Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

Už je letošní výběrko ukončené? Doufám, že jste dopadli dobře a brzy vás čeká výcvik. =) Víte, kolik vás přijali?
Zdravím ze slunného Reykjavíku!


stepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 01. 2015, 15:06
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR / PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od stepi »

mbsvobodova píše:Už je letošní výběrko ukončené? Doufám, že jste dopadli dobře a brzy vás čeká výcvik. =) Víte, kolik vás přijali?
Zdravím ze slunného Reykjavíku!

Jojo, jde nas tusim 9 na ACC a 6 na APP/TWR, v srpnu zaciname a zejtra jdeme poprvy na pivo :)

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Právě bylo vyhlášeno výběrové řízení do výcviku na pozici řídící letového provozu ... takže, pokud by někdo chtěl dělat tuhle super práci, tak má nyní možnost se přihlásit do výběrka ... neváhejte, na nic nečekejte a hlaste se :)

Přihlášení se je možné pouze přes odpovědný formulář, který naleznete přímo v inzerátu na tuto pozici (http://www.rlp.cz/kariera/nabidka/Stranky/ATCO_2016_VIII.aspx) !!!

Avari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09. 08. 2016, 16:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Avari »

Zdravím všechny zájemce o ŘLP! :)

Tak právě smolím motivační dopis :). Vidím, že už tu moc živo nebývá, přesto doufám, že se najde někdo, kdo bude ochotný a schopný zodpovědět moje dotazy. Předem se omlouvám, jestli to tu už někde zaznělo, fórem jsem se prokousala jen asi od půlky, starší příspěvky mi už nepřijdou tolik směrodatné, výběrové řízení i samotný kurz za tu dobu jistě prošly mnoha změnami.

Můj hlavní dotaz je ohledně zdravotní prohlídky, která je pro mě možná větší strašák než FEAST a psychotesty dohromady. Předně proto, že nesnáším doktory a hlavně zubaře. Proto mě informace, že prohlídka zahrnuje i návštěvu stomatologie, nezanechala zrovna plnou optimismu. U zubaře jsem nebyla už léta, mám k nim zarytou averzi, a podle toho taky moje zuby vypadají. Mám je už geneticky špatné, což ve spojení s nenavštěvováním zubaře znamená, že by mi určitě našli mnohem víc, než ten jeden kaz, o kterém tu kdosi psal, že je limit. Zkrátka bych byla nerada, kdybych se prokousala FEASTem i psychotesty a nakonec vypadla na mém odporu vůči zubařům. Na druhou stranu, třeba mě ani nepřizvou na angličtinu a já si nemusím dělat starosti. :D

Nedávno mi taky zjistili poměrně vysoký cholesterol, který se teď snažíme nějak řešit. Plus hromada dalších anomálií, jako asi u spousty dalších lidí, žádné velké zdravotní problémy, ani žádná zdravotní omezení, brýle na dálku - třičtvrtě dioptrie na jednom + jeden a tři čtrvtě dioptrie na druhém oku. Jen mám obavy, aby to všechno sečteno dohromady pro mě naznamenalo adieu (plus ten prokletý zubař :D).

Pak mám otázku na samotná pracoviště. Bylo tu mnohokrát zmíněno, že APP a TWR sídlí společně na letišti v Praze. Na stránkách řlp však stojí, že APP se nachází v Jenči. Jak to tedy je? A pokud se opravdu nachází na letišti, znamená to, že APP/TWR jsou spojená dohromady? Tj. že kdo tam pracuje, tak dělá současně přibližovací i letištní službu? Nebo jsou separátně pracovníci APP a pracovníci TWR?

A když už jsme u toho - asi výstřel do prázdna, ale za zeptání nic nedám - netušíte někdo, kolik se bude nabírat lidí? Popřípadě jestli na všechna pracoviště a v jakém poměru?

Jsem se trochu rozepsala, ale já vždycky mám problémy zůstat stručná. :D

Děkuji všem, kdo by potenciálně mohli zodpovědět moje dotazy, a jdu dodělat ten motivační dopis (nesnáším motivační dopisy :D).

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

Avari píše:Zdravím všechny zájemce o ŘLP! :)

Tak právě smolím motivační dopis :). Vidím, že už tu moc živo nebývá, přesto doufám, že se najde někdo, kdo bude ochotný a schopný zodpovědět moje dotazy. Předem se omlouvám, jestli to tu už někde zaznělo, fórem jsem se prokousala jen asi od půlky, starší příspěvky mi už nepřijdou tolik směrodatné, výběrové řízení i samotný kurz za tu dobu jistě prošly mnoha změnami.
...


Jsem ráda, že sem zase někdo píše. Já se výběrka zatím neúčastnila, mám to v plánu po návratu ze zahraničí, každopádně budu držet palce a budu moc ráda, když sem občas hodíš nějaké dojmy. A hodně sil a motivace k psaní motivačního dopisu vinšuju! ;)
Jak tu psal v červnu stepi, přijali jich posledně 9 na ACC a 6 na APP/TWR, což bych tedy taky chápala tak, že APP/TWR je spojené.
To, že bylo teď vypsané nové řízení mě docela překvapilo, když naposledy bylo před půl rokem. Tušíte někdo proč - to byl nebo se očekává velký odliv zaměstnanců? Pořád tajně doufám, že bude další výběrko začátkem nového roku...


Avari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09. 08. 2016, 16:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Avari »

mbsvobodova píše:
Jsem ráda, že sem zase někdo píše. Já se výběrka zatím neúčastnila, mám to v plánu po návratu ze zahraničí, každopádně budu držet palce a budu moc ráda, když sem občas hodíš nějaké dojmy. A hodně sil a motivace k psaní motivačního dopisu vinšuju! ;)
Jak tu psal v červnu stepi, přijali jich posledně 9 na ACC a 6 na APP/TWR, což bych tedy taky chápala tak, že APP/TWR je spojené.
To, že bylo teď vypsané nové řízení mě docela překvapilo, když naposledy bylo před půl rokem. Tušíte někdo proč - to byl nebo se očekává velký odliv zaměstnanců? Pořád tajně doufám, že bude další výběrko začátkem nového roku...



Mě právě taky hodně překvapilo, když jsem náhodně koukla na stránky řlp a uviděla vypsané výběrové řízení. Na jaře jsem se vrátila ze zahraničí právě tak nešťastně, že jsem těsně prošvihla výběrové řízení, takže jsem si musela dodat notnou dávku trpělivosti a doufat, že v lednu vypíší další. A ejhle, udělali mi radost a vypsali ho už teď. Ještě aby mi udělali druhou, trošičku větší radost a přijali mě a budu spokojená. :D

Bonzaq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2014, 09:36
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Bonzaq »

by mi určitě našli mnohem víc, než ten jeden kaz, o kterém tu kdosi psal, že je limit

Doporučuju přečíst celé toto vlákno, ačkoliv to zabere plno času... to s tím kazem je blbost, pro ŘLP je stomatologické vyšetření skoro zbytečné a hlavně se zaměřuje na to, jestli lidem nevypadávají zuby a jestli nehrozí, že by kvůli tomu měli problém s artikulací + péče o zuby má určité vypovídající schopnosti obecně o péči o svoje tělo (ale opět - pouze pokud to jde do extrému)

já se výběrového řízení účastnil, prošel jsem až před poslední část (komise), ale nakonec jsem bohužel musel odstoupit, protože za rok budu studovat v zahraničí a má to pro mě nyní přednost (časem to ale možná zkusím znovu) ... každopádně moje zkušenost k stomatologii v nemocnici: hotovo za cca 1-2 minuty a můj chrup má k dokonalosti hooodně daleko, nějaký kaz jsem v té době možná taky měl, ale je to opravdu moc nezajímá... (3 lidi přede mnou byli hotoví za velmi podobný čas)

APP/TWR jsou spojená dohromady?

fyzicky ne... APP je stejně jako oblast ACC v Jenči... ale APP má 2 licence: na APP a TWR, tzn se střídá mezi APP v Jenči a TWR na Ruzyni (má to svoje výhody/nevýhody, opět doporučuji pročíst celé vlákno)

Další otázky klidně rád zodpovím, ale bylo by fajn, kdyby se neopakovaly už ty tady zodpovězené :) a přeji hodně štěstí!

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

Bonzaq píše:fyzicky ne... APP je stejně jako oblast ACC v Jenči... ale APP má 2 licence: na APP a TWR, tzn se střídá mezi APP v Jenči a TWR na Ruzyni (má to svoje výhody/nevýhody, opět doporučuji pročíst celé vlákno)


Á, tak to v tom případě dává smysl. =) Díky!

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 27. 06. 2007, 12:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od ls »

Nyni vypsane vyberove rizeni (08/2016) je pouze na APP/TWR... Na ACC a dalsi APP/TWR se bude opet vypisovat cca leden 2017 s nastupem zari 2017...

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

ls píše:Nyni vypsane vyberove rizeni (08/2016) je pouze na APP/TWR... Na ACC a dalsi APP/TWR se bude opet vypisovat cca leden 2017 s nastupem zari 2017...


To je dobrá zpráva. Díky za ni!

tomm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 07. 09. 2016, 21:16
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od tomm »

Zdravím vás,

za 2 roky budu končit VŠ a jedním z mých budoucích plánů je přihlásit se na řídícího letového provozu. Rád bych se proto dopředu víc informoval, abych měl víc informací k rozhodování. Mám několik dotazů, nejspíš se budou dost opakovat s tím co tu už bylo, ale než bych prošel 116 stránek, bylo by zase všechno jinak :D

1) Mým cílem je být na stanovišti TWR v Praze, tedy řídit přistávající/odlétající letadla a provoz na ploše. Je možné se hlásit přímo na tuto pozici nebo vás po přijetí do výcviku prostě někam přidělí a nejde s tím hnout?

2) Pro přípravu na FEAST jsem našel aplikaci https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apperio.feasttesttraining&hl=cs. Má někdo zkušenosti, jestli to opravdu pomůže? Hodně se říká, že se na FEAST nedá nijak připravit, což mě dost znervózňuje :)

3) Trvá výcvik řídícího přesně 2 roky, a pokud není na 1.pokus složena jakákoliv postupová zkouška, je to konec?

4) Jaký je plat člověka ve výcviku a poté nástupní plat po přechodu do ostrého provozu? Liší se platy podle stanoviště - ACC/APP/TWR? Pokud ano, jak?

5) Je práce na všech stanovištích systémem 2h práce - 1h pauza? Četl jsem, že celkem řídící pracuje na všech stanovištích "jen" 32h týdně, platí to?

Díky za odpovědi, moc mi to pomůže :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od hafi »

1) Pouze na TWR být v současnosti nelze, vždy je to na střídačku s APP. Ale dlouhodobě byly úvahy o oddělení těch dvou, což už by se tě klidně mohlo týkat. Při pohovoru řekneš svou představu o volbě pozice, oni ti pak nabídnou nějakou, která může a nemusí být ta, co sis vybral (samozřejmě pokud bys nechtěl, můžeš odmítnout).

2) na přípravu na FEASTy (krom angličtiny) kašli, slyšel jsem, že nějaká snaha může být i kontraproduktivní. Prostě buď talent je, nebo není. Když budeš chtít jít na hudebníka, tak když se naučíš v jakém pořadí a s jakými časovými rozestupy mačkat klávesy klavíru na nějakou skladbu, tak tě možná vemou, ale pak velmi rychle zjistěj, že seš hluchej jak poleno :D

3) až 3 roky, většinou 2-2,5 dle dostupnosti instruktorů, provozní situace na pracovišti, schopností žáka a spousty vlivů, které neovlivníš. Na zkoušky je více pokusů, ale vyhodit tě můžou i když všechny zkoušky složíš (tj. nedoporučí pokračovat ve výcviku na základě dlouhodobých výkonů ve výcviku).

4) ve výcviku nejsou žádné rozdíly, následně jsou ACC a pražský APP+TWR hodnoceny stejně, APP+TWR na LKTB, LKMT, LKKV tak o 20% méně, další vliv může mít různý podíl nočních směn, atp. Pokud se nic nezměnilo, nástupní plat ve výcviku je 13 hrubýho + oběd denně zdarma. Posledních pár měsíců výcviku, kdy už řídíš ostrý provoz pod dohledem instruktora, dostáváš 20. Tj. pokud nejsi zvyklý mít příjem, nemáš nějaké extra výdaje, rodinu, atp. tak je to super stípko. Pokud se na to chceš dívat jako na plat, tak to musíš počítat spíše jako drobné snížení ušlého zisku vůči normální práci. V případě získání licence se to celkem rychle srovná, v případě neúspěchu zvláště ke konci kurzu je to z finančního pohledu celkem ztráta a do CV pro většinu jiných pozic v podstatě nesmyslnou položku. Ale je to dobré konverzační téma na pohovorech :-)

5) v Praze/Jenči ano, tam akorát na TWR v noci je to myslím jinak. Na jiných letištích je systém jiný.

tomm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 07. 09. 2016, 21:16
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od tomm »

Díky za odpověď. Tušíš, jak je to s nástupním platem po výcviku a potom třeba po 5 a 10 letech?

stepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 01. 2015, 15:06
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR / PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od stepi »

tomm píše:Díky za odpověď. Tušíš, jak je to s nástupním platem po výcviku a potom třeba po 5 a 10 letech?

Obavam se, ze tohle ti tu nikdo oficialne nepotvrdi. Standardne se platy dozvis po nastupu do vycviku z kolektivni smlouvy. Behem prvnich 5 let se to zveda pomerne hodne, navic priplatky za noci/vikendy/svatky, ruzny dalsi prispevky, lazne atd... proste pohled to rozhodne neni neprijemnej :) Chapu, ze i tak muze porad nekoho hlodat zvedavost, v tom pripade bych se ptal na oficialnim miste, tj personalni ;)

PS. Jo a doporucuju precist tech 116 stranek tady, bude to lepsi investice nez se snazit o pripravu na FEASTy a tech par hodin za to stoji ;)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od hafi »

Na povýcvikový plat se zeptej na personálním, nebo mrkni do výroční zprávy, kde je krom celkových mzdových výdajů i rozložení pozic v jednotlivých odděleních - s trochou rozumných odhadů se dá dostat k docela dobrým číslům.

V podstatě vše tu je napsané výše, toto ne, tedy to asi nikdo nebude chtít měnit. Navíc je to vlastně fuk - jestli je to tvůj dream job, nejspíš je ten plat vyšší, než takový, za který bys to byl ochoten dělat.


Odpovědět