Letecká angličtina a neznalost zkoušejícího úředníka

Odpovědět
sajf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03. 12. 2009, 11:46
Stav: Offline

Letecká angličtina a neznalost zkoušejícího úředníka

Příspěvek od sajf »

Doporučuji přečíst si článek na http://www.flymag.cz/article.php?id=286. Nejsem profesionální pilot, ale je mi jasné, že nějaká pevně daná pravidla v letecké komunikaci musí existovat. Až dodnes jsem si myslel, že ve funkci hlavního zkoušejícího letecké komunikace v angličtině v ČR nemůže sedět "neodborník". To ani nemluvím o tom, že takovýto člověk pravděpodobně uděluje různé licence, přezkušuje piloty z letecké angličtiny apod. Docela mě přešly iluze o tom, že létání je natolik seriózní obor, že nekompetentní "žaby na prameni" v něm neexistují. Existují a po přečtení tohoto článku mne jímá hrůza.
Naposledy upravil(a) sajf dne 06. 12. 2009, 17:34, celkem upraveno 1 x.


sajf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03. 12. 2009, 11:46
Stav: Offline

Re: Letecká angličtina a její neznalost zkoušejícího úředníka

Příspěvek od sajf »

Jo a hlavně doporučuji si v článku poslechnout tu komunikaci mezi čínským letadlem a řídící věží. To je absolutně přesná ukázka toho, jak by to asi vypadalo, kdyby se budoucí piloti učili z knížky ing Vladimíra Horáka, ředitele letové provozní sekce na Úřadě civilního letectví. Nemůžu tomu ani uvěřit, že mohl takovou knížku vydat. Ledaže by snad na to pobral nějakou dotaci. Ale to už by asi nejspíš nebyla taková sranda, to by celý případ neumětelství spadal někam jinam, nebo se mýlím?

flyMag
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 12. 2009, 10:06
Stav: Offline

Situaci pozorně sledujeme

Příspěvek od flyMag »

Tento případ pečlivě sledujeme. Chystáme vyjádření Tomáše Dostoupila, který na zmiňovaném CD NOTAMy namluvil. Začínají se rýsovat další souvislosti ve spojitosti s přezkušováním LA a neudělováním licencí z jiných, než odborných opodstatnění. Vznikají aktivity požadující odborné přezkoušení ing. Nováka, autora knihy LETECKÁ ANGLIČTINA. Další novinky se dozvíte na našich stránkách v uvedeném článku "Letecká Angličtina podle Horáka aneb jak správně číst NOTAMy". flyMag

flyMag
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 12. 2009, 10:06
Stav: Offline

nejdřív úředník bez LA, teď ředitel ŘLP malá domů, kdo další

Příspěvek od flyMag »

Vypadá to na další chycenou rybu v síti leteckého provozu: http://www.flymag.cz/article.php?id=311


Odpovědět