Prodejci letenek

Odpovědět
VladTepes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 22. 01. 2010, 14:52
Oblíbené typy letadel: hawker hurricane, hawker tempest,
heinkel he 111
Stav: Offline

Prodejci letenek

Příspěvek od VladTepes »

Jen by mě zajímalo, kolik takovej letenkář průměrně bere?

Já sám pracuju v Brně a mám ubohých 17000 hrubýho + s nějakýma těma občasnýma prémiema asi 18500..., nějaký přidání v nedohlednu....

Připadá mi to dost málo, vzhledem k těm neustálým nervům a hrozbě špatně vystavených letenek či ADM. Stejný plat má kamarádka, která prodává oblečení, nemá žádnou zodpovědnost a jediný co musí umět je oblečení poskládat, pověsit na ramínko a přijmout platbu, přinejhorším reklamaci.

Jinak kolegové z naší firmy v Praze prý dostávají nástup 25000....

Tak uvažuju, jestli radši nejít do Prahy nebo se na toto povolání nevykašlat a nezačít radši něco v jiným oboru....


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od j.ree »

o neco malo vic mam ja, a to pracuju ve zdravotnictvi (osterovatel fakt nejsem)...

VladTepes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 22. 01. 2010, 14:52
Oblíbené typy letadel: hawker hurricane, hawker tempest,
heinkel he 111
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od VladTepes »

j.ree píše:o neco malo vic mam ja, a to pracuju ve zdravotnictvi (osterovatel fakt nejsem)...


no jo, v Ostravě je to s platama taky bída, mám tam část rodiny, takže vím o čem mluvím... :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od prodejce »

.. teď není zrovna nejlepší doba na změnu místa. Je relativně hodně volných letenkářů, i seniorů. Kdo ze zaměstnavatelů hledá letenkáře na inzeráty, tak spekuluje právě na výši platu a chce si snížit náklady (možnost první) nebo má tak otřesný bordel v agentuře, že mu lidi utíkají a nikdo ze "starých" k němu nechce (možnost druhá).

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od persona »

prodejce píše:.. teď není zrovna nejlepší doba na změnu místa. Je relativně hodně volných letenkářů, i seniorů. Kdo ze zaměstnavatelů hledá letenkáře na inzeráty, tak spekuluje právě na výši platu a chce si snížit náklady (možnost první) nebo má tak otřesný bordel v agentuře, že mu lidi utíkají a nikdo ze "starých" k němu nechce (možnost druhá).


Platí to i v současnosti? Napůl z legrace jsem dnes odpověděl na dvě nabídky hledající letenkáře. Jedna z nich je u jedné velké a progresivní firmy, která má ráda stejnou barvu jako já, druhá u cestovky. :-) Představoval bych si aspoň 25 000 hrubého nástup, po zapracování pár tisíc víc.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od Globik »

persona píše:
prodejce píše:.. teď není zrovna nejlepší doba na změnu místa. Je relativně hodně volných letenkářů, i seniorů. Kdo ze zaměstnavatelů hledá letenkáře na inzeráty, tak spekuluje právě na výši platu a chce si snížit náklady (možnost první) nebo má tak otřesný bordel v agentuře, že mu lidi utíkají a nikdo ze "starých" k němu nechce (možnost druhá).


Platí to i v současnosti? Napůl z legrace jsem dnes odpověděl na dvě nabídky hledající letenkáře. Jedna z nich je u jedné velké a progresivní firmy, která má ráda stejnou barvu jako já, druhá u cestovky. :-) Představoval bych si aspoň 25 000 hrubého nástup, po zapracování pár tisíc víc.

Tak o té první firmě je tu na fóru známo, že je tam u letenkářů velká fluktuace, která není zapříčiněna tím, že by firma měla smůlu a přijímala na potvoru většinou jen notorické fluktuanty.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od prodejce »

no a dopadlo to nějak?

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od persona »

Pokud je dotaz směřován na mě, tak zatím nevím, někdy trvá celé týdny než se HR oddělení ozve :-) Pokud byl směřován na důvody fluktuace u nejmenované společnosti, pak mě to zajímá také...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od prodejce »

persona píše:Pokud je dotaz směřován na mě, tak zatím nevím, někdy trvá celé týdny než se HR oddělení ozve :-)

No vzhledem k tomu, že školení na galilea začíná 12.11., by si měli pohnout.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od persona »

Tak jsem nepostoupil ani do ústního kola - asi jsem tam neměl psát o Kayaku, Expedii, Matrixu a Ryanairu (mimo jiné) :-)

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od Pan Am »

persona píše:Tak jsem nepostoupil ani do ústního kola - asi jsem tam neměl psát o Kayaku, Expedii, Matrixu a Ryanairu (mimo jiné) :-)


Asi vyhodnotili, že seš převzdělaný na tuhle pozici :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Prodejci letenek

Příspěvek od flyingblue »

Pan Am píše:
persona píše:Tak jsem nepostoupil ani do ústního kola - asi jsem tam neměl psát o Kayaku, Expedii, Matrixu a Ryanairu (mimo jiné) :-)


Asi vyhodnotili, že seš převzdělaný na tuhle pozici :)


Spis si ho otagovali jako potizistu :-)


Odpovědět