Strach z létání

Odpovědět
Wrongness2757
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 03. 2023, 09:03
Stav: Offline

Strach z létání

Příspěvek od Wrongness2757 »

Zdravím vás všechny.

Hledal jsem zde podobné téma, ale nenašel jsem, tak jsem založil nové.

V červenci mám letět do USA, nicméně jsem začal před rokem trpět úzkostmi a letu se hodně bojím - obzvláště takto dlouhého. V minulosti jsem létal celkem často, i 1x - 2x měsíčně, a mnohdy jsem si létání užíval a bavilo mne. Bavilo mě sledovat život na letišti, užíval jsem si každého startu, ale teď, co na mne přišly úzkosti z jiné životní situace, se létání dosti obávám.

Úzkosti řeším, ale chtěl bych i vyřešit strach z letu jako takového, který zvyšuje riziko nějaké ataky po cestě. Jsem člověk, kterému vyhovuje znát informace - když to přenesu na běžně známou situaci ze života, de-facto se ani nebojím u zubaře, když doktor řekne, co bude dělat. Podobně to vidím i u létání a všude jinde.

Myslím, že by mi pomohlo promluvit si s někým, kdo letadlům rozumí - pilot, mechanik, kdokoliv znalý - třeba "jen" nadšenec, který o letadlech ví více, než to, že má dvě křídla a řidiči se říká pilot :)

Vím, že v Praze mají kurz na strach z létání, ale z Prahy nejsem a myslím, že by mi stačil jen třeba jeden rozhovor se znalým člověkem. Klidně bych za to zaplatil, ať už online nebo osobně v Brně nebo v okolí Ostravy například...

Tak jako tak do toho letadla sednu, ostatně jako jsem sedl pokaždé, i když jsem se postupně začal létání bát. Jen teď, co mám úzkosti, jsou stresové faktory daleko více nepříjemnější, než byly v minulosti.

Byla by škoda se kvůli strachu vzdát krásných zážitků v zajímavých místech, a proto už stejně vím, že do toho letadla sednu. Jen bych se chtěl v rámci možností na ten let připravit, abych se třeba vyhnul atakám a vyloženě netrpěl...

Pokud by se zde někdo našel, byl bych moc rád :)

Děkuji moc


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Strach z létání

Příspěvek od zbozivulekral »

Brno :wink:

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Strach z létání

Příspěvek od Ulafme »

Hele, pokud už jsi létal, tak víš, jak to funguje a žádný rozhovor s "expertem" nepomůže - neřekne ti víc, než bys sám nevěděl. A žádné detaily, které třeba nyní neznáš, by na to podvědomí, které úzkost řídí, neměly žádný (pozitivní) vliv.

Takže to má dvě dobrá řešení a jedno špatné:

- nějakým zázrakem se do té doby dostaneš do takové pohody, že ti bude všechno jedno a klidně by ses prošel se zavázanýma očima po laně mezi WTC
- pokud to nevyjde, ale budeš schopen normálně fungovat a problém bude "jen" to letadlo, tak to vyřeší Lexaurin. 1 celá tabletka tak hodinu před odletem a potom další za cca 6 hodin. Ale nesmí se k tomu pít ani kapka alkoholu! I na západní pobřeží USA to musí stačit.

- nebo půjde psychika do ..... takovým způsobem, že se ta úzkost bude objevovat i z jiných příčin a potom to je na co nejrychlejší návštěvu a u praktického doktora a potom neurologa, který rozhodne (nebo pomůže rozhodnout), jestli není lepší tu cestu raději zrušit.


Odpovědět