Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od pettte »

Zabosh píše:Díky za odpověď. Tomu samozřejmě rozumím, ale za zkoušku mi to stejně stojí :) Vzdávat to jen kvůli "nějakému číslu" nebudu :-)


To je ten správný přístup! Děláš to pro sebe. Pokud to uděláš, ale vyberou jiné (mladší) tak si prostě řekneš, že debilové jsou oni, že ty to zvládáš. je to velká morální posila, i když ještě větší je když projdeš a vezmou Tě.


Tradixx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 08. 2019, 12:25
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Tradixx »

jeffer píše:
Tradixx píše:… jestli jsou někde přístupné něaké oficiální studijní materiály?


...Netreba to preháňať, IMHO sa to všetko dá za tri mesiace basicu (teórie) v pohode zvládnuť, ďalšie veci (napr. tie kódy letísk a výkonnosť lietadiel) sa človek učí priebežne v ratingu (simulátory).


Super. Díky moc za tipy, koukám na to a je toho celkem dost teda :D Ale to něak půjde

704
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02. 03. 2019, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od 704 »

Zdravím všechny,
vidím, že vlákno už není moc aktivní, ale přesto se zeptám. Udělal jsem FEAST na druhý pokus a čeká mě zdravotní prohlídka a psychotesty. Chtěl bych se zeptat, jak nahlíží komise (nebo lidé, kteří k ní na základě výsledků zvou) na to, že jsem poprvé ve feastu neuspěl (v případě, že bych se samozřejmě ke komisi vůbec dostal). Může to být značná nevýhoda nebo je to věc, na kterou se nebere skoro žádný ohled? Je mi 27 a dá se říct, že je to moje poslední šance se k řízení dostat. Díky za odpověď.

jeffer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 03. 08. 2019, 11:09
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od jeffer »

704 píše:… Udělal jsem FEAST na druhý pokus… jak nahlíží komise na to, že jsem poprvé ve feastu neuspěl…


Hola, na zodpovedanie tejto otázky by sa tu musel asi objaviť niekto z výberovej komisie, a to ešte neviem, či by takéto informácie zdieľal. V kurzoch, ktoré poznám, je ľudí s FEASTom na druhý pokus viac, nejakí zas sú s modelovou hrou na druhý pokus (v jednom výberku našiel podnik aj lepších kandidátov, v ďalšom už nie). Vzhľadom na to, že druhý pokus na FEAST je pomerne nová vec (pár rokov?), je možné, že sa bude úspešnosť takýchto ľudí v kurzoch skúmať a prístup k nim sa prehodnotí…

704 píše:(v případě, že bych se samozřejmě ke komisi vůbec dostal)


Ak si prešiel cez FEAST a prejdeš cez ÚLZ, tak by si sa ku komisii dostať mal (modelová hra v skupine + sólový pohovor s komisiou v jeden deň).

704 píše:Je mi 27 a dá se říct, že je to moje poslední šance se k řízení dostat.


Ak sa niečo nezmenilo, tak zďaleka nie – ja som prešiel blížiac sa 33 rokom (ale uznávam, že z nášho kurzu (25 ľudí) som najstarší).

Good luck na ÚLZ a potom na modelovej hre.

704
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02. 03. 2019, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od 704 »

jeffer píše:Hola,...

To, že konkretní informace o vybírání lidí do kurzu asi jen tak nikdo neřekne, jsem tak nějak čekal. Ale už jen to, že jsou lidi s tebou v kurzu po druhých pokusech mi stačí. Ve výsledku to asi bude o tom, co ten člověk umí i když to na první pokus nemusí vyjít a jak říkáš, pokud by to velké procento z těch lidí, co se dostali až po druhém pokusu neudělalo, mohli by druhé pokusy rovnou zrušit a nechat to tak jak to bylo předtím. Díky za odpověď a ať se ti v kurzu daří a uspěšně ho dokončíš.


kalop
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05. 10. 2019, 10:13
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od kalop »

Ahoj všem,
jelikož jsem z tohoto fóra a ze všech příspěvků od ostatních (děkuji!!!) čerpal info o výběrku, tak cítím morální povinnost alespoň trochu pomoci ostatním se svými zkušenostmi.
Výběrko má dohromady 5 kol, tzn. budete muset najít termín pro jednotlivé návštěvy, nicméně vždy se jde nějak domluvit - pokud zrovna nemůžete např. skrz práci. Jde se domluvit tím líp, čím dřív se po otevření výběrka přihlásite, protože termínů na feasty, psycha atd. je ještě hodně. Ale pokud ne, nic se neděje, já se přihlásil poslední týden a taky to nějak šlo. Hůř, ale šlo.

1) Angličtina - opravdu úroveň B2, klasické gramatické testy jejichž struktura se nijak neliší od obecných které najdete v knihovně nebo na netu. Není potřeba znát letecké pojmy, nikdo by to po vás v této fázi ani chtít nemohl.
2) FEAST testy - info o nich zkrátka sehnat nejde, protože se podepisuje mlčenlivost před provedením testu. A budu se asi nudně opakovat po ostatních, ale vyplatí se přijít psychicky v pohodě a odpočatý. Testy jsou postavené na předpokladech, tudíž buď to v sobě zkrátka máte a máte na to práci v budoucnu dělat, nebo ne. Berte to takhle - lepší neudělat druhé kolo výběrka, než to na "haluz" udělat a být vyhozen po třeba 2 letech ve výcviku.Co se týče úspěsnosti, kamarád dělal před asi 3 lety a zaznívali hororové poměry jako že je udělá 1 z 10 atd. Nicméně, testy se nedávno modifikovali (jak a proč netuším) ale dle nových poměrů (jde čistě o můj nepodložený názor) se museli zjednodušit, protože co jsem se bavil s ostatními tak ten poměr už zdaleka neodpovídá. Mě osobně to AŽ ZAS TAK těžké nepřišlo, zvládnout to určitě jde. Celé to zabralo hádám 4 hodiny.
3) Zdravotní testy - tady není moc co psát, oběháte si asi 10 doktorů na ÚLZ v Dejvicích. No, znám i lepší náplň dne, nic moc příjemného, ale co se dá dělat. Testují krev, barvoslepost, sluch atd.
4) Psychotesty - klasické otázky aby se zjistilo, jestli jsi blázen ( :) ) + opět předpokladové schopnosti. Zdlouhavé (přišel jsem v 7, odcházel v 14h), na konci za mě pohodový rozhovor s psychologem o životě.
5) Modelová hra - tohle kolo se asi taky postupně vyvíjí a to co platilo dříve již platit nemusí. Z logického důvodu nechci vynášet co se tam přesně dělo, nicméně opět platí základní pravidlo, přijít v pohodě a nenechat se strhnout možnou tíhou okamžiku a myšlenkou, že jste se dostali už takhle daleko a tím se složit. Vše vám vysvětlí, snažte se to pochopit za každou cenu, ptejte se. V samotné hře už bude pozdě nad čímkoliv váhat a být nejistí. Po ní (a po obědě) následuje pohovor s komisí, kam vás na základě výsledků můžou a nemusí pozvat. Pohovor už se pak nese v příjemném prostředí, mimo jiné předpokládané otázky typu "proč by jste chtěl dělat tuhle práci atd." Snažte se prodat, nicméně s mírou. Kvůli této části doporučuji přijít slušně oblečený - ne tričko z dovolené + kraťasy, oblek už je zase asi moc.

Vzhledem k tomu, že je údajně momentálně počet přihlášek nižší, než by se chtělo, tak doporučuji málo váhat a jít do toho. Nade mnou probíhá diskuze o věku - co vím, tak byla přijata holčina, 34 let. Starší už jsem nezaznamenal. Ta třicítka už je řekl bych hraniční (opět jen můj názor). Ale i kdyby vám bylo 50 tak se nenechte odradit a běžte to zkusit, je to super zkušenost, kterou jinde nedostanete.
Přeji všem ať se jim výběrko podaří. Doporučuji si přečíst i starší příspěvky, pomůže vám to s další rámcovou představou, jak to zhruba vypadá.

Scalpelexis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 10. 2019, 11:07
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Scalpelexis »

Ahoj!

Předně bych chtěl všem poděkovat za i to málo info, které bylo poskytnuto k přijímacímu řizení. Hodí se vědět, do čeho cca jdete :) Aktuálně mě čeká jen ta poslední část a chtěl bych se jen zběžně zeptat, jestli je možné obtížností cca srovnat tu modelovou hru třeba vůči FEASTu? Díky :)

Jinak souhlasím s výše napsaným: Nejsem nejmladší a stejně, minimálně doteď, jsem tu šanci dostal.

kalop
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05. 10. 2019, 10:13
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od kalop »

Ano možné to určitě je - za mě je to těžší, ale také víc záživnější, je to celkem jízda. Doporučím hlavně nepanikařit :wink:

Scalpelexis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 10. 2019, 11:07
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Scalpelexis »

Snadno se říká, ale reaguji rychle, takže uvidíme, co to dá :) Jsem zvědavý, kolik nás nakonec bude, protože ze své FEAST skupinky jsem jimi prošel jako jediný, tuším.

Kata101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 10. 2019, 17:06
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Kata101 »

Chtela jsem se zeptat, jestli nevíte, kdy se bude uzavirat aktualne vypsané vyberove rizeni? Nastup do vycviku je v březnu 2020. Diky moc :-)

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Kata101 píše:Chtela jsem se zeptat, jestli nevíte, kdy se bude uzavirat aktualne vypsané vyberove rizeni? Nastup do vycviku je v březnu 2020. Diky moc :-)


Konec příjmu přihlášek do tohoto výběru bude koncem října 2019.

Kata101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 10. 2019, 17:06
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Kata101 »

Dekuji za odpoved :-) a zhruba jak casto jsou výběrová rizeni? Zase pristi rok?

Scalpelexis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 10. 2019, 11:07
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Scalpelexis »

Kata101 píše:Dekuji za odpoved :-) a zhruba jak casto jsou výběrová rizeni? Zase pristi rok?


Pokud si vzpomínám dobře, tak minulé výběrové řízení probíhalo od prosince do konce března.

Tradixx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 08. 2019, 12:25
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Tradixx »

704 píše:...to být značná nevýhoda nebo je to věc, na kterou se nebere skoro žádný ohled? Je mi 27 a dá se říct, že je to moje poslední šance se k řízení dostat. Díky za odpověď.


Ve skupine ve ktere jsem byl, byli dva lide kteri udelali feast na druhy pokus a jeden z nich ke komisi nepostoupil a druhy ano, takze rozhodne nebude pravidlo, ze jakmile jsi to udelal na podruhe, tak neni sance. :)

Tradixx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 08. 2019, 12:25
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Tradixx »

Scalpelexis píše:Ahoj!

Předně bych chtěl všem poděkovat za i to málo info, které bylo poskytnuto k přijímacímu řizení. Hodí se vědět, do čeho cca jdete :) Aktuálně mě čeká jen ta poslední část a chtěl bych se jen zběžně zeptat, jestli je možné obtížností cca srovnat tu modelovou hru třeba vůči FEASTu? Díky :)

Jinak souhlasím s výše napsaným: Nejsem nejmladší a stejně, minimálně doteď, jsem tu šanci dostal.


Myslim, ze u te hry je mnohem podstatnejsi jak clovek reaguje na to zvysujici se tempo a stres, nez aby odpovedel spravne. V posledni fazi uz se to proste stihat neda i kdyby jsi byl nejvetsi master vsech ridicich. :D


Odpovědět