ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Odpovědět
kubi27
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 17. 11. 2007, 14:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Příspěvek od kubi27 »

Dobry den, chtel bych se zeptat, jak je to s uplatnenim po dokonceni studia provoz a rizeni letecke dopravy na CVUT. Pokud by chtel jit clovek pracovat k RLP, tak stejne musi absolvovat skolici kurz, ktery trva dalsi 2 roky. Potom je ale studium tohoto oboru temer zbytecne. Ma clovek, ktery dostudoval tento obor alespon vetsi sanci u vyberoveho rizeni k RLP? Bere se na to ohled? Dale bych se chtel zeptat, jaka je dalsi moznost uplatneni, protoze si myslim ze pracovnich pozic, pro ktere je vyzadovano prave toto vzdelani je v CR minimum. Diky za odpovedi ;)


OndraB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 11. 04. 2010, 14:26
Stav: Offline

Re: ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Příspěvek od OndraB »

No, co já vím, tak ten obor je spíše manažersko ekonomického charakteru. Takže ti to práci řídícho nijak nepřiblíží. To jestli se na to bere ohled při výběrovém řízení, težko říct, ale asi to je pozitivní bod do složky zájemce :)
Ale stejně nevíš jestli projdeš feastem a psychotesty...
Další uplatnění? Nevím, manažerský pozice v aerolinkách, na letišti... A nebo prostě cokoliv mimo obor letectví ;)

PipkiN
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 01. 06. 2006, 21:03
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Příspěvek od PipkiN »

Jelikož jsem ten obor vystudoval, tak si nemyslím, že jeaž tak moc manažersko-ekonomickýho charakteru, je tam spousta odborných předmětů, týkajících se letectví a k letectví vztažených..
Taky jde o to, jestli myslíš obor PL bakalářský nebo obor magisterský navazující, tam je také rozdíl.
Nicméně je to rozhodně plus a pomůže ti to proniknout do letectví poměrně zásadně.
Portfolio pracovních možností je potom celkem široké, od ŘLP po dispečerské práce v leteckých společnostech..

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Příspěvek od pepa007 »

Já jsem to taky vystudoval a myslím že ti to bude celkem k hovnu :wink:

kubi27
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 17. 11. 2007, 14:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Příspěvek od kubi27 »

Díky za odpovědi:)


Husic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 22. 07. 2009, 15:12
Stav: Offline

Re: ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Příspěvek od Husic »

Máš naprostou pravdu v tom, že budeš muset projít výběrovým řízením a pokud se dostaneš k pohovoru, tak tam k tomu můžou přihlédnout. Ale pak stejně budeš muset absolvovat dvouletý kurz. Takže jediné místo, kde ti to MOŽNÁ pomůže je závěrečný pohovor u výběrového řízení.

axeel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07. 03. 2020, 23:49
Stav: Offline

Re: ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Příspěvek od axeel »

Ahoj, vím, že už je to starší topic, rád bych zkusil sehnat nějaké aktuální informace.
Jsem ted v maturitním ročníku na gymplu a rozhoduji se mezi FD ČVUT Leteckou dopravou, pak navazující magisterský Provoz a řízení a nebo programováním. Letadla mě opravdu zajímají, tak bych spíš upřednostnil dopravku, ale nevím, jak je to s uplatněním absolventů. Mohl by mi prosím někdo, nejlépe absolvent/student, letecké dopravy říct, jestli je po lidech s tímto vzděláním v dnešní době zájem? Jaké pozice zastávají? Díky moc

kubi27
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 17. 11. 2007, 14:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ČVUT- provoz a řízení letecké dopravy

Příspěvek od kubi27 »

axeel píše:Ahoj, vím, že už je to starší topic, rád bych zkusil sehnat nějaké aktuální informace.
Jsem ted v maturitním ročníku na gymplu a rozhoduji se mezi FD ČVUT Leteckou dopravou, pak navazující magisterský Provoz a řízení a nebo programováním. Letadla mě opravdu zajímají, tak bych spíš upřednostnil dopravku, ale nevím, jak je to s uplatněním absolventů. Mohl by mi prosím někdo, nejlépe absolvent/student, letecké dopravy říct, jestli je po lidech s tímto vzděláním v dnešní době zájem? Jaké pozice zastávají? Díky moc


Ahoj, koukám, že jsem tohle téma před lety zakládal já, teď už ti můžu napsat z pozice absolventa :D

Pokud tě baví letectví, tak tě nejspíš bude bavit i tenhle obor. Ale musíš se připravit na to, že první 3 semestry se budeš muset učit jen neletecké věci. No a po těch 3 semestrech vyplněných matikou, fyzikou, mechanikou, projektováním železnic atd. se rozděluje do oborů. O obor Letecká doprava byl vždycky největší zájem, takže jde i o to, jaký za ty 3 semestry uděláš průměr - ti s nejlepším průměrem mají samozřejmě přednost, pokud by se ten rok hlásilo více lidí, než je limit na ten obor :) Pokud na to člověk ale nekašle, tak by neměl být větší problém se tam dostat..

S uplatněním není v dnešní době problém asi v žádném oboru a ani tady to není výjimka. Záleží na co se člověk potom v rámci toho oboru dále specializuje v rámci projektové výuky, BP a DP. Spousta absolventů dělá plánování údržby letadel, plánování posádek, vyvažování letadel, potom různé technicko-obchodní pozice v aerolinkách, nebo jiných firmách v letectví atd. Obecně jde spíš o technicko-obchodní pozice, narozdíl například od Fakulty strojní, kde jsou absolventi více technicky zaměření.. Docela na dobré úrovni se tam vyučují CNS/ATM systémy. Pokud se tomu člověk věnuje, jde mu to a baví ho to, tak nemá problém najít práci v ČR i v zahraničí.

Jo a s programováním tam člověk taky přijde do styku, i když jen na základní úrovni :)

Pokud by tě ještě něco zajímalo, tak mi klidně napiš zprávu.


Odpovědět