Efektivita bezpečnostních prohlídek na LKPR

Odpovědět
queido
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 01. 2013, 20:14
Stav: Offline

Efektivita bezpečnostních prohlídek na LKPR

Příspěvek od queido »

Ahoj, mám hned několik otázek, které nejsem schopný vygooglit. Snad se tu najde někdo, kdo na security pracuje.

Jak Letiště Praha zajišťuje Security Check? Mám tím na mysli kontrolu příručních zavazadel a detekci na kovy před vstupem do tranzitní zóny. Je to nějak outsourcované nebo to popř. zajišťuje letiště samo? Na stránkách letiště je napsané, že letiště má vlastní školící a výcvikové centrum, což právě napovídá, že si to asi letiště řeší samo, ale budu rád, když mě tu někdo uvede do obrazu.

Pak by mě zajímalo, jaká je úroveň poskytované bezpečnosti. Slyšel jsem, že pracovníci na security dělají 24 hodinové směny. Něco jsem tady četl o směnách dělených, ale i tak. Jak může člověk, který je 24 hodin v práci udržet pozornost a nepřehlédnout potenciálně nebezpečné předměty v příručním zavazadle?

Jaké je na tuto práci požadované vzdělání?

A konečně... Jakou mají vůbec pracovnící na security motivaci dělat svou práci pořádně? Na kolik si takový pracovník přijde peněz? Podle toho, co jsem slyšel, to není žádná sláva, prý je na této pozici velký obrat. Jak je to potom s kvalifikovanými pracovníky?

Snad se tu najde někdo, kdo mi odpoví. Díky.


Odpovědět