Letový dispečer

jackee345
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 06. 04. 2010, 15:55
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od jackee345 »

díky za odpovedi klidne piste dál


semikamikm
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 09. 2010, 19:00
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od semikamikm »

Dobrý den... jsem na gymplu v kvintě a taky rozhoduji co bych chtěl jednou dělat... od mala jsem chtěl být pilotem... jenže nemám přebytečný 2 mil. a rád bych měl rodinu... a to nejde skloubit dohromady... takže jsem si řek že Dispečer (Říditel letového provozu) je taky povolání které by mi vyhovovalo... Díval jsem se na vaše reakce a všude píšete o různých zkouškách a výcviku... já jsem jako první narazil na ČVUT na fakultu Dopravní - Řízení letového provozu (http://uld.fd.cvut.cz/cs/ustavu/zajemci-o-studium-uld/bakalarsky-program-kld/letecka-doprava)... Chci se zeptat jestli vystudovat tuto školu na dispečera stačí (Bakalářské popřípadě i magisterské studium) a z čeho mám případně maturovat (obecný gymp.)???

Děkuji za odpovědi Samuel Mareš

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

na to, aby jsi delal na RLP, tu skolu vubec nepotrebujes. dokonce ani nepotrebujes vysokou.

semikamikm
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 09. 2010, 19:00
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od semikamikm »

Na toto jsem se neptal... já ji studovat chci a ptal jsem se jestli potom můžu jít dělat dispečera a z čeho mám maturovat!!! :? :? :?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

semikamikm píše:Na toto jsem se neptal... já ji studovat chci a ptal jsem se jestli potom můžu jít dělat dispečera a z čeho mám maturovat!!! :? :? :?


tak jeste jednou, zjevne jsi uplne nepobral tu odpvoed. je uplne jedno, z ceho budes maturovat. je uplne jedno, jakou budes mit skolu.


salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od salamio »

Je zajímavé, že čím větší osel, tím větší arogance a namyšlenost, podobně jako tady tenhle. Jak může pomýšlet na prácí ŘLP někdo, kdo nedokáže porozumět jednoduché informaci v psaném textu? Brrr, z takových fracků se mi otevírá kudla v kapse, třeba ty tři vykřičníky, se divím, že si k tomu ještě nezapnul caps lock.

semikamikm
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 09. 2010, 19:00
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od semikamikm »

ty máš asi počítač prvně co??? když zapneš caps lock tak bez shiftu vykřičníky neuděláš... :D :D :D si říkám že tady asi nikdo dispečer není... asi jen trapáci co si myslí že tomu rozumí...

maNON!
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 01. 08. 2009, 18:18
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od maNON! »

Přece se nebudete prát... :)

semikamikm: Klidně na tu školu jdi a vystuduj, co je Ti libo. Ať budeš mít tuhle školu nebo jakoukoli jinou, stejně budeš muset projít výběrovým řízením a dlouhým výcvikem jako všichni ostatní, než se z Tebe stane řídící letového provozu. Mám dojem, že tohle se Ti tady ostatní snažili sdělit, hm? Prostě ano, vystuduj si řízení letového provozu, ale nečekej, že pak z Tebe automaticky bude řídící. Výběrovým řízením neprojdou všichni, kurzem bohužel taky ne, to je realita.
Letos máme v kurzu myslím jenom jednoho člověka, který něco takového studoval. (Zbytek pochází z různých, převážně neleteckých oborů - narazil bys možná na politologa, stavaře, žurnalistu, psychologa, jazykovědce, elektroinženýra, učitele, ekonoma, třeba i absolventa nějaké vyšší odborné školy, střední školy nebo gymnázia, je to zkrátka směska.) Tomuhle jednomu člověku ve srovnání s námi ostatními ta škola přinesla výhodu docela zanedbatelnou, snad jen v teoretických znalostech ohledně letectví, které se ale u výběrového řízení absolutně neřeší a které se pak stejně v kurzu probírají. Výběrová komise určitě ocení, když se někdo o letectví zajímá dlouhodobě. Na druhou stranu vyžaduje taky určité vlastnosti a schopnosti, které Ti škola dát nemusí. A lidi, kteří vystudovali něco jiného, při případném neúspěchu v letectví mají kam jít a co dělat ve svém původním oboru.
Přeju správnou volbu a hodně štěstí! :)

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 27. 06. 2007, 12:45
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od ls »

semikamikm píše:ty máš asi počítač prvně co??? když zapneš caps lock tak bez shiftu vykřičníky neuděláš... :D :D :D si říkám že tady asi nikdo dispečer není... asi jen trapáci co si myslí že tomu rozumí...


Kde se prosimte presne pise, ze jsi napsal ty vykricniky s caps lockem?

Jinak k tematu. Ten obor je presne to, co popsala maNON. Pripravi te to teoricky, ale prakticky nijak. Budes muset vsechno projit s ostatnimi a teoreticky zaklad dostanes pred praktickym vycvikem. Obor na CVUTu se sice jmenuje rizeni letoveho provozu, ale pripravi te spise na kancelarskou praci s problematikou RLP...

semikamikm
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 09. 2010, 19:00
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od semikamikm »

maNON! píše:Přece se nebudete prát... :)

semikamikm: Klidně na tu školu jdi a vystuduj, co je Ti libo. Ať budeš mít tuhle školu nebo jakoukoli jinou, stejně budeš muset projít výběrovým řízením a dlouhým výcvikem jako všichni ostatní, než se z Tebe stane řídící letového provozu. Mám dojem, že tohle se Ti tady ostatní snažili sdělit, hm? Prostě ano, vystuduj si řízení letového provozu, ale nečekej, že pak z Tebe automaticky bude řídící. Výběrovým řízením neprojdou všichni, kurzem bohužel taky ne, to je realita.
Letos máme v kurzu myslím jenom jednoho člověka, který něco takového studoval. (Zbytek pochází z různých, převážně neleteckých oborů - narazil bys možná na politologa, stavaře, žurnalistu, psychologa, jazykovědce, elektroinženýra, učitele, ekonoma, třeba i absolventa nějaké vyšší odborné školy, střední školy nebo gymnázia, je to zkrátka směska.) Tomuhle jednomu člověku ve srovnání s námi ostatními ta škola přinesla výhodu docela zanedbatelnou, snad jen v teoretických znalostech ohledně letectví, které se ale u výběrového řízení absolutně neřeší a které se pak stejně v kurzu probírají. Výběrová komise určitě ocení, když se někdo o letectví zajímá dlouhodobě. Na druhou stranu vyžaduje taky určité vlastnosti a schopnosti, které Ti škola dát nemusí. A lidi, kteří vystudovali něco jiného, při případném neúspěchu v letectví mají kam jít a co dělat ve svém původním oboru.
Přeju správnou volbu a hodně štěstí! :)

Díky moc... to jsem chtěl slyšet... :D ... může se ještě zeptat jaké jsou podmínky pro ten kurz??? Věk, maturita, a pod....

semikamikm
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 09. 2010, 19:00
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od semikamikm »

ls píše:
semikamikm píše:ty máš asi počítač prvně co??? když zapneš caps lock tak bez shiftu vykřičníky neuděláš... :D :D :D si říkám že tady asi nikdo dispečer není... asi jen trapáci co si myslí že tomu rozumí...


Kde se prosimte presne pise, ze jsi napsal ty vykricniky s caps lockem?

Jinak k tematu. Ten obor je presne to, co popsala maNON. Pripravi te to teoricky, ale prakticky nijak. Budes muset vsechno projit s ostatnimi a teoreticky zaklad dostanes pred praktickym vycvikem. Obor na CVUTu se sice jmenuje rizeni letoveho provozu, ale pripravi te spise na kancelarskou praci s problematikou RLP...

Ten Caps Lock neřeš... trochu mě naštvalo že ze mě dělal blbce jen kvůli tomu že mi odpovídal trochu jinak... ;) A to s tím ČVUT to je blbý... psal jsem jim tam e-mail přesně na tuhle otázku a ještě neodpověděli... :(

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 27. 06. 2007, 12:45
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od ls »

Podminky pro kurz? Staci pohledat na www.rlp.cz ....

Jinak, kdyby to nekdo najit, coz samozrejme nepredpokladam, tak tady:
http://www.rlp.cz/generate_page.php?page_id=1636

semikamikm
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 09. 2010, 19:00
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od semikamikm »

jj... už jsem tam byl... díky moc... :D

nolwex2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02. 12. 2019, 22:00
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od nolwex2 »

Ahoj. Ale pokud mi to nevyjde, tak mohu vykonávat práci s dosaženou maturitou?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letový dispečer

Příspěvek od Globik »

nolwex2 píše:Ahoj. Ale pokud mi to nevyjde, tak mohu vykonávat práci s dosaženou maturitou?

Myslím, že s dosaženou maturitou můžeš vykonávat spoustu prací.


Odpovědět