Výběrové řízení ŘLP

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Status: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvekod ls » 09. 12. 2016, 21:54

rychlovka píše:Zdravím všechny,

tak na konci ledna jdu k závěrečné výběrové komisi. Splnění snu skoro na dosah :D Ale mám otázku nejlépe na někoho, kdo už dělá na ŘLP a celým výcvikem si prošel. Jak moc se instruktoři i vedení snaží pomoci lidem ve výcviku, aby to úspěšně zvládli? Slyšel jsem, že jsou poměrně chladní (hlavně vedení) a i proto hodně uchazečů končí ještě ve výcviku. Doufám, že to jsou jen pomluvy, ale radši se zeptám.

Mějte se, rychlovka :)

Je to jednoduché.... Máš na to... Uděláš to... Nemáš na to.... Neuděláš to :) Asi by příliš nešlo protlačit někoho, kdo na to nemá, jak by to poté vypadalo ve vzduchu...

Frix
Nováček
Nováček

Příspěvekod Frix » 10. 12. 2016, 14:00

Ahoj všichni,

tak já už mám taky úspěšně za sebou AJ, Feasty i psychotesty a zdravku:). A upřímně by mně taky docela zajímalo, kolik už nás je takhle daleko. Jinak tohle úterý jdu ještě na tu nepovinnou exkurzi do Jenče :).
Myslíte si, že když tam člověk jde, že to pak může být braný jako takový malý plus? :)

@rychlovka: Tobě už se nějak ozvali nebo ti přišlo nějaké pozvání na závěrečný pohovory?

Gajdy007
Nováček
Nováček

Příspěvekod Gajdy007 » 10. 12. 2016, 20:37

Ja idem teraz 19 a 20 na psycho a zdravotku, ako to tam prebiehalo? Co sa tyka pohovorov a modelovej hry tak sa ma odohravat v posledom januarovom/leden tyzdni.

Ja sa bohuzial nemozem zucastnit nepovinnej prehliadky, tak dufam ze to vplyv ziaden mat nebude.

Viete kolkych chcu brat do vycviku v tomto vyberovom?

Majte sa a vela uspechov

OJTI/UTI
Nováček
Nováček

Příspěvekod OJTI/UTI » 12. 12. 2016, 22:34

ls píše:
rychlovka píše:Zdravím všechny,

tak na konci ledna jdu k závěrečné výběrové komisi. Splnění snu skoro na dosah :D Ale mám otázku nejlépe na někoho, kdo už dělá na ŘLP a celým výcvikem si prošel. Jak moc se instruktoři i vedení snaží pomoci lidem ve výcviku, aby to úspěšně zvládli? Slyšel jsem, že jsou poměrně chladní (hlavně vedení) a i proto hodně uchazečů končí ještě ve výcviku. Doufám, že to jsou jen pomluvy, ale radši se zeptám.

Mějte se, rychlovka :)

Je to jednoduché.... Máš na to... Uděláš to... Nemáš na to.... Neuděláš to :) Asi by příliš nešlo protlačit někoho, kdo na to nemá, jak by to poté vypadalo ve vzduchu...

Dobrý večer,

pokusím se rozvinout, co psal Is. V podstatě je tomu tak - Máte na to / Nemáte na to a od toho se odvíjí výsledek celého výcviku. Nevím, odkud se berou informace o tom, že instruktoři, potažmo vedení, nesnaží pomoci žákům ve výcviku... Nedává to moc logiku. Instruktoři se snaží maximálně, aby žáci uspěli. Vždyť si vychovávají své budoucí kolegy! Nesmíme zapomenout na to, že každým rokem odchází nemalý počet řídících do sociálního programu nebo rovnou do důchodu a čím méně bude aktivních řídících, tím jsou samozřejmě horší podmínky na stanovišti - více přesčasů, horší podmínky pro provádění udržovacích a přeškolovacích výcviků apod. Jednoduše - čím víc nás bude, tím líp i s ohledem na plánovaný přechod na nový přehledový systém a s tím spojený výcvik.

Na druhou stranu - výcvik je dosti dlouhý a i jeho náročnost je vysoká. Neučíme péct rohlíky... A tak se bohužel stává, že je nutné výcvik v některých případech předčasně ukončit. Toto je však až ten poslední krok, kdy to prostě nejde. Pokud to trošku přeženu - cílem výcviku je, aby žáci zaběhli 100m pod 10s. Ve výběru hledáme uchazeče, kteří umí běhat. A až v samotném výcviku zjistíme, zdali na to žák má nebo ne. Záleží ale na každém žákovi, na jeho dovednostech a hlavně schopnostech, které jsou do jisté míry dány a lze je pouze omezeně ovlivnit vůlí a pílí, zdali ve výcviku uspěje či nikoliv. Úlohou instruktorů je žáka vést, poskytovat mu dostatek informací a rad. Ale snažit se musí hlavně žák, aby to, co je mu řečeno a doporučeno, aplikoval v praxi. Rozhodně nečekejte, že přijde instruktor s kouzelnou pilulkou, kterou žákovi dá a všechno půjde samo...

Doporučení na závěr - ptáte se a to je dobře!!! Čerpejte ale spíše informace od úspěšných žáků, nikoliv od těch neúspěšných. :wink:

Frix
Nováček
Nováček

Příspěvekod Frix » 17. 12. 2016, 14:10

Gajdy007 píše:Ja idem teraz 19 a 20 na psycho a zdravotku, ako to tam prebiehalo? Co sa tyka pohovorov a modelovej hry tak sa ma odohravat v posledom januarovom/leden tyzdni.

Ja sa bohuzial nemozem zucastnit nepovinnej prehliadky, tak dufam ze to vplyv ziaden mat nebude.

Viete kolkych chcu brat do vycviku v tomto vyberovom?

Majte sa a vela uspechov

Psychotesty jsou celkem náročný, zabere to celej den asi jako Feasty. A něco z nich mi přišlo i o něco obtížnější, ale hranice pro úspěšný složený tu možná není až tak vysoká. Některý testy jsou fakt opruz a velká nuda, kdy třeba 25 minut čučíš do monitoru a máš zmáčknout tlačítko vždy, když se něco určitýho stane.
Jinak je to taková všehochuť testů - testy na pamět (vizuální i sluchovou), rychlost reakcí, logický a matematický myšlení, prostorovou představivost, udržení pozornosti a taky je tam osobnostní dotazník s 200+ otázkama typu ano/ne. Na konci to celý psycholog vyhodnotí a chvilku si s tebou i popovídá (aspoň u mě to tak bylo :) ) a buď projdeš nebo ne.

A co se týče zdravky, tak to zase celý den pobíháš po všech možných odděleních - testy krve, moči, ORL, oční, EKG, stomatologie, neurologie, chirurgie, interní, you name it... :D. Většinou je to vždycky jen rychlovka, daj ti razítko a jdeš dál. Jak to budeš mít celý rychlý, zaleží i na tom, jak moc lidí tam kde bude, protože ÚLZ poskytuje zdravotní služby i běžnýmu obyvatelstvu. Když budeš mít všechno cajk, tak ti pak primář potvrdí papír, že jseš zdravotně schopen být ŘLP a taky dostaneš takovej pěknej průkzaz o osvědčení zdravotní způsobilosti :) .

Jinak podle informací, co mám z úterní exkurze, tak by teď měli brát do výcviku asi 10 lidí - zhruba půl na půl na oblastní a na approaching do Prahy, ostatní letiště teď bohužel nic (já bych třeba rád do Brna). A nás, co už máme úspěšně vše za sebou, je prý zatím asi tak 30. Takže šance na úspěch je nakonec větší než jsem si původně myslel :).

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod rychlovka » 17. 12. 2016, 17:41

Frix píše:
@rychlovka: Tobě už se nějak ozvali nebo ti přišlo nějaké pozvání na závěrečný pohovory?

Oficiální pozvání na pohovor nepřišlo, jen jsem od paní Márové zjistil, že mají pohovory probíhat v posledním týdnu ledna. :)

To: OJTI/UTI
Díky za odpověď od zasvěceného :) osobně jsem doufal, že to je tak, jak píšeš. Takhle jsi mě ujistil, že je to převážně o žákovi a ne o nějakých vnějších vlivech.

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod ls » 18. 12. 2016, 20:31

Nakonec se pravdepodobne (necekane) otevre i kurz pro ACC, takze sance se zvysuji :)

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Pohlaví: žena

Příspěvekod mbsvobodova » 02. 01. 2017, 12:27

Nově vypsané výběrko na ŘLP se začátkem výcviku v září.
http://www.rlp.cz/kariera/nabidka/Stranky/ATCO.aspx

geraltdi

Příspěvekod geraltdi » 02. 01. 2017, 15:02

Jojo, vyhlásili jsme nové výběrko na ATCO ... tak kdo má zájem hlaste se :)

mbsvobodova

Příspěvekod mbsvobodova » 02. 01. 2017, 15:43

Hned odpoledne se na to vrhnu! =)

UTFG
Nováček
Nováček

Příspěvekod UTFG » 03. 01. 2017, 10:41

Ahojte,

tak mě brzo čekají testy z EN a pokud budou v pohodě, tak i zbytek kolečka :D Vím, že šance jsou malé, ale i tak mám radost, že do toho můžu jít.

Nevíte někdo, co všechno ode mě bude chtít ULZ? Dělají si tam všechny testy sami, nebo chtějí výpis od praktika z dokumentace? Zrovna mám přejít k novému praktikovi a nerada bych, aby se stalo, že když budu dokumentaci potřebovat, když bude viset někde na poště, dneska si to doktoři posílají mezi sebou.

A druhá věc - zkusila jsem najít o FEAST a ÚLZ co šlo, i tady i jinde, ale pořád mě hlodá jedna myšlenka - jsou v nějakém z testů věci, který vyplývají spíš ze znalostí než schopností? Mám na mysli třeba výpočty vzdáleností/rychlosti, fyziku, převody jednotek, optiku, mechaniku a tak? Já vím, že přípravovat se nemáme, přesto mi nedalo, abych negooglila - a například Skytest nebo mobilní app mají v úlohách právě tyhle věci, wiki to nezmiňuje.

Tak hodně štěstí i vám ostatním.

geraltdi

Příspěvekod geraltdi » 03. 01. 2017, 11:05

Při první návštěvě ÚLZ musíte v přijímací kanceláři odevzdat výpis z Vaší zdravotní dokumentace, tj. ANO, musíte jít za svým lékařem a požádat ho o výpis ze zdravotní dokumentace.

Testy FEAST měří Vaše schopnosti a dovednosti, které jsou důležité pro výkon ATCO (řídícího letového provozu). Co se znalosti týče, tak tam je pouze jeden test založen na znalosti a to test z anglického jazyka. Na výpočet vzdáleností stačí jednoduché sčítaní. Není potřeba používat převody jednotek, počítat pomocí trojných integrálů a derivací nebo jiných matematicko-fyzikálních vzorců. Stačí používat mozek, věřit si a dělat vše tak jak je to uvedeno v instrukcích jednotlivých testů.

Zapomeňte na testy, které se dají najít a koupit na webu nebo v app storech a které se zdají být "jako" testy FEAST. Takováto příprava nevede k úspěšnému absolvovaní testů FEAST!!!

mbsvobodova

Příspěvekod mbsvobodova » 03. 01. 2017, 12:23

UTFG píše:Ahojte,

tak mě brzo čekají testy z EN a pokud budou v pohodě, tak i zbytek kolečka :D Vím, že šance jsou malé, ale i tak mám radost, že do toho můžu jít.

Nevíte někdo, co všechno ode mě bude chtít ULZ? Dělají si tam všechny testy sami, nebo chtějí výpis od praktika z dokumentace? Zrovna mám přejít k novému praktikovi a nerada bych, aby se stalo, že když budu dokumentaci potřebovat, když bude viset někde na poště, dneska si to doktoři posílají mezi sebou.

A druhá věc - zkusila jsem najít o FEAST a ÚLZ co šlo, i tady i jinde, ale pořád mě hlodá jedna myšlenka - jsou v nějakém z testů věci, který vyplývají spíš ze znalostí než schopností? Mám na mysli třeba výpočty vzdáleností/rychlosti, fyziku, převody jednotek, optiku, mechaniku a tak? Já vím, že přípravovat se nemáme, přesto mi nedalo, abych negooglila - a například Skytest nebo mobilní app mají v úlohách právě tyhle věci, wiki to nezmiňuje.

Tak hodně štěstí i vám ostatním.

Já jsem do konce února v zahraničí, ale pak pokud vše půjde dobře bych také měla začít s AJ a doufám, že i dál. Tak snad se někde v budoucích kolech potkáme. Hodně zdaru!

Na FEASTy se přímo nepřipravuju, ale občas si dělám různé úlohy na procvičování mozku - spíš pro sebevědomí, rychlost myšlení a aby mozek nezahálel. =)

UTFG
Nováček
Nováček

Příspěvekod UTFG » 11. 01. 2017, 16:16

mbsvobodova píše:Já jsem do konce února v zahraničí, ale pak pokud vše půjde dobře bych také měla začít s AJ a doufám, že i dál. Tak snad se někde v budoucích kolech potkáme. Hodně zdaru!

Na FEASTy se přímo nepřipravuju, ale občas si dělám různé úlohy na procvičování mozku - spíš pro sebevědomí, rychlost myšlení a aby mozek nezahálel. =)

Hlásím, že EN mám za sebou a teď se klepu na FEAST :D Malý krok, ale krok vpřed to je.

nikolden
Nováček
Nováček
Pohlaví: muž

Příspěvekod nikolden » 13. 01. 2017, 17:27

Zdravím,

chtěl bych se zeptat ohledně termínu na přezkoušení z angličtiny. Teďka je prý první 19.1., ovšem zrovna mi začíná zkouškové a příští týden mám termín už na nějaké zkoušky, tak bych mnohem raději šel na angličtinu až někdy později. Nevíte jak často ty termíny bývají?

Díky moc za odpověď! A přeji hodně úspěchů! :)

Zpět na “Pozemní personál”