Čím je způsoben velký zájem o práci PP?

sirinx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 09. 2006, 07:51
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Čím je způsoben velký zájem o práci PP?

Příspěvek od sirinx »

Procitam poslednich par dni toto forum a velmi mne prekvapilo, kolik lidi po tehle pozici touzi. Predesilam, ze se opravdu nechci nikoho dotknout, pouze mne zajima vysvetleni.

Vzpominam si, ze jsem jako dite (cca druha trida ZS) taky rozhlasovala, ze chci byt letuska, a rodice si klepali na celo, ze chci delat servirku :) Ale o to nejde. Umim si predstavit, ze chce nekdo delat servirku/cisnika. Je mi jasny, ze rozlevat kavu v nekolika km nad zemi je lukrativnejsi nez na ni. Ze blizkost letadel ma neco do sebe, to mi uz vubec nemusite vysvetlovat.

Ale tahle mira zajmu, kterou jsem tu zaznamenala, mne presto dostala, a tak se ptam -- holky, PROC to delate/chcete delat? Jak dlouho to chcete delat? A specialne pro pany, u nichz uz to _vubec_ nechapu - kdyz mate radi letadla, proc nejdete delat neco trosku ... vic chlapskyho? :)


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Cim je zpusoben velky zajem o praci PP?

Příspěvek od dracoola »

sirinx píše:Procitam poslednich par dni toto forum a velmi mne prekvapilo, kolik lidi po tehle pozici touzi. Predesilam, ze se opravdu nechci nikoho dotknout, pouze mne zajima vysvetleni.

Vzpominam si, ze jsem jako dite (cca druha trida ZS) taky rozhlasovala, ze chci byt letuska, a rodice si klepali na celo, ze chci delat servirku :) Ale o to nejde. Umim si predstavit, ze chce nekdo delat servirku/cisnika. Je mi jasny, ze rozlevat kavu v nekolika km nad zemi je lukrativnejsi nez na ni. Ze blizkost letadel ma neco do sebe, to mi uz vubec nemusite vysvetlovat.

Ale tahle mira zajmu, kterou jsem tu zaznamenala, mne presto dostala, a tak se ptam -- holky, PROC to delate/chcete delat? Jak dlouho to chcete delat? A specialne pro pany, u nichz uz to _vubec_ nechapu - kdyz mate radi letadla, proc nejdete delat neco trosku ... vic chlapskyho? :)


Protoze zivot stevarda/letusky je proste tak easy, tak super, ver mi! Proc mam delat neco co by me nebavilo, tahat si praci domu (treba delat patologa) :) anebo delat od pondeli 8rano az patek 15h???? Proc???? Proc si delat z roviny kopec kdyz si muzes uzivat hotelu, penez spousta volna a litani si soukrome skoro zadara, rodice uz byli snad vsude po svete na dovce, jak by se jinak dostali na Tahity, kdybych nedelal stevarda, nebo jak bych se prochazel po Peru, Zimbabwe, Australie, Havaje kdybych delal nekde v kanclu? Me to proste bavi a homosexual nejsem presto ze proti nim nic nemam nevidim na tyhle praci absolutne nic teplyho, ten servis trva tak 35min a jsou na to 4-5lidi tak jakapak namaha, das vec z bodu A do bodu B. Sice to asi intelektualne neni nic moc ale co, opet opakuji, proc si delat z roviny kopec. A hlavne normalni lidi jdou do prace tak 21x za mesic a ja tak 10-12x za mesic a za ty prachy bych musel bej kreten abych to nedelal dal a hlavne to citim i jinak, fakt tam nejsme kvuli nejaky kavicce ale kvuli bezpecnosti tech nevdecnych cestujicich kteri si vubec neuvedomuji ze by se z toho letadla sami nedostali. (Viz EasyJet kde letusky nedelaj vubec nic a jsou tam jen kvuli bezpecnosti). A hlavne bejt pilot tak si tak neuzivam ty starty a pristani,fakt super a ja jsem happy stejne tk jako vsichni co to delaj,jednou ochutnas a uz nechces pryc. Vsechny holky na zacatku rikaly, jo ja tam jdu tak na 2roky, jsou tam vsechny jeste porad,neni to moc hezky pohled ale je tam spoustu letusek pres 50 a kdyz jsou instruktorky nebo inspektorky a jeste skolej tak maj mesicne vic nez zacinajici pilot... 8)

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Dracoola: co všichni místní stewardi mají s nevděčnými cestujícími? :) někomu, kdo létá často jsou takovýhle věci úplně volný a případné nebezpečí si nepřipouští a kdyby něco takového nastalo, tak proto tam jste, jak si sám řekl...ale rozhodně ne proto, aby ste cesťáky považovali za nutné zlo, což tady pár lidí dělá. cestující si koupí službu, vy jí částečně plníte a je jen jeho věc, jak se chová, pokud je to v souladu s dobrým vychováním. oháníte se tím, že se ne každý den dobře vyspíte, ale napadlo tě třeba, že je cesťák nepříjemný, protože se on špatně vyspal? protože cestuje za pro něj nepříjemnou věcí? napadlo tě někdy, že bys měl být vděčný třeba paní na poště? já myslím, že ne a určitě si na ní byl někdy nepříjemný. :) lidi jsou lidi, nikdo není dokonalý a každý má své dny. teď jde o to, kdo si službu kupuje a může si dovolit být nepříjemný a kdo ne...

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Cim je zpusoben velky zajem o praci PP?

Příspěvek od Pavel »

dracoola píše:Protoze zivot stevarda/letusky je proste tak easy, tak super, ver mi! Proc mam delat neco co by me nebavilo, tahat si praci domu (treba delat patologa) :) anebo delat od pondeli 8rano az patek 15h???? Proc???? Proc si delat z roviny kopec kdyz si muzes uzivat hotelu, penez spousta volna a litani si soukrome skoro zadara, rodice uz byli snad vsude po svete na dovce, jak by se jinak dostali na Tahity, kdybych nedelal stevarda, nebo jak bych se prochazel po Peru, Zimbabwe, Australie, Havaje kdybych delal nekde v kanclu? Me to proste bavi a homosexual nejsem presto ze proti nim nic nemam nevidim na tyhle praci absolutne nic teplyho, ten servis trva tak 35min a jsou na to 4-5lidi tak jakapak namaha, das vec z bodu A do bodu B. Sice to asi intelektualne neni nic moc ale co, opet opakuji, proc si delat z roviny kopec. A hlavne normalni lidi jdou do prace tak 21x za mesic a ja tak 10-12x za mesic a za ty prachy bych musel bej kreten abych to nedelal dal a hlavne to citim i jinak, fakt tam nejsme kvuli nejaky kavicce ale kvuli bezpecnosti tech nevdecnych cestujicich kteri si vubec neuvedomuji ze by se z toho letadla sami nedostali. (Viz EasyJet kde letusky nedelaj vubec nic a jsou tam jen kvuli bezpecnosti). A hlavne bejt pilot tak si tak neuzivam ty starty a pristani,fakt super a ja jsem happy stejne tk jako vsichni co to delaj,jednou ochutnas a uz nechces pryc. Vsechny holky na zacatku rikaly, jo ja tam jdu tak na 2roky, jsou tam vsechny jeste porad,neni to moc hezky pohled ale je tam spoustu letusek pres 50 a kdyz jsou instruktorky nebo inspektorky a jeste skolej tak maj mesicne vic nez zacinajici pilot... 8)


tak když už se tak často válíš na Tahity jak píšeš, tak spoustu lidí už bylo i na Tahiti :P :D

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

American píše:Dracoola: co všichni místní stewardi mají s nevděčnými cestujícími? :) někomu, kdo létá často jsou takovýhle věci úplně volný a případné nebezpečí si nepřipouští a kdyby něco takového nastalo, tak proto tam jste, jak si sám řekl...ale rozhodně ne proto, aby ste cesťáky považovali za nutné zlo, což tady pár lidí dělá. cestující si koupí službu, vy jí částečně plníte a je jen jeho věc, jak se chová, pokud je to v souladu s dobrým vychováním. oháníte se tím, že se ne každý den dobře vyspíte, ale napadlo tě třeba, že je cesťák nepříjemný, protože se on špatně vyspal? protože cestuje za pro něj nepříjemnou věcí? napadlo tě někdy, že bys měl být vděčný třeba paní na poště? já myslím, že ne a určitě si na ní byl někdy nepříjemný. :) lidi jsou lidi, nikdo není dokonalý a každý má své dny. teď jde o to, kdo si službu kupuje a může si dovolit být nepříjemný a kdo ne...


Tos mi dobre prihral, prave ze si tohle hodne uvedomuju a ze se snazim bejt na kazdyho hodne vrelej (mozna az moc sakra:) ale prave ze mam vzdycky sok kdyz jdu nekam na postu nebo do Tesca jak je na tech prodavackach prave videt jak maj spatnej den, na me bys to fakt nepoznal, ja jsem blazen do svy prace. A nechtel jsem tim cestaky zahrnout do jednoho pytle, vetsinou jsou tihle neprijemni cestujici up-grade v C class kteri si mysli ze si ze jim patri celej svet a chovaj se jak dobytek (ale fakt jen nekteri abych byl fer) protoze vis jak poznas plne platiciho cestujiciho v C class??? Vezme si Financial Times a chce vodu a pak spi. Pak dalsi skupina neprijemnych je na Hurghade a dalsich charterech kde zas po nas chtej nemozne, jako treba aby 212cestujicich sedeli u okynek nebo jiny jidlo, nebo 10piv kazdej a tak dale... Ale ja cestaky miluju, bez nich bych to asi delat nemohl.


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Cim je zpusoben velky zajem o praci PP?

Příspěvek od dracoola »

Pavel píše:tak když už se tak často válíš na Tahity jak píšeš, tak spoustu lidí už bylo i na Tahiti :P :D


Ja to beru podle vzoru ZENY... :D :D :D

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Dracoola: jo fpoho :) mě jen zarazil výraz "být vděčný"... vděčný sem profesorce, která mě něco naučila, lékaři, který mi zachránil život a chceš-li (to sem naštěstí nezažil) letušce, která me dostane v nouzi z letadla...ale letušce, která mi za celý let řekne "dobrou chuť" (víc se samozřejmě ani nečeká) opravdu ne. :) asi by bylo vhodnější použít třeba "nepříjemní cestující" :wink:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

American píše:Dracoola: jo fpoho :) mě jen zarazil výraz "být vděčný"... vděčný sem profesorce, která mě něco naučila, lékaři, který mi zachránil život a chceš-li (to sem naštěstí nezažil) letušce, která me dostane v nouzi z letadla...ale letušce, která mi za celý let řekne "dobrou chuť" (víc se samozřejmě ani nečeká) opravdu ne. :) asi by bylo vhodnější použít třeba "nepříjemní cestující" :wink:


Jasny.. Vis jak, jen kdyz obcas vozime nekam americany tak jen ziraji jak nase posadky jsou usmevavy a sluzby pro ne necekane dobry, tak jsou pak vdecny, treba ve forme ze ti podekujou. A jeden z mych poslednich zazitku - pani na Stockholmu mi povida: "Pokazde letam s CSA a pokazde jsou turbulence, za to muze CSA!!!" A kolega co sel okolo ji rekl:"Ano, my jsme zakoupili vsechny turbulence v okoli." :D :D :D

sirinx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 09. 2006, 07:51
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od sirinx »

Je fakt ze uroven cabin crew na US vnitrostatnich linkach je nic moc. Ale mozna je to tim, ze Amici jsou proste prasata :) Ja jsem bordelar, ale fakt nechapu, jak muze nekdo po zhasnuti fasten-your-seat-belts pustit vsechno, co ma t.c. v rukou, na zem :))

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

sirinx píše:Je fakt ze uroven cabin crew na US vnitrostatnich linkach je nic moc. Ale mozna je to tim, ze Amici jsou proste prasata :) Ja jsem bordelar, ale fakt nechapu, jak muze nekdo po zhasnuti fasten-your-seat-belts pustit vsechno, co ma t.c. v rukou, na zem :))



To mi pripomina pana co porad vstaval pri pristani tak jsem na neho furt rval "Keep your seat!",furt nechapal,tak na nej rvu: "Take your seat sir!" A on odpovedel: "How can I take it???" Nevim jestli chtel bejt jako vtipnej ale spis neumel moc anglicky... :D :D :D

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

Co třeba použít školní " Sit down !!! " ?? :wink:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

PV píše:Co třeba použít školní " Sit down !!! " ?? :wink:


No,to jednou pouzila kolegyne kdyz si pan tak 5 sekund pred sednutim vzpomnel ze chce curat a ona na nej zarvala tak durazne ze si pan sedl primo na zem v ulicce... :D

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

dracoola píše:
sirinx píše:Je fakt ze uroven cabin crew na US vnitrostatnich linkach je nic moc. Ale mozna je to tim, ze Amici jsou proste prasata :) Ja jsem bordelar, ale fakt nechapu, jak muze nekdo po zhasnuti fasten-your-seat-belts pustit vsechno, co ma t.c. v rukou, na zem :))



To mi pripomina pana co porad vstaval pri pristani tak jsem na neho furt rval "Keep your seat!",furt nechapal,tak na nej rvu: "Take your seat sir!" A on odpovedel: "How can I take it???" Nevim jestli chtel bejt jako vtipnej ale spis neumel moc anglicky... :D :D :D


Tak ono se stačí podívat, jak zjednodušená je angličtina při demonstraci záchranných prostředků u nás oproti "originální" angličtině v USA. :)

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

American píše:
dracoola píše:
sirinx píše:Je fakt ze uroven cabin crew na US vnitrostatnich linkach je nic moc. Ale mozna je to tim, ze Amici jsou proste prasata :) Ja jsem bordelar, ale fakt nechapu, jak muze nekdo po zhasnuti fasten-your-seat-belts pustit vsechno, co ma t.c. v rukou, na zem :))



To mi pripomina pana co porad vstaval pri pristani tak jsem na neho furt rval "Keep your seat!",furt nechapal,tak na nej rvu: "Take your seat sir!" A on odpovedel: "How can I take it???" Nevim jestli chtel bejt jako vtipnej ale spis neumel moc anglicky... :D :D :D


Tak ono se stačí podívat, jak zjednodušená je angličtina při demonstraci záchranných prostředků u nás oproti "originální" angličtině v USA. :)


A i tak to nechapou... Anebo ignorujou a pak by dali cokoliv za to najit kde ta vesta sakra je? :roll: A to mi opet pripomina prihodu z letu do HRG,klasika: pani vidi jak se na A321 poutam na jumpseatu a povida tomu svymu:"Vidis,Karle,ja ti to rikala,oni padaky maji,oni jo!" :D :D :D

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

No a neříkej,že je nemáte ! :P


Odpovědět