Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
Tobden
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 11. 2016, 15:06
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Tobden »

Falconix píše:Tak teda v pondělí na FEASTech? :-) :-) Jsem na to zvědav... dáme pak pivo? :-)

Oukey, to zní jako výzva :wink: já už teď peru do sebe páté mojito ^:)^ tak si dáme vědět


Falconix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 26. 10. 2016, 11:43
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Falconix »

Jedu v 7:35 z Hradčanskej :-)

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Filisipi »

Prosím, jak dlouho vám trvalo, než jste obrdželi e-mail o přijetí žádosti o zařazení do přijímacího řízení?

Jde mi o to, že dokumenty jsem odesílal přes odpovědní formulář v sobotu večer CZ času s hláškou "dáme vám vědět o přijetí do pár minut". Nevím, jestli odpovídá stroj, nebo člověk, ale zatím jsem nic nedostal (chápu, je pondělí ráno). Máte s tím zkušenost?

Díky

stepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 01. 2015, 15:06
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR / PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od stepi »

Filisipi píše:Prosím, jak dlouho vám trvalo, než jste obrdželi e-mail o přijetí žádosti o zařazení do přijímacího řízení?

Jde mi o to, že dokumenty jsem odesílal přes odpovědní formulář v sobotu večer CZ času s hláškou "dáme vám vědět o přijetí do pár minut". Nevím, jestli odpovídá stroj, nebo člověk, ale zatím jsem nic nedostal (chápu, je pondělí ráno). Máte s tím zkušenost?

Díky

Keep calm and vydrz par dnu :D

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Filisipi »

stepi píše:
Filisipi píše:Prosím, jak dlouho vám trvalo, než jste obrdželi e-mail o přijetí žádosti o zařazení do přijímacího řízení?

Jde mi o to, že dokumenty jsem odesílal přes odpovědní formulář v sobotu večer CZ času s hláškou "dáme vám vědět o přijetí do pár minut". Nevím, jestli odpovídá stroj, nebo člověk, ale zatím jsem nic nedostal (chápu, je pondělí ráno). Máte s tím zkušenost?

Díky

Keep calm and vydrz par dnu :D


OK, to jsem chtěl vědět :D Nejde mi o zařazení do přijímacího řízení, ale čekal jsem nějaké "do not reply" potvrzení o přijetí dokumentů :D

Díky!


Gajdy007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05. 12. 2016, 21:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Gajdy007 »

Zdravim vsetkych, tak kolko nas tu je s uspesnym Feastom popripade uz aj so zdravotnou? Ja idem o 2 tyzdne na zdravotnu. :-bd

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od rychlovka »

Zdravím všechny,

tak na konci ledna jdu k závěrečné výběrové komisi. Splnění snu skoro na dosah :D Ale mám otázku nejlépe na někoho, kdo už dělá na ŘLP a celým výcvikem si prošel. Jak moc se instruktoři i vedení snaží pomoci lidem ve výcviku, aby to úspěšně zvládli? Slyšel jsem, že jsou poměrně chladní (hlavně vedení) a i proto hodně uchazečů končí ještě ve výcviku. Doufám, že to jsou jen pomluvy, ale radši se zeptám.

Mějte se, rychlovka :)

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 27. 06. 2007, 12:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od ls »

rychlovka píše:Zdravím všechny,

tak na konci ledna jdu k závěrečné výběrové komisi. Splnění snu skoro na dosah :D Ale mám otázku nejlépe na někoho, kdo už dělá na ŘLP a celým výcvikem si prošel. Jak moc se instruktoři i vedení snaží pomoci lidem ve výcviku, aby to úspěšně zvládli? Slyšel jsem, že jsou poměrně chladní (hlavně vedení) a i proto hodně uchazečů končí ještě ve výcviku. Doufám, že to jsou jen pomluvy, ale radši se zeptám.

Mějte se, rychlovka :)


Je to jednoduché.... Máš na to... Uděláš to... Nemáš na to.... Neuděláš to :) Asi by příliš nešlo protlačit někoho, kdo na to nemá, jak by to poté vypadalo ve vzduchu...

Frix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 12. 2016, 13:50
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Frix »

Ahoj všichni,

tak já už mám taky úspěšně za sebou AJ, Feasty i psychotesty a zdravku:). A upřímně by mně taky docela zajímalo, kolik už nás je takhle daleko. Jinak tohle úterý jdu ještě na tu nepovinnou exkurzi do Jenče :).
Myslíte si, že když tam člověk jde, že to pak může být braný jako takový malý plus? :)

@rychlovka: Tobě už se nějak ozvali nebo ti přišlo nějaké pozvání na závěrečný pohovory?

Gajdy007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05. 12. 2016, 21:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Gajdy007 »

Ja idem teraz 19 a 20 na psycho a zdravotku, ako to tam prebiehalo? Co sa tyka pohovorov a modelovej hry tak sa ma odohravat v posledom januarovom/leden tyzdni.

Ja sa bohuzial nemozem zucastnit nepovinnej prehliadky, tak dufam ze to vplyv ziaden mat nebude.

Viete kolkych chcu brat do vycviku v tomto vyberovom?

Majte sa a vela uspechov

OJTI/UTI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 02. 05. 2014, 21:23
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od OJTI/UTI »

ls píše:
rychlovka píše:Zdravím všechny,

tak na konci ledna jdu k závěrečné výběrové komisi. Splnění snu skoro na dosah :D Ale mám otázku nejlépe na někoho, kdo už dělá na ŘLP a celým výcvikem si prošel. Jak moc se instruktoři i vedení snaží pomoci lidem ve výcviku, aby to úspěšně zvládli? Slyšel jsem, že jsou poměrně chladní (hlavně vedení) a i proto hodně uchazečů končí ještě ve výcviku. Doufám, že to jsou jen pomluvy, ale radši se zeptám.

Mějte se, rychlovka :)


Je to jednoduché.... Máš na to... Uděláš to... Nemáš na to.... Neuděláš to :) Asi by příliš nešlo protlačit někoho, kdo na to nemá, jak by to poté vypadalo ve vzduchu...


Dobrý večer,

pokusím se rozvinout, co psal Is. V podstatě je tomu tak - Máte na to / Nemáte na to a od toho se odvíjí výsledek celého výcviku. Nevím, odkud se berou informace o tom, že instruktoři, potažmo vedení, nesnaží pomoci žákům ve výcviku... Nedává to moc logiku. Instruktoři se snaží maximálně, aby žáci uspěli. Vždyť si vychovávají své budoucí kolegy! Nesmíme zapomenout na to, že každým rokem odchází nemalý počet řídících do sociálního programu nebo rovnou do důchodu a čím méně bude aktivních řídících, tím jsou samozřejmě horší podmínky na stanovišti - více přesčasů, horší podmínky pro provádění udržovacích a přeškolovacích výcviků apod. Jednoduše - čím víc nás bude, tím líp i s ohledem na plánovaný přechod na nový přehledový systém a s tím spojený výcvik.

Na druhou stranu - výcvik je dosti dlouhý a i jeho náročnost je vysoká. Neučíme péct rohlíky... A tak se bohužel stává, že je nutné výcvik v některých případech předčasně ukončit. Toto je však až ten poslední krok, kdy to prostě nejde. Pokud to trošku přeženu - cílem výcviku je, aby žáci zaběhli 100m pod 10s. Ve výběru hledáme uchazeče, kteří umí běhat. A až v samotném výcviku zjistíme, zdali na to žák má nebo ne. Záleží ale na každém žákovi, na jeho dovednostech a hlavně schopnostech, které jsou do jisté míry dány a lze je pouze omezeně ovlivnit vůlí a pílí, zdali ve výcviku uspěje či nikoliv. Úlohou instruktorů je žáka vést, poskytovat mu dostatek informací a rad. Ale snažit se musí hlavně žák, aby to, co je mu řečeno a doporučeno, aplikoval v praxi. Rozhodně nečekejte, že přijde instruktor s kouzelnou pilulkou, kterou žákovi dá a všechno půjde samo...

Doporučení na závěr - ptáte se a to je dobře!!! Čerpejte ale spíše informace od úspěšných žáků, nikoliv od těch neúspěšných. :wink:

Frix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 12. 2016, 13:50
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Frix »

Gajdy007 píše:Ja idem teraz 19 a 20 na psycho a zdravotku, ako to tam prebiehalo? Co sa tyka pohovorov a modelovej hry tak sa ma odohravat v posledom januarovom/leden tyzdni.

Ja sa bohuzial nemozem zucastnit nepovinnej prehliadky, tak dufam ze to vplyv ziaden mat nebude.

Viete kolkych chcu brat do vycviku v tomto vyberovom?

Majte sa a vela uspechov

Psychotesty jsou celkem náročný, zabere to celej den asi jako Feasty. A něco z nich mi přišlo i o něco obtížnější, ale hranice pro úspěšný složený tu možná není až tak vysoká. Některý testy jsou fakt opruz a velká nuda, kdy třeba 25 minut čučíš do monitoru a máš zmáčknout tlačítko vždy, když se něco určitýho stane.
Jinak je to taková všehochuť testů - testy na pamět (vizuální i sluchovou), rychlost reakcí, logický a matematický myšlení, prostorovou představivost, udržení pozornosti a taky je tam osobnostní dotazník s 200+ otázkama typu ano/ne. Na konci to celý psycholog vyhodnotí a chvilku si s tebou i popovídá (aspoň u mě to tak bylo :) ) a buď projdeš nebo ne.

A co se týče zdravky, tak to zase celý den pobíháš po všech možných odděleních - testy krve, moči, ORL, oční, EKG, stomatologie, neurologie, chirurgie, interní, you name it... :D. Většinou je to vždycky jen rychlovka, daj ti razítko a jdeš dál. Jak to budeš mít celý rychlý, zaleží i na tom, jak moc lidí tam kde bude, protože ÚLZ poskytuje zdravotní služby i běžnýmu obyvatelstvu. Když budeš mít všechno cajk, tak ti pak primář potvrdí papír, že jseš zdravotně schopen být ŘLP a taky dostaneš takovej pěknej průkzaz o osvědčení zdravotní způsobilosti :) .

Jinak podle informací, co mám z úterní exkurze, tak by teď měli brát do výcviku asi 10 lidí - zhruba půl na půl na oblastní a na approaching do Prahy, ostatní letiště teď bohužel nic (já bych třeba rád do Brna). A nás, co už máme úspěšně vše za sebou, je prý zatím asi tak 30. Takže šance na úspěch je nakonec větší než jsem si původně myslel :).

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od rychlovka »

Frix píše:
@rychlovka: Tobě už se nějak ozvali nebo ti přišlo nějaké pozvání na závěrečný pohovory?


Oficiální pozvání na pohovor nepřišlo, jen jsem od paní Márové zjistil, že mají pohovory probíhat v posledním týdnu ledna. :)

To: OJTI/UTI
Díky za odpověď od zasvěceného :) osobně jsem doufal, že to je tak, jak píšeš. Takhle jsi mě ujistil, že je to převážně o žákovi a ne o nějakých vnějších vlivech.

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 27. 06. 2007, 12:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od ls »

Nakonec se pravdepodobne (necekane) otevre i kurz pro ACC, takze sance se zvysuji :)

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

Nově vypsané výběrko na ŘLP se začátkem výcviku v září.
http://www.rlp.cz/kariera/nabidka/Stranky/ATCO.aspx


Odpovědět