Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
Baal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 10. 02. 2011, 13:40
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Baal »

Dneska jsem byl na ÚLZ psychologii a musím říct že se podstatně liší od FEAST. Neříkám těžší, ale rozhodně jiné. Každopádně jsem nad čarou. :crazy:

Přeji všem ostatním hodně štěstí, hlavně čistou hlavu. :thumbup:


cyclertom
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 08. 12. 2010, 14:26
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od cyclertom »

Baal píše:Dneska jsem byl na ÚLZ psychologii a musím říct že se podstatně liší od FEAST. Neříkám těžší, ale rozhodně jiné. Každopádně jsem nad čarou. :crazy:

Přeji všem ostatním hodně štěstí, hlavně čistou hlavu. :thumbup:


Nějaký info co se týče úspěšnosti?? Já sem tam byl letos jako první, tudíž zeptat sem se mohl jen na sebe... :D Pak vim ještě o jednom člověku a teď o tobě... :) A vim, že dole slečny byly celkem hovorný, tak jesi se nezmínily... :D

Baal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 10. 02. 2011, 13:40
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Baal »

cyclertom píše: Nějaký info co se týče úspěšnosti?? Já sem tam byl letos jako první, tudíž zeptat sem se mohl jen na sebe... :D Pak vim ještě o jednom člověku a teď o tobě... :) A vim, že dole slečny byly celkem hovorný, tak jesi se nezmínily... :D


No v "mém" termínu byla úspěšnost 25%. Ze čtyř lidí prošel jeden. Při lékařském vyšetření jsem narazil na jednoho úspěšného kandidáta, jinak vše piloti nebo již pracující řlp.

Z dřívějších příspěvků jsem vyrozuměl že FEAST prošlo do 04.03.2011 jenom 18 lidí. Z toho jenom já vím o třech kteří neprošli ÚLZ. Nemám tušení kolik nás vlastně je.

Jak jsem tak vyrozuměl není ještě všem dnům konec. Začátkem Května bude ještě psychologické vyšetření v ÚVN. Komise pak bude nejdříve v Červnu.

Baal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 10. 02. 2011, 13:40
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Baal »

Má někdo jiný představu kolik "nás" aktuálně je?

kralick
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 07. 02. 2011, 18:33
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od kralick »

Kolik lidí zbylo po FEASTu by mě taky zajímalo..ale myslím si, že to bude pořád dost velké číslo. Paní Nováková navíc říkala, že ještě ani není se všemi hotová, a ukazovala na stůl, kde leželo ještě asi pár set životopisů :)...jinak říkala i nějaká čísla, a sice to že se letos bude brát dohromady 16 lidi, a z toho jen 4 na věž do Prahy. Doufám, že to vážně není tajná informace :) ...a pak mám otázku, po testech FEAST následuje dvoudenní pohovor a testy u psychologa a pak zdravotní prohlídka, že? o průběhu té seance u psychologa jsem si snad nějaké informace sehnal, nicméně o co jde v té zdravotní prohlídce? o té nevím nic. a bylo mi řečeno, že si mám od svého doktora sehnat výpis ze zdravotní karty? musí tam být vypsané úplně všechno s čím jsem se kdy setkal? nebo můžu něco třeba vynechat? :D


cyclertom
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 08. 12. 2010, 14:26
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od cyclertom »

kralick píše:Kolik lidí zbylo po FEASTu by mě taky zajímalo..ale myslím si, že to bude pořád dost velké číslo. Paní Nováková navíc říkala, že ještě ani není se všemi hotová, a ukazovala na stůl, kde leželo ještě asi pár set životopisů :)...jinak říkala i nějaká čísla, a sice to že se letos bude brát dohromady 16 lidi, a z toho jen 4 na věž do Prahy. Doufám, že to vážně není tajná informace :) ...a pak mám otázku, po testech FEAST následuje dvoudenní pohovor a testy u psychologa a pak zdravotní prohlídka, že? o průběhu té seance u psychologa jsem si snad nějaké informace sehnal, nicméně o co jde v té zdravotní prohlídce? o té nevím nic. a bylo mi řečeno, že si mám od svého doktora sehnat výpis ze zdravotní karty? musí tam být vypsané úplně všechno s čím jsem se kdy setkal? nebo můžu něco třeba vynechat? :D


Dvoudenní to není. Resp. psychologický vyšetření trvá přibližně stejně dlouho jako FEASTy... Tedy od nějakých osmi do 2-3 odpoledne. Zdravotní prohlídka je některý další den (záleží na tom, na kdy si to člověk domluví). Jinak o nic nejde. Projdeš asi 10 různých doktorů. Chirurgie, zubní, plicní, krev, oční, ORL, uši atd. Na konci pak pohovor s doktorem, kterej ti buď dá nebo nedá razítko... :D Toť vše. Nicméně nás v květnu čeká další psychologický vyšetření (původně být nemělo, teda alespoň se nám paní Nováková zmiňovala pouze o jednom). A zdravotní kartu nijak neřešej! V mým případě se pouze všichni podívali, jestli ji mám, ale nečetli ji.

Awakener
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 30. 10. 2008, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Awakener »

musis mit bud ztravotni kartu nebo vypis z karty a ten vypis dela tvuj doktor automaticky, pochybuju ze by si do toho nechal kecat a neco zatajil

kralick
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 07. 02. 2011, 18:33
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od kralick »

Awakener píše:musis mit bud ztravotni kartu nebo vypis z karty a ten vypis dela tvuj doktor automaticky, pochybuju ze by si do toho nechal kecat a neco zatajil


Jasný, neboj, nemyslel jsem to úplně doslova :) Spíš mi šlo o tu otázku, o čem je to zdravotní vyšetření. A na tu jsem odpověď dostal. Dík

Baal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 10. 02. 2011, 13:40
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Baal »

cyclertom píše: ... Nicméně nás v květnu čeká další psychologický vyšetření (původně být nemělo, teda alespoň se nám paní Nováková zmiňovala pouze o jednom) ...


Máš nějaké další info. o tom psychologickém vyšetření. Vím jenom že se nejedná o stejné vyšetření jako v ÚLZ psychofyziologické testy. Vyšetření bude v ÚVN, tedy o pár ulic výš.

Někdo z předchozích žadatelů by nevěděl? Absolvovali jste podobné?

btw: FEAST prochází cca 50% žadatelů. Stejné to asi bude u Psychofyziologického vyšetření. Z mé skupiny jsem prošel ze čtyřech lidí jako jediný. Hranice je prý 950 bodů, snad z 1000 (info. od vyšetřujícího psychologa). :confused:

cyclertom
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 08. 12. 2010, 14:26
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od cyclertom »

Baal píše:Máš nějaké další info. o tom psychologickém vyšetření. Vím jenom že se nejedná o stejné vyšetření jako v ÚLZ psychofyziologické testy. Vyšetření bude v ÚVN, tedy o pár ulic výš.


Bohužel bližší info nemám. Jednou jsem se tady na diskuzi dočetl, že rozdíl v psychotestech oproti ÚLZ byl ten, že ti u těch úkolů měřili ještě tep. Nicméně nevím, jesi to tehdy bylo na ÚVN. Mám takové tušení, že to mohl být podnikový psycholog?! Nevim. Ten už totiž prý nefunguje...

Ale abych se přiznal, přijde mi, že nás je asi hodně, proto vymysleli další selekci. Já dělal FEAST někdy na začátku ledna a tehdy mi paní Nováková říkala, že bude letos pouze jedno psychologické vyšetření. Že právě podnikovýho psychologa už nemaj. No a když jsem po projití celýho ÚLZ psal, jaký bude další postup, bylo mi sděleno, že v květnu přijde další vyšetření na ÚVN. :D

No nic, snad to nebude o moc těžší, než dosavadní kola výběrovýho řízení... :D

maNON!
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 01. 08. 2009, 18:18
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od maNON! »

V minulých letech se procházelo jak přes podnikového psychologa, tak přes ÚLZ i ÚVN. Testy na ÚLZ a ÚVN se v některých částech podobaly, v jiných ne, ale je pravda, že u jednoho z těch testů se měřil tep a tlak, bylo to vtipné. :) Asi jako na většinu výběrového řízení, ani na tohle se podle mě nedá nějak cíleně připravit, prostě se sedne a jede. :)

kralick
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 07. 02. 2011, 18:33
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od kralick »

cyclertom píše:
Baal píše:No nic, snad to nebude o moc těžší, než dosavadní kola výběrovýho řízení... :D



O tom dalším vyšetření se mi v kanceláři po FEASTech paní Nováková zmiňovala, že prý je to sice další kolo, nicméně už není vyřazovací. Poslední selektivní je prý ÚLZ. Zdůvodňovala to tak, že prý psychologové v ÚVN zastávají názor, že lidi, co došli až tam jsou dostatečně testováni v předchozích kolech a právě v ÚLZ, takže oni už nikoho vyhazovat nebudou. Ale pak nevím, o co tam v tom vyšetření teda může jít :D
Pochopil jsem to tedy tak, že ten, kdo už ÚLZ prošel, má teoreticky splněno a může se těšit už akorát tak na závěrečný pohovor a na komisi.

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 27. 06. 2007, 12:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od ls »

Jestli se nepletu, tak UVN nejsou vyrazovaci, ale srovnavaci. Udelaji tabulku lidi podle uspesnosti a na to se samozrejme pri vyberu take pohlizi...Nejsem si jist, ale i po ULZ jeste nemas pohovor jisty, protoze pokud projde vice lidi, budou si vybirat koho pozvat na pohovor a koho ne. Nemohou tam sedet i pohovoru mesic a s kazdym udelat pohovor...

maNON!
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 01. 08. 2009, 18:18
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od maNON! »

Pravdu díš, ls, tak nějak to bylo. Teda aspoň myslím. :)

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Zajda »

ls píše:Jestli se nepletu, tak UVN nejsou vyrazovaci, ale srovnavaci. Udelaji tabulku lidi podle uspesnosti a na to se samozrejme pri vyberu take pohlizi...Nejsem si jist, ale i po ULZ jeste nemas pohovor jisty, protoze pokud projde vice lidi, budou si vybirat koho pozvat na pohovor a koho ne. Nemohou tam sedet i pohovoru mesic a s kazdym udelat pohovor...


Proč by nemohli....určitě jo, když za to dostanou zaplaceno :biggrin: ale je jasný, že to je blbost a mají jen omezený počet míst..


Odpovědět