Zdravotní prohlídka letušky

Odpovědět
jerry.jv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 02. 2020, 03:20
Stav: Offline

Zdravotní prohlídka letušky

Příspěvek od jerry.jv »

Ahoj holky,
zajímalo by mě, jak moc důkladná je zdravotní prohlídka u letušek. Zvlášť neuro a chirurgie. Nemám moc prohlídky v lásce a navíc mám problém s extrémně suchou kůží na chodidlech. Kontrolují i nohy a tak?
Díky moc a mějte se!


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Zdravotní prohlídka letušky

Příspěvek od MEA »

Ak ti nevadí, že odpoveď nebude od "holky" - aké musia mať letušky zdravotné? Myslím že 2. triedu medical. Čiže presne to, čo všetci piloti neprofesionálni. Tam máš vstupné vyšetrenie a potom každé (5r do tridsiatky, 2r medzi 30 a 50 a každý rok nad 50r) predĺženie.

Vstupná má - ak si správne pamätám očné, ušné - audiogram, pľúcne - dýchanie, peak expirated flow atď, potom samozrejme EKG a nejaké bežné vyšetrenie krv/ moč. Dáva to lekár alebo zariadenie, čo je na to licencované, ale na dvojku triedu nemusíš ísť na ULZ sa mi zdá. Tie jednotlivé vyšetrenia si môžeš (aspoň u nás je to tak) obehať sama a priniesť z nich záznam. Potom ti dajú tú knižočku "medical" a hotovo.

Nie neboj sa, chodidlá ti nikto pozerať ani škrabkať nebude :)

jerry.jv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 02. 2020, 03:20
Stav: Offline

Re: Zdravotní prohlídka letušky

Příspěvek od jerry.jv »

Díky za alespoň nějakou reakci.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zdravotní prohlídka letušky

Příspěvek od Globik »

jerry.jv píše:Díky za alespoň nějakou reakci.

Hele my se omlouváme, ale na takhle sexistický dotaz se možná spousta lidí bojí odpovědět.


Odpovědět