Letecký mechanik

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Letecký mechanik

Příspěvek od Lucky »

Kashek píše:Čau,
dokázal by tady nějaký schopný mechanik poradit, v jakém intervalu se vyměňují (revidují, spravují) brzdy (B737, A320)?
Díky


Brzdy se nemeni podle naletanych hodin nebo cyklu, ale podle stupne opotrebeni.Maji vizualni indikator podle jehoz delky se urcuje stupen opotrebeni (cim kratsi tim horsi) Kazda spolecnost ma jiny limit.Nekde je to 2 mm a nekde zase 1 mm kdy musi byt vymenena.Na prikladu jednoho letadla. Naletaho 4343 hodin a 2084 pristani.V provozu od 02/2012 se jeste zadna brzda menit nemusela a jeste par tydnu menit nebude muset.

Frein_Airbus_A330_A340_vu_du_dessus_Musée_du_Bourget_P1010606.JPG


Lukáš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 06. 2016, 19:52
Stav: Offline

Re: Letecký mechanik

Příspěvek od Lukáš »

Chtěl bych se prosím vás zeptat, jestli nevíte o nějakém uplatnění. Jsem vyučený letecký mechanik z Vodochod a právě jsem odmaturoval. Pravda je, že nevím kam dál a chtěl bych zvážit všechny možnosti a návrhy.

easydrink
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 27. 04. 2014, 11:27
Stav: Offline

Re: Letecký mechanik

Příspěvek od easydrink »

Lukáš píše:Chtěl bych se prosím vás zeptat, jestli nevíte o nějakém uplatnění. Jsem vyučený letecký mechanik z Vodochod a právě jsem odmaturoval. Pravda je, že nevím kam dál a chtěl bych zvážit všechny možnosti a návrhy.


Tak chceš-li pracovat jako letecký mechanik, tak není nic jednoduššího, než se podívat na internetové stránky společností, které se těmito činnostmi zabývají. Třeba Czech airlines technics: http://cah.jobs.cz/czech-airlines-techn ... d0&rps=186. Zkus třeba vyhledávače práce jako je jobs.cz. Pokud bys chtěl jít studovat na VŠ (i když nevím, jestli už není pozdě na podávání přihlášek), tak relativně schůdná se zdá být VŠB-TUO, kde je obor zaměřen na leteckou techniku. Obdobný obor je i na ČVUT, ale vzhledem k tomu, že tady se dělají přijímačky z matematiky a fyziky, a vzhledem k úrovni v Aeru, se sem studenti z Aera příliš nedostávají. Anebo můžeš rovnou zkusit přímo Aero.

Lukáš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 06. 2016, 19:52
Stav: Offline

Re: Letecký mechanik

Příspěvek od Lukáš »

Anglie by mě lákala, ale nevím vůbec kam, jestli přímo do Londýna, nebo na nějaké menší letišťátko. Jestli mátě někdo nějaké zkušenosti, tak bych byl vděčný. Trochu se i bojím, sice jsem maturoval z Angličtiny, ale žádná sláva to není :? .

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letecký mechanik

Příspěvek od PV »

No já bych začal spíš tady - jak píšeš,tak jsi čerstvě po škole,takže asi ještě nemáš žádnou licenci.Bez ní by to bylo venku asi těžké. Zkus nějakou leteckou společnost tady,udělej si licenci a nějakou typovku,při tom se naučíš i angličtinu a získáš trochu zkušeností - a pak uvidíš


Odpovědět