Rusko - změněna odletu - může být problém s vízem?

Odpovědět
jekaterinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 02. 06. 2016, 15:44
Stav: Offline

Rusko - změněna odletu - může být problém s vízem?

Příspěvek od jekaterinka »

Omlouvám se za založení nového tématu, ale nenašla jsem žádné podobné...

Kamarádovi z Ruska změnily České aerolinky čas odletu 4.9 z Prahy do Moskvy- z 17:40 na 12:40 - otázka zní - má to nějak řešit s vízem? Mě osobně by to asi řešit nenapadlo, vždyť čas letu se může vždycky posunout a pokud vím, časy letů na vízu nebývají, jen datum od kdy do kdy může člověk v dané zemi pobývat (v tomto případě od 1.9 do 19.9). Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Chci ho uklidnit, on je chudák neurotik, už volal na vízové centrum, tam mu řekli, ať si zavolá na český konzulát. Já bych si asi vytiskla ten mail se změnou letu, ale možná to vidím moc jednoduše...

Díky za odpovědi ^:)^


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Rusko - změněna odletu - může být problém s vízem?

Příspěvek od hafi »

Čas odletu je fuk. Ale nejsem si jistý, jestli není u víza uvedené číslo letu. Mám ale spíše pocit, že se to uvádí až na imigrační kartu (či jak se to jmenuje).

Ale kdyby se s časem změnil i datum (klidně jen o pár hodin z pozdního večera na brzké ráno), tak už bych byl opatrnější.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Rusko - změněna odletu - může být problém s vízem?

Příspěvek od qwertyx64 »

V pripade, ak bude po zmene letu uz vizum neplatne tak je potrebne kontaktovat letecku spolocnost. Vsetko by mali vybavit.

Riesil som to s ambasadou zaciatkom leta.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Rusko - změněna odletu - může být problém s vízem?

Příspěvek od Airbus380 »

Časy letů se na vízum opravdu nedávají :D Vždyť o vízum můžete klidně žádat bez letenky. Nevadil by žádný posun letu v rámci platnosti víza.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Rusko - změněna odletu - může být problém s vízem?

Příspěvek od Karel_x »

jekaterinka píše:...Kamarádovi z Ruska změnily České aerolinky čas odletu ...


Jestli to správně chápu, kamarád z RF dostal vízum ČR (Schengen). Je tam určitě platnost od do, tak ať se koukne a nestresuje :-). Kdykoliv v rámci platnosti víza by ho měli pustit do ČR, pokud mu napsali jen jednorázový vstup, tak ho sem pochopitelně pustí v rámci platnosti pouze 1x. Přesun o pár hodin v rámci jednoho dne je úplná banalita.

ČSA si to samozřejmě hlídá, pokud by ho nepustili, musely by ho zadarmo přepravit zpět.


Odpovědět