Řízení letecké dopravy

Odpovědět
Rayen11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05. 01. 2012, 20:18
Stav: Offline

Řízení letecké dopravy

Příspěvek od Rayen11 »

Caute, potreboval bych radu. Tento rok maturuji na Stredni prumyslove skole stavebni a chtel bych jit dale na vysku. Strasne mne laka prace na letisti ne jenom kvuli tomu ze jsou tam pomerne vyssi platy ale...zda se mi to byt takove zajimave proste mne to laka vic nez sedet nekde za rysovacim prknem no a uvazoval jsem o CVUT Fakulta Dopravni je tam obor letecka doprava. Muj takovy sen je treba letovy dispecer ale vim ze vyberove rizeni na tuto pozici je pomerne slozite ale i tak bych chtel jit na to CVUT ale je uplatneni pro ty co tento obor vystuduji at uz nekde na letisti nebo i jinde treba?? Vim ze treba na toho letoveho dispecera staci umet anglicky a mit maturitu ze na vysku ani chodit nemusim ale beru to tak ze bych to asi stejnak nezvlad abych se dostal mezi ty vyvolene kteri byly vybrani a tak bych bral to cvut jako takovy zalozni plan a skusit treba neco jineho v tom letectvi?? ma stim nekdo zkusenosti?? prosim o radu diky... Jo a jeste by mne zajimalo jestli je ta Dopravni fakulta slozita?? jestli je tam hodne pozadavku na fyziku matiku ale hlavne na takove ty technicke veci jako je treba z ceho se sklada letadlo nebo tak neco... DÍÍÍÍK MOC


JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Rizeni letecke dopravy

Příspěvek od JiS_Progressus »

Nevím kde jsi slyšel o vyšších platech, ty mají tak akorát u ČSA a víš, kam to dopracovali ...
Ale diplomem z ČVÚT nic nezkašíš, toho se neboj. A na ŘLP se nabírá podle jiných vlastností, než vzdělání ...

Rayen11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05. 01. 2012, 20:18
Stav: Offline

Re: Rizeni letecke dopravy

Příspěvek od Rayen11 »

Ja vim. Na to RLP sem se dival jsou tam i nejake psychotesty a ta anglictina by my treba vubec problem nedelala v anglii jsem vyrustal . Muzu se zeptat jake jsou tam teda ty kriteria jeste??

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Rizeni letecke dopravy

Příspěvek od Jeeloo »

Mozna gramatika...

Ale jinak doporucuji precist si pomerne podrobne rozebrane tema, jak se stat Ridicim letoveho provozu.

GlobeCZE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 08. 10. 2011, 15:06
Stav: Offline

Re: Rizeni letecke dopravy

Příspěvek od GlobeCZE »

Muj takovy sen je treba letovy dispecer


Nevypadá to, že toužíš od mala jen po tom, a po ničem jiném :D


Rayen11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05. 01. 2012, 20:18
Stav: Offline

Re: Řízení letecké dopravy

Příspěvek od Rayen11 »

Od mala určitě ne, ale jsem strašně nerozhodnej a do měsíce bych si měl vybrat VŠ. :D Když jsem si prohlížel různe obory tak mně právě zaujalo to letectví, nebo cokoliv kolem toho. Já jsem si hodně přečetl v poslední době o výběrových řízení na ŘLP a nijak tomu nevěřím, že by zrovna mně vybraly, z tolika uchazečů, ale i tak to zkusit určitě chci :wink: Kdo ví.... :lol:

JaM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 22. 08. 2007, 11:57
Oblíbené typy letadel: ****/H, ****/J
Pohlaví: muž
Bydliště: Tam, kde bývával bod LIBSI
Stav: Offline

Re: Řízení letecké dopravy

Příspěvek od JaM »

Do ŘLP se hlaš až tak ve 21 - 22 letech, kulivá vyzrálosti. Byly tu blbý zkušenosti s moc mladejma lidma.


Odpovědět