváš, že ti někdo ve vlastním čase zpracuje detailní analýzu v rozsahu doktorské práce, podloženou tvrdými daty (která nejsou veřejně dostupná), kterou ale ihned po zveřejnění spolu se Standou ihned zpochybníš, hluboce se mýlíš.
5. Pokud ti výše uvedené stále nestačí, zamysli se nad sebou, případně si najdi jiné fórum.


Diky za potvrzeni toho, ze ruzni lide vnimaji tu mnozinu jinak. Zatimco se tu diskuse vede obecnymi argumenty, ktere jako by platily v celem znamem Vesmiru, tak nekteri nasledne zuzuji diskusi na "Evropu" nebo "chaterovky na letech pod tri hodiny".

Mozna by bylo vhodne, drive, nez nekdo zacne operovat generickymi argumenty, vztahnul ty argumenty na konkretni skupinu aerolinek nebo konkretni skupinu letu nebo konkretni skupinu letu (pripadne nejaky prunik).

Ale samozrejme chapu, ze pokud jsi v argumentacni nouzi, vzdy se nabizi argument ad hominem. V tom nezklames :wave:


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:No obavam se, ze Tvoje mnozina ani zdaleka nemusi byt mnozinou ostatnich :-)

A ano, bylo by fajn, kdyby jsi svoje slova jako “vetsina” dolozil cisly. Dodalo by to tem tvrzenim verohodnosti.

Upřímně, tvůj názor mě nezajímá, respektive ani žádný neprezentuješ :) Myslím si, že lidi co lítají po Evropě, si už pár let všímají, že v základních tarifech většinou občerstvení nedostanou a teplé už vůbec ne. Obzvláště ne v charterech. Pokud ty máš štěstí a teplé jídlo dostáváš, tak gratuluji :) Já jsem naposledy dostal teplé jídlo v roce 2015 u TAPu cestou do FNC, ovšem to bylo přes 3 hodiny letu a platil jsem za letenku kolem 11 tisíc. To věřím, že se tam rezerva na jídlo našla, když se takový let dá pořídit i za méně než polovinu.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:Mozna by bylo vhodne, drive, nez nekdo zacne operovat generickymi argumenty, vztahnul ty argumenty na konkretni skupinu aerolinek nebo konkretni skupinu letu nebo konkretni skupinu letu (pripadne nejaky prunik).

Zvláštní, že dost lidí ví, o jaké množině se tady mluví. Ta množina totiž primárně vyplynula už z toho, jak tato debata vznikla. Bohužel, někdo možná nečetl její předvoj ve vlákně o Air Fischer, proto jsem tady několikrát zmínil, o jaké množině se mluví a na tuto množinu se vztahují moje tvrzení. Myslím, že kdo alespoň minimálně chtěl, tak to velmi dobře pochopil. Samozřejmě ale kdo chce být permanentně ve sporu, protože k oné množině nemá žádné argumenty, snaží se to za každou cenu zpochybňovat a množinu rozmělňovat :) Samozřejmě, vlákno není moje, debatuj si tady klidně o vnitrostátních letech na Papua Nová Guinea, je mi to úplně jedno :) Jen se nepokoušej ty informace motat do množiny, o které mluvím já a opakuji pro tebe a ostatní nechápavé (naštěstí jich tady je minimum), že mluvím o evropských charterech, což jsou obvykle lety cca 2hod.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
flyingblue píše:Mozna by bylo vhodne, drive, nez nekdo zacne operovat generickymi argumenty, vztahnul ty argumenty na konkretni skupinu aerolinek nebo konkretni skupinu letu nebo konkretni skupinu letu (pripadne nejaky prunik).

Zvláštní, že dost lidí ví, o jaké množině se tady mluví. Ta množina totiž primárně vyplynula už z toho, jak tato debata vznikla. Bohužel, někdo možná nečetl její předvoj ve vlákně o Air Fischer, proto jsem tady několikrát zmínil, o jaké množině se mluví a na tuto množinu se vztahují moje tvrzení. Myslím, že kdo alespoň minimálně chtěl, tak to velmi dobře pochopil. Samozřejmě ale kdo chce být permanentně ve sporu, protože k oné množině nemá žádné argumenty, snaží se to za každou cenu zpochybňovat a množinu rozmělňovat :) Samozřejmě, vlákno není moje, debatuj si tady klidně o vnitrostátních letech na Papua Nová Guinea, je mi to úplně jedno :) Jen se nepokoušej ty informace motat do množiny, o které mluvím já a opakuji pro tebe a ostatní nechápavé (naštěstí jich tady je minimum), že mluvím o evropských charterech, což jsou obvykle lety cca 2hod.


Je mozne, ze "dost lidi vi", ale zda se, ze treba Mr. Petr31 definuje tu mnozinu jinak nez Ty - respektive se u Tebe zda, ze ji volis v kazdem pripsevku jinak (nebot do toho motas i sitove aerolinky). A zda se, ze se ma za to, ze je ta mnozina stejna :-)

Zajimave je take prelevani diskuse mezi "jidlem" a "teplym jidlem" a pripadne "jidlem za penize" a "jidlem zadarmo". Zda se totiz, ze jidlo za penize se nejakym zazrakem zazrakem ocita na palube bez toho, ze by prijel foodtruck (ktery podle nekterych diskutujicich stoji vlastne vic nez cele jidlo).

Jinak me jenom bavi na ten tanec koukat, takove michani dojmu s pojmy je zajimava sociologicka sonda.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od Petr31 »

flyingblue píše:
JackBrno píše:
flyingblue píše:Mozna by bylo vhodne, drive, nez nekdo zacne operovat generickymi argumenty, vztahnul ty argumenty na konkretni skupinu aerolinek nebo konkretni skupinu letu nebo konkretni skupinu letu (pripadne nejaky prunik).

Zvláštní, že dost lidí ví, o jaké množině se tady mluví. Ta množina totiž primárně vyplynula už z toho, jak tato debata vznikla. Bohužel, někdo možná nečetl její předvoj ve vlákně o Air Fischer, proto jsem tady několikrát zmínil, o jaké množině se mluví a na tuto množinu se vztahují moje tvrzení. Myslím, že kdo alespoň minimálně chtěl, tak to velmi dobře pochopil. Samozřejmě ale kdo chce být permanentně ve sporu, protože k oné množině nemá žádné argumenty, snaží se to za každou cenu zpochybňovat a množinu rozmělňovat :) Samozřejmě, vlákno není moje, debatuj si tady klidně o vnitrostátních letech na Papua Nová Guinea, je mi to úplně jedno :) Jen se nepokoušej ty informace motat do množiny, o které mluvím já a opakuji pro tebe a ostatní nechápavé (naštěstí jich tady je minimum), že mluvím o evropských charterech, což jsou obvykle lety cca 2hod.


Je mozne, ze "dost lidi vi", ale zda se, ze treba Mr. Petr31 definuje tu mnozinu jinak nez Ty - respektive se u Tebe zda, ze ji volis v kazdem pripsevku jinak (nebot do toho motas i sitove aerolinky). A zda se, ze se ma za to, ze je ta mnozina stejna :-)

Zajimave je take prelevani diskuse mezi "jidlem" a "teplym jidlem" a pripadne "jidlem za penize" a "jidlem zadarmo". Zda se totiz, ze jidlo za penize se nejakym zazrakem zazrakem ocita na palube bez toho, ze by prijel foodtruck (ktery podle nekterych diskutujicich stoji vlastne vic nez cele jidlo).

Jinak me jenom bavi na ten tanec koukat, takove michani dojmu s pojmy je zajimava sociologicka sonda.


...ale blbost, kromě tebe to tady vnímají zhruba stejně... :crazy: je to pokračování vlákna o AF, kromě tebe to tady pojímáme jako evropské chartery operující ze střední Evropy. Nicméně většina klasických ajrolinek se chová téměř stejně. To že nic na světě není zadarmo, tedy ani catering, neboť všechno musí někdo zaplatit (koupák), to bohužel někteří diskutující nejsou schopni pochopit. Takže klidně sonduj co chceš, já ti odpovím aforismem:
Není pravda, že s věkem vždy přichází moudrost. Někdy přichází věk sám.
PS: Nejlíp by bylo, kdybys tady diskutoval jenom ty (flyingblue) se Standou. To by zase byla sociologická sonda pro nás ostatní.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od flyingblue »

Petr31 píše:...ale blbost, kromě tebe to tady vnímají zhruba stejně... :crazy: je to pokračování vlákna o AF, kromě tebe to tady pojímáme jako evropské chartery operující ze střední Evropy. Nicméně většina klasických ajrolinek se chová téměř stejně. To že nic na světě není zadarmo, tedy ani catering, neboť všechno musí někdo zaplatit (koupák), to bohužel někteří diskutující nejsou schopni pochopit. Takže klidně sonduj co chceš, já ti odpovím aforismem:
Není pravda, že s věkem vždy přichází moudrost. Někdy přichází věk sám.
PS: Nejlíp by bylo, kdybys tady diskutoval jenom ty (flyingblue) se Standou. To by zase byla sociologická sonda pro nás ostatní.


No nakonec zustaly jen ty ad hominem argumenty ... Uz jsem se lekl, ze se dopracujeme k nejakym cislum #:-s

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od Petr31 »

flyingblue píše:
Petr31 píše:...ale blbost, kromě tebe to tady vnímají zhruba stejně... :crazy: je to pokračování vlákna o AF, kromě tebe to tady pojímáme jako evropské chartery operující ze střední Evropy. Nicméně většina klasických ajrolinek se chová téměř stejně. To že nic na světě není zadarmo, tedy ani catering, neboť všechno musí někdo zaplatit (koupák), to bohužel někteří diskutující nejsou schopni pochopit. Takže klidně sonduj co chceš, já ti odpovím aforismem:
Není pravda, že s věkem vždy přichází moudrost. Někdy přichází věk sám.
PS: Nejlíp by bylo, kdybys tady diskutoval jenom ty (flyingblue) se Standou. To by zase byla sociologická sonda pro nás ostatní.


No nakonec zustaly jen ty ad hominem argumenty ... Uz jsem se lekl, ze se dopracujeme k nejakym cislum #:-s


..nějak jsi argument ad hominem nepochopil. Používáš to tady s oblibou jenom ty, když se sám zaženeš do kouta. Ty sám tady žádné argumenty nenabízíš, prostě máš chuť jenom prudit a žádat po ostatních, aby ti vyráběli analýzy, které stejně zpochybníš. Jsi tady na foru dlouho a kdo čte, tak si způsobu tvé argumentace dávno všimnul. Opakuji, že nikdo tady kvůli tobě nebude vytvářet na svůj úkor žádnou sofistikovanou analýzu, protože kdo chtěl, tak si prostě postupného omezení služeb a cateringu v letectví za posledních 10 let sám všimnul a žádnou analýzu a tvrdá čísla k tomu nepotřebuje. Jestli to nevidíš ty, nebo žiješ na druhé straně planety kde je to jinak je ale tvůj problém, ne náš. Ale prostě tebe to, co každý sám kolem sebe vidí je argument ad hominem.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od flyingblue »

Petr31 píše:
flyingblue píše:
Petr31 píše:...ale blbost, kromě tebe to tady vnímají zhruba stejně... :crazy: je to pokračování vlákna o AF, kromě tebe to tady pojímáme jako evropské chartery operující ze střední Evropy. Nicméně většina klasických ajrolinek se chová téměř stejně. To že nic na světě není zadarmo, tedy ani catering, neboť všechno musí někdo zaplatit (koupák), to bohužel někteří diskutující nejsou schopni pochopit. Takže klidně sonduj co chceš, já ti odpovím aforismem:
Není pravda, že s věkem vždy přichází moudrost. Někdy přichází věk sám.
PS: Nejlíp by bylo, kdybys tady diskutoval jenom ty (flyingblue) se Standou. To by zase byla sociologická sonda pro nás ostatní.


No nakonec zustaly jen ty ad hominem argumenty ... Uz jsem se lekl, ze se dopracujeme k nejakym cislum #:-s


..nějak jsi argument ad hominem nepochopil. Používáš to tady s oblibou jenom ty, když se sám zaženeš do kouta. Ty sám tady žádné argumenty nenabízíš, prostě máš chuť jenom prudit a žádat po ostatních, aby ti vyráběli analýzy, které stejně zpochybníš. Jsi tady na foru dlouho a kdo čte, tak si způsobu tvé argumentace dávno všimnul. Opakuji, že nikdo tady kvůli tobě nebude vytvářet na svůj úkor žádnou sofistikovanou analýzu, protože kdo chtěl, tak si prostě postupného omezení služeb a cateringu v letectví za posledních 10 let sám všimnul a žádnou analýzu a tvrdá čísla k tomu nepotřebuje. Jestli to nevidíš ty, nebo žiješ na druhé straně planety kde je to jinak je ale tvůj problém, ne náš. Ale prostě tebe to, co každý sám kolem sebe vidí je argument ad hominem.


Pokud nechapes, ze argumenty je treba podlozit cisly, tak je to smutny pribeh. :wave:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:Je mozne, ze "dost lidi vi", ale zda se, ze treba Mr. Petr31 definuje tu mnozinu jinak nez Ty - respektive se u Tebe zda, ze ji volis v kazdem pripsevku jinak (nebot do toho motas i sitove aerolinky). A zda se, ze se ma za to, ze je ta mnozina stejna :-)

Zajimave je take prelevani diskuse mezi "jidlem" a "teplym jidlem" a pripadne "jidlem za penize" a "jidlem zadarmo". Zda se totiz, ze jidlo za penize se nejakym zazrakem zazrakem ocita na palube bez toho, ze by prijel foodtruck (ktery podle nekterych diskutujicich stoji vlastne vic nez cele jidlo).

Jinak me jenom bavi na ten tanec koukat, takove michani dojmu s pojmy je zajimava sociologicka sonda.

K tomu můžu napsat jen to, že kdo chápat chce, tak moc dobře ví, o čem toto vlákno je. Kdo chápat nechce, respektive nemá k tomu dostatek inteligence, ten to nepochopí, ani kdybych to vysvětloval pořád dokola. Bohužel patříš do té druhé skupiny, tudíž považuji za bezpředmětné tě o čemkoliv přesvědčovat. A mimochodem, já mluvím pořád o charterech, ovšem s dodatkem, že totéž platí víceméně i pro většinu linkových dopravců v základních tarifech. A co se týče rozdílu mezi nakládkou teplého jídla pro celé letadlo a mezi nakládkou deseti porcí pro lidi, kteří si to zaplatí, vážně je potřeba se o tom vůbec nějak rozepisovat? Ano, sociologickou sondu tady předvádíš, to je fakt. Jen ke tvé smůle asi neukazuje zrovna tebe v dobrém světle :D

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od JackBrno »

JackBrno píše:
flyingblue píše:Je mozne, ze "dost lidi vi", ale zda se, ze treba Mr. Petr31 definuje tu mnozinu jinak nez Ty - respektive se u Tebe zda, ze ji volis v kazdem pripsevku jinak (nebot do toho motas i sitove aerolinky). A zda se, ze se ma za to, ze je ta mnozina stejna :-)

Zajimave je take prelevani diskuse mezi "jidlem" a "teplym jidlem" a pripadne "jidlem za penize" a "jidlem zadarmo". Zda se totiz, ze jidlo za penize se nejakym zazrakem zazrakem ocita na palube bez toho, ze by prijel foodtruck (ktery podle nekterych diskutujicich stoji vlastne vic nez cele jidlo).

Jinak me jenom bavi na ten tanec koukat, takove michani dojmu s pojmy je zajimava sociologicka sonda.

K tomu můžu napsat jen to, že kdo chápat chce, tak moc dobře ví, o čem toto vlákno je. Kdo chápat nechce, respektive nemá k tomu dostatek inteligence, ten to nepochopí, ani kdybych to vysvětloval pořád dokola. Bohužel patříš do té druhé skupiny, tudíž považuji za bezpředmětné tě o čemkoliv přesvědčovat. A mimochodem, já mluvím pořád o charterech, ovšem s dodatkem, že totéž platí víceméně i pro většinu linkových dopravců v základních tarifech. A co se týče rozdílu mezi nakládkou teplého jídla pro celé letadlo a mezi nakládkou deseti porcí pro lidi, kteří si to zaplatí, vážně je potřeba se o tom vůbec nějak rozepisovat? ;) Ano, sociologickou sondu tady předvádíš, to je fakt. Jen bych na tvém místě trochu zapřemýšlel, jestli tak trochu nesonduješ spíš sebe ;) Ona totiž snaha zahnat oponenta do kouta předstíranou nechápavostí často dopadá špatně a ukáže se, že ta nechápavost nemusí být úplně hraná ;)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Catering

Příspěvek od jencik »

Bavíme sa tu o cateringu všeobecne na celom svete u akéhokoľvek aerolinky. Prečo teda klasické aerolinky predávajú toľko HBO leteniek? Na palube sa často kvôli kapacite musí hrať tetris, tu sa dá čas ušetriť tiež. Prečo neprejde TVS k CSA Handlingu, ak Menzies trvá toľko vyložiť ich lietadla, či tam meškanie nevzniká resp tu je dokázateľne, že nejaký čas ušetriť ide. Ked si náhodne vyberiem lietadlo, F-HBXE, tak 13.12 absolvovalo pár letov, občas odlet o 20-30 min neskôr odlet a predsa aj pri 30-40 minútach pohodové otočky. Dnes to ide horšie. Veľmi teda nenachádzam nikde oporu v teórii, že bez cateringu sa redukuje meškanie ostošesť, možno sa o pár minút urýchli obrátka, ale aj tá je skoro na hranici, aby sa všetky kroky stihli vykonať. Je to teda o peniazoch a vcelku jednotnemu prístupu v Európe, ale inde vo svete to funguje inak.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Catering

Příspěvek od JackBrno »

jencik píše:Bavíme sa tu o cateringu všeobecne na celom svete u akéhokoľvek aerolinky. Prečo teda klasické aerolinky predávajú toľko HBO leteniek? Na palube sa často kvôli kapacite musí hrať tetris, tu sa dá čas ušetriť tiež. Prečo neprejde TVS k CSA Handlingu, ak Menzies trvá toľko vyložiť ich lietadla, či tam meškanie nevzniká resp tu je dokázateľne, že nejaký čas ušetriť ide. Ked si náhodne vyberiem lietadlo, F-HBXE, tak 13.12 absolvovalo pár letov, občas odlet o 20-30 min neskôr odlet a predsa aj pri 30-40 minútach pohodové otočky. Dnes to ide horšie. Veľmi teda nenachádzam nikde oporu v teórii, že bez cateringu sa redukuje meškanie ostošesť, možno sa o pár minút urýchli obrátka, ale aj tá je skoro na hranici, aby sa všetky kroky stihli vykonať. Je to teda o peniazoch a vcelku jednotnemu prístupu v Európe, ale inde vo svete to funguje inak.

Však se bav o čem chceš, já se bavím především o charterech, protože na nich debata vznikla :) A upřímně, jak to funguje v Japonsku nebo v Kanadě je mi úplně ukradené, protože tam jsou jiné podmínky, jiná mentalita, nejsou tam drastické EU kompenzace atd. a většiny českých cestovatelů se to nijak netýká. Že se bez plného cateringu dá obrátka urychlit, to je fakt, který těžko někdo zpochybní. Dřív byly běžně plánované obrátky hodinu i víc a catering nebyl tak na hraně. Dnes se to u krátkých letů plánuje 50 minut a méně (o LC ani nemluvě) a tam už plný catering zvládnout jde jen tehdy, když všechno perfektně klapne a není tam žádná rezerva. Všichni víme, jak jsou poslední roky v sezoně koridory a letiště nacpané a každá možnost, jak získat pár minut rezervu, je velmi cenná. Částečně za rušení cateringu může i slavná EU a jejich kompenzace. Překročit o pár minut zpoždění 3 hodiny a muset platit 250€/os. je pořádný zásek do rozpočtu (s jistotou to celý let posune ze zisku do těžké ztráty) a to si dopravci pořádně rozmyslí, jestli stojí za to zdržovat cateringem, aby se pak mlátili do hlavy, že těch pár minut chybělo, když je to věc, bez které se dá bez problémů obejít.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CATERING

Příspěvek od flyingblue »

Standa píše:Dekuji za radu FL330 zkusim to zde. Jak jsem jiz psal zajimam se o vse co ma nejakou spojitost s jidlem na palube. Jsem docela prekvapen ze zde neni komunikace na toto vdecne tema doufam ze necestujete o hladu. Jsem zvedav na Vase zkusenosti jak s jidlem tak i co se tyka servisu. Rad bych se dozvedel jak se to vlastne s jidlem na palube praktikuje zda se jidlo dodava na palubu vzdy po kazdem pristani a nebo zda se vozi i na cestu zpet a pod. Zda posadka ji neco jineho a jak casto se sortiment meni popripade jaka je vlastne moznost zmeny sortimentu. Informace jsou pomerne skoupe a zjistit kolik treba vazi catering na palube je skoro nemozne. Nevite nekdo kolik se treba vejde porci do jednoho boxu a kolik box vazi? Jak se ohriva jidlo atd? Na http://www.airlinemeals.net jsou fotografie jidel s komentarem jak jsou cestujici spokojeni. Uvazuji ze udelam stejnou stranku na CZ. Jaky je Vas nazor? Jedna z poslednich informaci je ze se kvalita jidel u nekterych CZ spolecnosti presunula do levnejsi kategorie je to pravda?


Takhle vznikla tahle diskuse ... Prvni prispevek vlakna.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CATERING

Příspěvek od Fabo »

flyingblue píše:
Standa píše:Dekuji za radu FL330 zkusim to zde. Jak jsem jiz psal zajimam se o vse co ma nejakou spojitost s jidlem na palube. Jsem docela prekvapen ze zde neni komunikace na toto vdecne tema doufam ze necestujete o hladu. Jsem zvedav na Vase zkusenosti jak s jidlem tak i co se tyka servisu. Rad bych se dozvedel jak se to vlastne s jidlem na palube praktikuje zda se jidlo dodava na palubu vzdy po kazdem pristani a nebo zda se vozi i na cestu zpet a pod. Zda posadka ji neco jineho a jak casto se sortiment meni popripade jaka je vlastne moznost zmeny sortimentu. Informace jsou pomerne skoupe a zjistit kolik treba vazi catering na palube je skoro nemozne. Nevite nekdo kolik se treba vejde porci do jednoho boxu a kolik box vazi? Jak se ohriva jidlo atd? Na http://www.airlinemeals.net jsou fotografie jidel s komentarem jak jsou cestujici spokojeni. Uvazuji ze udelam stejnou stranku na CZ. Jaky je Vas nazor? Jedna z poslednich informaci je ze se kvalita jidel u nekterych CZ spolecnosti presunula do levnejsi kategorie je to pravda?


Takhle vznikla tahle diskuse ... Prvni prispevek vlakna.


Nikoli. Takto vzniklo vlakno.

Diskuze vznikla jinde a jinak.
Kdyz uz, tak po vice nez desetilete(!) pauze:
viewtopic.php?p=227205#p227205

A samotny dotaz je reakci na diskuzi ve Fischerove vlakne.
Ale to sam moc dobre vis.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CATERING

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:
flyingblue píše:
Standa píše:Dekuji za radu FL330 zkusim to zde. Jak jsem jiz psal zajimam se o vse co ma nejakou spojitost s jidlem na palube. Jsem docela prekvapen ze zde neni komunikace na toto vdecne tema doufam ze necestujete o hladu. Jsem zvedav na Vase zkusenosti jak s jidlem tak i co se tyka servisu. Rad bych se dozvedel jak se to vlastne s jidlem na palube praktikuje zda se jidlo dodava na palubu vzdy po kazdem pristani a nebo zda se vozi i na cestu zpet a pod. Zda posadka ji neco jineho a jak casto se sortiment meni popripade jaka je vlastne moznost zmeny sortimentu. Informace jsou pomerne skoupe a zjistit kolik treba vazi catering na palube je skoro nemozne. Nevite nekdo kolik se treba vejde porci do jednoho boxu a kolik box vazi? Jak se ohriva jidlo atd? Na http://www.airlinemeals.net jsou fotografie jidel s komentarem jak jsou cestujici spokojeni. Uvazuji ze udelam stejnou stranku na CZ. Jaky je Vas nazor? Jedna z poslednich informaci je ze se kvalita jidel u nekterych CZ spolecnosti presunula do levnejsi kategorie je to pravda?


Takhle vznikla tahle diskuse ... Prvni prispevek vlakna.


Nikoli. Takto vzniklo vlakno.

Diskuze vznikla jinde a jinak.
Kdyz uz, tak po vice nez desetilete(!) pauze:
viewtopic.php?p=227205#p227205

A samotny dotaz je reakci na diskuzi ve Fischerove vlakne.
Ale to sam moc dobre vis.


Vidis a ja jsem si zpozdile myslel, ze diskuse se deli do sekci a ta do vlaken, aby mohl mit predmet kazde diskuse sve vlakno. Ale chapu, ze to muze byt zpozdile a velmi neprogresivni vnimani sveta.

Mimochodem, ani Tebou odkazovany prispevek jaksi nerika nic o konkretni geografii nebo konkretnim typu byznysu aerolinek.


Odpovědět