Letecký mechanik

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Pche, ale urcite nemate tak vyborny prekapavany kafe jako my! a navic ja kafe nepiju, takze je mi to jedno :)


pageros
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 49
Registrován: 09. 04. 2007, 19:12
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od pageros »

decka a jaky je k tomu potreba vzdelani :?:

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Příspěvek od františek dobrota »

Úpné střední,nejlépe odborné-ale jestli máš MIT nebo pracuješ v JPL,tak tě taky vemou :D

pageros
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 49
Registrován: 09. 04. 2007, 19:12
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od pageros »

jsem na stredni strojnicke, ale ty zkratky mi nic nerikaji

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Příspěvek od františek dobrota »

No já po ránu trochu žertoval....

http://www.jpl.nasa.gov/

http://en.wikipedia.org/wiki/Massachuse ... Technology

strojárna by neměl bejt problém, ale letadla se ještě pořád opravujou rukama - takže to chce nebejt úplně levej (ale i takový znám), kluci na učebním oboru LM maj přeci jen čtyři roky jakési praxe...


maty1992
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 30. 06. 2007, 17:19
Stav: Offline

Příspěvek od maty1992 »

ahoj, škoda že sem si všiml toho forumu až ted. chtěl bych se cás zeptat na pár otázek.
jestli se rozhodnu pro toho mechanika - to asi v případě že neudělám zdravotní prohlídku pro pilota, tak na vsb obor údržba letadel,bylo napsané něco o smlouvě na financování výcviku - kolik celý tenj výcvik stojí.?
ze zvědavosti kolik má mechanik průměrně plat.?
jaká je šance na získání práce? myslím jestli je hodně příležitostí po škole.
díky

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

maty1992 píše:ahoj, škoda že sem si všiml toho forumu až ted. chtěl bych se cás zeptat na pár otázek.
jestli se rozhodnu pro toho mechanika - to asi v případě že neudělám zdravotní prohlídku pro pilota, tak na vsb obor údržba letadel,bylo napsané něco o smlouvě na financování výcviku - kolik celý tenj výcvik stojí.?
ze zvědavosti kolik má mechanik průměrně plat.?
jaká je šance na získání práce? myslím jestli je hodně příležitostí po škole.
díky


Kolik ma prumerny plat? Vycvik? Moc nechapu, o cem to mluvis :) U nas jsou kluci z Vodochod ze skoly. Prisli bud jako mladi studenti a delaji si tady praxi a pokud uz maji licenci a typovku, pracuji jako mechanici. Jinak na to, abys byl dobry mechanik skola nestaci, jsou to leta praxe a hlavne i trosku umu pri troubleshootingu.
A o jakem vycviku jsi to mluvil? Malo mechaniku leta jako piloti - spise bych rekl, ze zadny :) Maximalne si u nas letaji jako piloti PPL pro zabavu a tot fse :)
Maty Maty, pilot,ridici,mechanik,vojensky stihac, ty mas teda zajmu :D Udelej nejdrive zakladku a v 9-tce se rozhodni, kam bys nejradsi sel a uvidis. Mezitim si sedni do Blatnika a sup nahoru :D

bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bedny »

jak je videt tak i damy se vrtaj v motorech... :o paraada http://www.flightlevel350.com/Aircraft_ ... -9647.html

ahillaa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 20. 08. 2008, 13:02
Stav: Offline

Technici

Příspěvek od ahillaa »

Zajimalo by mě, zda se v technickych profesich nezacinate potykat s tim ze kvalitni technici odchazeji a management nabira kohokoliv, kdo vezme tuhle praci s tim ze se zaskoli a mají požešeno. Vim ze v mnoha odvětvích se s tímto potýkají, svářeče u nás dělají vietnamci a podobně. Zda se mi, podle toho co říkají i známí z i jiných profesí, že je dnes pobrovský nedostatek kvalitních techiků, každý chce max sedět v kanclu a o řemeslo nikdo nemá zájem a pokud i ano, chybí staří borci, kteří by mlaďochy zaučili. Kámoše teď málem zabilo zvedací zařízení jeřábu ,které se urvalo a jednoznačně za to mohli technici, kteří na to absolutně s... Firma u nich musela na tyto místa nabrat brigoše z SK a Polska. Dále si management řekl, že elektrikáři nemusí chodit 2, že stací jeden a po chybě jim tam borec sklončil na jipce s vypálenýma pojistkama na hrudi. Ale management to nejak netrápí.
Hodně lítám a začínám se trochu bát, moc se teď ty havárky nakumulovaly a já dosud věřila že to je technicky zvládnuté :-(

luckies21
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 16. 08. 2008, 14:30
Stav: Offline

Re: Technici

Příspěvek od luckies21 »

ahillaa píše:Zajimalo by mě, zda se v technickych profesich nezacinate potykat s tim ze kvalitni technici odchazeji a management nabira kohokoliv, kdo vezme tuhle praci s tim ze se zaskoli a mají požešeno. Vim ze v mnoha odvětvích se s tímto potýkají, svářeče u nás dělají vietnamci a podobně. Zda se mi, podle toho co říkají i známí z i jiných profesí, že je dnes pobrovský nedostatek kvalitních techiků, každý chce max sedět v kanclu a o řemeslo nikdo nemá zájem a pokud i ano, chybí staří borci, kteří by mlaďochy zaučili. Kámoše teď málem zabilo zvedací zařízení jeřábu ,které se urvalo a jednoznačně za to mohli technici, kteří na to absolutně s... Firma u nich musela na tyto místa nabrat brigoše z SK a Polska. Dále si management řekl, že elektrikáři nemusí chodit 2, že stací jeden a po chybě jim tam borec sklončil na jipce s vypálenýma pojistkama na hrudi. Ale management to nejak netrápí.
Hodně lítám a začínám se trochu bát, moc se teď ty havárky nakumulovaly a já dosud věřila že to je technicky zvládnuté :-(


myslis ze brigos z CZ je lepsi ako zo SK alebo Pl?

ahillaa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 20. 08. 2008, 13:02
Stav: Offline

Re: Technici

Příspěvek od ahillaa »

myslis ze brigos z CZ je lepsi ako zo SK alebo Pl?


Bože, ja nechci vyvolavat nějaký narodnostní spor, navíc když jsem ještě slovenka (rodiče pocházejí z Oravy) :-P, brigoš z ČR by byl zřejmě stejný, nicméně v česku to nebývá moc běžné, takhle cestovat za prací, na slovensku a v polsku to je častější. :-) Ale doytaz byl o něčem jiném.

luckies21
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 16. 08. 2008, 14:30
Stav: Offline

Re: Technici

Příspěvek od luckies21 »

ahillaa píše:
myslis ze brigos z CZ je lepsi ako zo SK alebo Pl?


Bože, ja nechci vyvolavat nějaký narodnostní spor, navíc když jsem ještě slovenka (rodiče pocházejí z Oravy) :-P, brigoš z ČR by byl zřejmě stejný, nicméně v česku to nebývá moc běžné, takhle cestovat za prací, na slovensku a v polsku to je častější. :-) Ale doytaz byl o něčem jiném.


berem spat...a s tym odchodom technikov si sa inak trafila...ale preco by to malo management trapit,ze?ludia prichadzaju a odchadzaju...

dorten
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02. 05. 2010, 14:15
Stav: Offline

Re: Letecký mechanik

Příspěvek od dorten »

Ahoj
Jsem přijmutý na dva obory do Vodochod (Letecký mechanik,Strojírenství) a ještě mám možnost rozhodnout se na který z nich půjdu,víceméně jsem si již vybral mechanika ale chtěl bych se o tom víc dozvědět,takže kdyby jste mi někdo odpověděl na pár otázek byl bych moc rád:
1. Berou se na leteckého mechanika hodně lidí z Vodochod?
2. Znáte někoho kdo při zaměstnání 'Letecký mechanik' dělá vysokou školu ve stejném nebo podobném zaměření?
3.Znáte někoho kdo při zaměstnání 'Strojírenství:Letecká výroba' dělá vysokou školu ve stejném nebo podobném zaměření?
4.Jak je to s nabídkou práce v zahraničí,respektive dělá mechanikům problém si jí sehnat?
5.Mzdové ohodnocení mechanika v ČR a v EU?
6.Jaká je nabídka práce pro obor : 'Strojírenství:Letecká výroba'
7.Je potřeba praxe pro post mechanika na Pražském letišti?
8.Spolupracuje mechanik s mnoha lidmi?

Kdybych něco zapomněl co je pro mechanika důležité prosím napište to taky. :)

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Re: Letecký mechanik

Příspěvek od Zoommy »

Čus,
určitě jsi udělal dobře, že sis vybral LM místo strojárny...tam by se zbláznil ze všech šroubů, nýtů a matic a ani by sis nešáhnul na éro. Jako LM tě alespoň ve třeťáku čeká praxe na L-39 :wink:

1. To se nedá jednoznačně říct, v podstatě to je jedno jestli studuješ v Praze, Vodolce nebo Kunovicích
2. a 3. Neznám :lol: ...a pokd nechceš bejt kancelářská krysa, tak je VŠ po této SŠ podlě mě zbytečná (větší cenu má praxe, licence, typovka, angličtina - to všechno můžeš mít i bez ztráty času na VŠ)
4. Práci v zahraničí určitě bezproblému seženeš, ale taky to není jen tak...podmínkou je většinou typovka na nějaké éro, licence LM a bezproblémová angličtina
5. V EU jsou určitě lepší platy než v ČR, o tom není pochyb
6. Asi většinou technolog atd...ale znám i kluky, kteří se strojárnou dělají mechaniky
7. Samozřejmě praxe je určitě výhodou, ale berou i bez praxe hned po střední
8. Dá se říct že ano (Piloti, letušky, uklizečky, kolegové LM, nadřízení, podřízení, paní ve výdejně nářadí atd.) :lol:

Zatím pěkně studuj, za 4 roky se toho určitě hodně změní...třeba zase někde vybouchne sopka a přestane se lítat uplně :mrgreen:

dorten
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02. 05. 2010, 14:15
Stav: Offline

Re: Letecký mechanik

Příspěvek od dorten »

Díky tvůj názor mi hodně dal ;-)


Odpovědět