Jazykové znalosti

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Ano, toto je nejlepší ve variantě, když máš vyprávět o tom, co dělal ten, s kým sedíš s tím, že si to máte předtím anglicky říct. Zvlášť fajn to je s někým, kdo anglicky neřekne pomalu ani větu...Ten pak na mě vždycky kouká, co jsem to všechno řekl, že dělal, když to nedělal :D


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

P.T. píše:
smoula píše:Tak jestli jsou tam takový lektoři, tak to se můžu jít zahrabat, a o tom, že budu PP se mi může jenom zdát. Je to stejný jako u nás na škole: když se úča ptala, co jsme dělali o víkendu, no a já byla marod, řekla jsem, že jsem byla nemocná, brala jsem léky, četla si a spala, řekla, že je to málo a dala mi 3-. Jenže já nic jiinýho nedělala, takže bych jí toho ani v češtině neřekla o moc víc, ale ona to pochopila tak, že to prostě neumím říct anglicky :(


U podobných otázek není důležité, jestli mluvíš pravdu, ale jestli umíš mluvit. Kolikrát je lepší si něco vymyslet a mluvit víc. Je dobré si předem alespoň zhruba připravit, co bys mohla říct k podobným tématům (volný čas, oblíbená četba, filmy, rodina...). U rodiny si sice asi těžko budeš vymýšlet ale příprava se hodí :-)


presne tak! jak rika nase anglictinarka "muzete lhat, ale musite to obhajit" muezes si vymyslet sourozence, ale pocitat s tim, ze musis rict jejich vek, konicky a podobne. Takle to praktikuju ja a docela uspesne. Proste rikam co me napadne, vymejslim si...

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

taky by mě docela zajímalo, jestli když někdo umí například 5 jazyků a někdo pouze 2, tak jestli má větší šanci na přijetí. Nebo jestli kromě těch dvou jazyků (co požadují) je další jazykové znalosti "nezajímaj". :?:

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

FISCHER AIR LOVER píše:taky by mě docela zajímalo, jestli když někdo umí například 5 jazyků a někdo pouze 2, tak jestli má větší šanci na přijetí. Nebo jestli kromě těch dvou jazyků (co požadují) je další jazykové znalosti "nezajímaj". :?:


Jelikož máš u přijímacího řízení možnost prokázat jen dva jazyky, tak je to v první fázi moc zajímat nebude, ale při pohovoru by to snad mohlo přilepšit, pokud půjde o nějaké použitelné - čínština asi nebude moc užitečná. Moje vlastní zkušenost z pozice, kde je požadovaná pouze aj, ale člověk se stejně musí bavit se všemi národy:
a) při žádosti o přezkoušení z druhého jazyka (chtěla jsem si dokázat, že ho ještě trochu umím) mi bylo řečeno, že to nepotřebuju a že lektor nemá čas
b) při hlášení na charteru do destinace, jejímž jazykem "hovořím", na kterém jsem si byla jistá, že není žádný Čech, a cestující z dané země všeobecně anglicky moc nekomunikují, za mnou přišel auditor, proč jsem to nehlásila podle firemních postupů česky a anglicky a jaktože vlastně umím ještě jiný jazyk, jako by to byl zločin.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Hm co z toho bude?

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj chci se zeptat jestli člověk z maturitou ekonomickeho smeru s vybornou francouzštinou, s pruměrnou arabštinou, a s pod prumernou anglictinou by mohl najit flek u letecke spolecnosti? Pokud ano o jakou pozici by mohlo jít?


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Hm co z toho bude?

Příspěvek od Jafa »

Lanbub píše:Ahoj chci se zeptat jestli člověk z maturitou ekonomickeho smeru s vybornou francouzštinou, s pruměrnou arabštinou, a s pod prumernou anglictinou by mohl najit flek u letecke spolecnosti? Pokud ano o jakou pozici by mohlo jít?


Stevard Air France! :wink:

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Hm co z toho bude?

Příspěvek od Pavel »

Jafa píše:
Lanbub píše:Ahoj chci se zeptat jestli člověk z maturitou ekonomickeho smeru s vybornou francouzštinou, s pruměrnou arabštinou, a s pod prumernou anglictinou by mohl najit flek u letecke spolecnosti? Pokud ano o jakou pozici by mohlo jít?


Stevard Air France! :wink:


nebo Tunisair:)

cestovatelka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 05. 04. 2006, 12:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od cestovatelka »

smoula píše:Tak jestli jsou tam takový lektoři, tak to se můžu jít zahrabat, a o tom, že budu PP se mi může jenom zdát. Je to stejný jako u nás na škole: když se úča ptala, co jsme dělali o víkendu, no a já byla marod, řekla jsem, že jsem byla nemocná, brala jsem léky, četla si a spala, řekla, že je to málo a dala mi 3-. Jenže já nic jiinýho nedělala, takže bych jí toho ani v češtině neřekla o moc víc, ale ona to pochopila tak, že to prostě neumím říct anglicky :(


Mela jsemu zkoušky z Aj Češku, zeptala se me klasicky na hobbies, takze mi nedalo moc prace vysypat ze sebe, jak nemuzu bez cestovani a predevsim letani zit. Nacez se me zkousejici zeptala, co bych ji rekla zajimaveho o miste sveho staleho bydliste(velmi male mestecko)...Takze pozor na otazky z mistopisu CR :D
U me si lehce nabehla,zastavam nazor, ze i kdyz clovek lita vsude mozne a nemozne, tak by mel alespon cvicne znat i zemsky raj to na pohled :)

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Re: Hm co z toho bude?

Příspěvek od Jay »

Pavel píše:
Jafa píše:
Stevard Air France! :wink:


nebo Tunisair:)


Nevím, myslím, že tam všichni budou chtít angličtinu ... aspoň teda u Air France. :wink:

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Hm co z toho bude?

Příspěvek od Jafa »

Jay píše:Nevím, myslím, že tam všichni budou chtít angličtinu ... aspoň teda u Air France. :wink:


...to je v poho...tam bude stačit frangličtina... :D


Odpovědět