Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
Boogieman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 09. 2014, 15:21
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Boogieman »

Zdravím všechny příznivce ŘLP i řídící samotné. Chtěl jsem se zeptat jak je to s opakovaním FEAST testů? Konkrétně by mě zajímalo, že pokud bych se hlásil do Bratislavy a tam neuspěl, můžu se hlásit v zápětí do Prahy? Eurocontrol píše, že testy jde opakovat jednou za 2 roky, avšak někde jsem se dočetl, že testy se můžou dělat jenom jednou, ale nevím jestli jenom v jedné zemi, nebo jednou ve státech, které jsou členem ICAO. Vyzná se v tom někdo? Díky za tipy :)


geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Pokud bys v LPS SR v testech FEAST neuspěl, tak se do výběru v ŘLP ČR, s. p. nemůžeš přihlásit. ŘLP ČR, s. p. má pravidlo neopakování testů FEAST.

Při absolvování testu podepisuješ „Souhlas účastníka testu“, ve kterém mimo jiné souhlasíš s tím, že pokud se budeš hlásit do výběru na řlp u dalšího provozovatele LPS, který FEAST taky používá, musíš mu oznámit, že jsi testy již absolvoval (úspěšně / neúspěšně). Ono se to dá lehce zjistit, zda si test dělal nebo ne. A pokud bys lhal, co myslíš, jak na to bude pohlíženo???

Doporučení EUROCONTROL je testy FEAST neopakovat, protože pravděpodobnost pozdějšího selhání během výcviku může být pro účastníka testu, přijatého na základě výsledků druhého testování (po prvním selhání), vyšší než pro uchazeče, kteří prošli prvním testováním úspěšně.

Je pravda, že EUROCONTROL uvádí opakování testů FEAST po uplynutí 2 let, ale to jenom v případě, že se provozovatel LPS rozhodne testy FEAST opakovat nebo mu opakování testů nařizuje legislativa daného státu. Co vím, tak testy se opakují pouze v LPS SR (za 3 roky) a v NATS UK.

Boogieman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 09. 2014, 15:21
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Boogieman »

Takže teoreticky se můžu hlásit na ŘLP s.p., a při případném neúspěchu za 3 roky na LPS SR?

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Pokud bys v ŘLP ČR, s.p. v testech FEAST neuspěl, tak za 3 roky se můžeš přihlásit do výběru v LPS SR.

Pokud bys v ŘLP ČR, s.p. v testech FEAST uspěl, ale výběrová komise by si Tě nevybrala, tak Ti výsledky FEAST platí a můžes se hlásit do výběrů na řlp u jiných provozovatelů LPS s tím, že uvedeš, že jsi již testy FEAST absolvoval. Oni pak budou požadovat od ŘLP ČR, s.p. Tvé výsledky a to na základě Tvého podepsaného souhlasu.

A teď Ti to trochu zkomplikuji. Na Slovensku bys testy musel opakovat i když bys byl v ŘLP ČR, s.p. testován úspěšně. To nastane v případě, že doba mezi prvním testováním a přihlášením se do výběru v LPS SR je větší než 3 roky (již jsem se s tím u nich setkal).

ahti
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27. 09. 2008, 14:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od ahti »

Ahoj, chystáte se někdo příští rok na VŘ? Pokud teda bude :)


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Airbus380 »

ahti píše:Ahoj, chystáte se někdo příští rok na VŘ? Pokud teda bude :)


Já ano, pokud bude. Prostě až bude, tak se tam chystám ;)

King66
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 07. 2011, 00:58
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od King66 »

Zdravím Vás přátelé,
máte někdo informace o tom, zda se letos bude vypisovat výběrové řízení?
Na stránkách ŘLP je uvedeno, že shánějí vedoucí personálního oddělení, znamená to, že paní Nováková již na ŘLP nepracuje?
děkuji za informace! :)

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Pani Novakova neni vedouci PS. Je tam i nadale ...

jirka11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 08. 2014, 08:28
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od jirka11 »

Zdravím všechny :)

chtěl bych se Vás zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s touto aplikací :

http://feasttestapp.apperiomedia.com/

Je mi jasný, že to není přesný test FEAST, ale chtěl bych vědět jestli to je udělané na stejném principu jako FEAST. Chtěl bych zhruba vědět co tam všechno bude a nějak si to "vyzkoušet" . Předem děkuji za odpovědi :)

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Na test FEAST nedoporučuji žádnou přípravu. Ta apka ma daleko od reálu.

Pamplemouse
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 09. 01. 2015, 10:52
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Pamplemouse »

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho trvá cca výběrové řízení do výcviku? a v jakém časovém rozmezí jsou jednotlivé části? A výcvik pak začíná hned po výběrku? A jak dlouho trvá než pošlou pozvánky?
Jsem totiž ještě v zaměstnání a ráda bych se přihlásila do výběrka na rlp, jen nevím kdy dát výpověď, kdyby to náhodou vyšlo..
A poslední otázka: chtěla bych změnit úplně obor, takže mám teď školu i praxi v IT, ale už se tím živit nechci a právě celý život bych chtěla jít do řlp. Co si mám napsat do životopisu? Nemohou mě vyřadit jen kvůli tomu, že nemám vzdělání v oboru?

Díky za odpovědi všem ;)

PipkiN
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 01. 06. 2006, 21:03
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od PipkiN »

Pamplemouse píše:Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho trvá cca výběrové řízení do výcviku? a v jakém časovém rozmezí jsou jednotlivé části? A výcvik pak začíná hned po výběrku? A jak dlouho trvá než pošlou pozvánky?
Jsem totiž ještě v zaměstnání a ráda bych se přihlásila do výběrka na rlp, jen nevím kdy dát výpověď, kdyby to náhodou vyšlo..
A poslední otázka: chtěla bych změnit úplně obor, takže mám teď školu i praxi v IT, ale už se tím živit nechci a právě celý život bych chtěla jít do řlp. Co si mám napsat do životopisu? Nemohou mě vyřadit jen kvůli tomu, že nemám vzdělání v oboru?

Díky za odpovědi všem ;)


Ahoj, zkusím postupně:

Jak dlouho výběrko trvá, záleží na tom, kdy se do něj dotyčný přihlásí, tzn. třeba leden-červen. Končí téměř výhradně v červnu pohovorem s komisí, takže pokud je dotyčný vybrán, má 2 měsíce (červenec, srpen) na to, aby ukončil své současné zaměstnání (výpovědní lhůty atd.)

Mezi jednotlivými koly bývá pauza tak měsíc, může to být však kratší i delší interval.

Výcvik začíná v září, jak jsem už psal, nenavazuje rovnou na výběrko, a pokud jsou pozvánkami myšleny pozvánky na VŘ, tam bych si dovolil tvrdit, že je paní Nováková posílá několik dní po podání přihlášky.

Do životopisu by měl člověk psát jen faktické a pravdivé údaje, do motivačního dopisu (což je asi myšleno zde) se pak píšou důvody, proč to chce člověk dělat - třeba to, že o tom sní celý život. A limitem určitě není, že nemáš vzdělání v oboru, ačkoliv je to určitě výhodou.

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Na oboru vzdělání nezáleží. Uchazeč musí splnit základní požadavky na pozici řlp a následně úspěšně absolvovat výběrove řízení.

Pamplemouse
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 09. 01. 2015, 10:52
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Pamplemouse »

Diky za info ;) to s tou praci je pozitivni ;) stejne z ni chci odejit, tak muzu dat vypoved driv a stihnu behem prazdnin i dovolenou.. A kdyby me nevybrali tak si stejne chci hledat uplne jinou praci..
A jake jsou ty zakladni pozadavky, podle kterych vlastne tridi koho si vubec na vyberko pozvou?
a posledni otazka: Jak tezka je ta anglictina? Mam certifikat FCE B2, uz teda dva roky, ale bojim se ze to nebude stacit :/

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Základní požadavky a další info jsou na strankach www.rlp.cz v sekci KARIÉRA, odkaz Řídící letového provozu - profil.


Odpovědět