Letušky - dotazy

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

na moje BMI si stezovali jenom doktori na ULZ :twisted:


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Otazka

Příspěvek od BB »

Maky* píše::lol: Ahoj,chtela bych se zeptat!!!Asi Vam to prijde jako kravina,ale jestli u csa berou uchazecky,ktere maji BMI jen mezi 19-24,9!!!Diky moc vsem,kdo mi odepisou mam totiz BMI nizsi,ale potrebuju to nutne vedet!!!
Letuskou chci byt totiz uz dlouho a je to muj velky sen!!!A jeste neco!!
Maji vetsi sanci uchazecky a uchazeci,kteri maji krome stredni skoly jeste jinou skolu???Diky moc a prosiiim odepiste,kdo to vite!!!Ahojky a mejte se!!! :D :D :D :roll: :?:


Mereni BMI je alespon u CSA hned na zacatku konkurzu a opravdu na tom trvaji, samozrejme by te asi nechali projit, pokud bys byla jen o desetinku vedle a vypadalas primerene. Problem s nizkou hodnotou je jednak ULZ (coz se da pri te desetince celkem dobre vyresit treba vypitim 1.5 lahve vody) a pak take to, ze jako letuska musïs byt schopna bez problemu zavrit dvere letadla, ovladat nouzove vychody a dokazat pomoci mene pohyblivym lidem pri evakuaci. Pro predstavu exit 737 ma snad okolo 20kg a zkus si v omezenem prostoru (v sede) jen tak hodit s 20kilovym kufrem cca 1mx0.5m.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Presne tak, jak pise BB, to je, na podvahu se dava pozor. Ona opravdu neni vubec sranda zavrit treba na boeingu dvere 1R, zaviraji se hodne spatne. A to BB ani nemluvila o tom, ze vozejky taky neco vazi a nekdy jsou tak zapriceny v galley, ze pomuze jen hruba fyzicka sila.

Maky*
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 01. 2007, 14:43
Stav: Offline

Příspěvek od Maky* »

Vsem moc dekuji za odpoved!!!
Jeste se chci zeptat,jestli maji vetsi sanci se k CSA dostat uchazecky,ktere maji mimo stredni skoly jeste jinou skolu!!!???? :) :) :) :D :D 8) 8) A na tu mou otazku s BMI jeste taky prosim odpovidejte!!!Diky moc a mejte se !!! 8) 8) :?: :?:
Naposledy upravil(a) Maky* dne 15. 01. 2007, 17:32, celkem upraveno 1 x.

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Maky* píše:Vsem moc dekuji zaodpoved!!!
Jeste se chci zeptat,jestli maji vetsi sanci se k CSA dostat uchazecky,ktere maji mimo stredni skoly jeste jinou skolu!!!???? :) :) :) :D :D 8) 8) A na tu mou otazku s BMI jeste taky prosim odpovidejte!!!Diky moc a mejte se !!! 8) 8) :?: :?:


Jakou jinou skolu? Na jinem foru se probirala VS, probihajici studium jim po chuti moc neni a muj osobni nazor je, ze jim je VS uplne fuk, pokud dokonce neuskodi, protoze je jasne, ze clovek s VS diplomem asi nebude snit natrvalo o kariere roznaseni baget a kafe. Jazykovka se pochopitelne hodi, ne ze by ti na zaklade toho dali vic bodu, ale predpokladam, ze po rocnim intenzivnim studiu by clovek mohl jazyk celkem dobre ovladat.


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Presne,spis si myslim, ze nenapadne ta vejska pri prijmani k CSA uskodi,ono to totiz pak vypada, ze si chces jen privydelat pri skole a nechces tim pak byt letuskou na delsi dobu a tak se stat pro CSA do budoucna vyhodnejsi... 8)

Maky*
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 01. 2007, 14:43
Stav: Offline

Dotaz

Příspěvek od Maky* »

Ahojky vsichni!!! :D :x Jsem tu nova,tak se omlouvam,pokud se ptam na neco co zde uz zaznelo!!!ALE zajimalo by me,jak casto letusky letaji!!!Napr. kolik letu maji za tyden apod.Vsem dekuji za odpoved!!! :?: :?: :D :D

Maky*
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 01. 2007, 14:43
Stav: Offline

dopísek

Příspěvek od Maky* »

Ahojík!!!Mam tady dalsi otazku,pro nektere asi trochu blbou,ale fakt by me to zajimalo!!!Zalezi na tom,kolik ti vypocitaji BMI nebo jak vypadas???Napr.kdyby ses jim zdala kulatejsi,ale do normy by ses vesla,nechali by te projit???Prosim moc bych si prala,aby jste mi to popravde napsaly!!!Moc diky!!!!Jeste sechci zeptat jednou za asi jakdlouho delaji u CSA vyberove rizeni na letusku???Diky moc vsem co si na me udelaji cas a odepisou mi!!!Opravdu mi to moc pomuze!!! :D :D :?:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: dopísek

Příspěvek od dracoola »

Maky* píše:Ahojík!!!Mam tady dalsi otazku,pro nektere asi trochu blbou,ale fakt by me to zajimalo!!!Zalezi na tom,kolik ti vypocitaji BMI nebo jak vypadas???Napr.kdyby ses jim zdala kulatejsi,ale do normy by ses vesla,nechali by te projit???Prosim moc bych si prala,aby jste mi to popravde napsaly!!!Moc diky!!!!Jeste sechci zeptat jednou za asi jakdlouho delaji u CSA vyberove rizeni na letusku???Diky moc vsem co si na me udelaji cas a odepisou mi!!!Opravdu mi to moc pomuze!!! :D :D :?:



Vzhledem k tomu,ze lidi kteri uz vyberovy rizeni uspesne udelali a ted cekaji stale na kurz,tak asi jeste za dost dlouho... Jinak je to fakt o tom BMI,angline+jiny svetovy jazyk,jakz takz fyzickou zdatnost a o celkovym zdravi a psychicke pohode a pak takovy to celkovy vystupovani u konecneho pohovoru ale neboj,CSA neni Travel,kde berou jen podle toho jak vypadas... Jinak vse o letuskach najdes tady nekde v tomhle foru,je tu toho fakt spoustu...

Maky*
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 01. 2007, 14:43
Stav: Offline

Odpoved!!!

Příspěvek od Maky* »

Diky moc!!!

stw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 04. 2011, 20:56
Stav: Offline

Re: Letušky - dotazy

Příspěvek od stw »

Ahoj chtěla jsem se zeptat také na některé informace o středních školách na letušky. Chtěla bych se zeptat jestli existuje ještě ňáká jiná škola než praha-ruzyně,jak to probíhá u pohovorů a anglické konverzace,, mám totiž trochu strach :/ :) dále bych se chtěla zeptat jestli je problém když mám BMI 18,75. Děkuji za odpovědi!!!!!! :D :thumbup:

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Letušky - dotazy

Příspěvek od jane »

Stredni skola pro letusky neexistuje, az vysoka pak. Tzv. Vysoka letusci skola v Praze, je to magisterske studium a jsou tam predmety jako Vareni kavy, Prace na palube v pruletu, Obsluha posadky a dalsi.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Letušky - dotazy

Příspěvek od pavelpmi »

jane: :lol:
Jinak z BMI 18,75 na 19 je pri metru sedmdesati asi tri ctvrte kila.

stw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 04. 2011, 20:56
Stav: Offline

Re: Letušky - dotazy

Příspěvek od stw »

jane píše:Stredni skola pro letusky neexistuje, az vysoka pak. Tzv. Vysoka letusci skola v Praze, je to magisterske studium a jsou tam predmety jako Vareni kavy, Prace na palube v pruletu, Obsluha posadky a dalsi.


děkuji moc :) hledala jsem ale žádnou jsem nemohla najít tak kdyby jste mi prosím dal alespoň ňáký tip :) děkuji

stw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 04. 2011, 20:56
Stav: Offline

Re: Letušky - dotazy

Příspěvek od stw »

pavelpmi píše:jane: :lol:
Jinak z BMI 18,75 na 19 je pri metru sedmdesati asi tri ctvrte kila.


:D :D opravdu pěkná blbost :D :D vypočítala jsem to asi špatně :) měřím 160 cm a vážím 48 kg poradil by jste mi prosím?! :)


Odpovědět