Letuška v Brně

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Raději si to s prací letušky rozmyslete

Příspěvek od CC »

xicht píše:Milé paní a slečny, které tolik toužíte po práci letušky, uvedu vám tady několik informací, abyste tak trochu věděli, do čeho jdete, nebo spíš půjdete. Počítejte s tím, že první 2 roky to nebude stát za nic, budete létat pouze na krátkých tratích, a to několikrát týdně, takže domů se prakticky ani nedostanete, a když už, tak jenom na pár hodin. Také plat za nic moc stát nebude, počítejte s tím, že si vyděláte v průměru tolik, jako na pozici sekretářky v jakékoli středně velké firmě. Pak vás čeká značná porce stresu, a to zejména u charterových leteckých společností, viz. TVS. K ČSA se bez velmi dobré známosti nemáte absolutní šanci dostat. U TVS je vstupní test z angliny hodně jednoduchý (95% cvičení pochází z učebnice angličtiny pro samouky od nakladatelství LEDA). Dělají to tak záměrně, protože vás chtějí získat. Jakmile se dostanete do druhého kola výběrového řízení, značně vás zchladí tvrzením, že si celý výcvik zaplatíte ze svého, a ten stojí 30 000 Kč! Toto je určitá pojistka, jak si vás udržet, protože když do toho dáte tyhle peníze, zas tak rychle jim neutečete... Navíc pracovní podmínky u TVS jsou hrozné, budou vás nutit létat přesčasy, zvláště v sezóně je třeba počítat s tím, že na letišti budete častěji jak doma. Také veškerou péči o uniformu si budete muset platit ze svého, tak i doplňky k ní (boty a ostatní) si zaplatíte a nikdo vám neproplatí zpátky ani korunu. 80% cestujících u TVS tvoří koupáci, a to jsou naprosto úděsní lidé, takže si s nimi užijete svoje a nakonec vás ta práce natolik otráví, že s tím budete chtít seknout. Jedna moje kamarádka je toho zdárným příkladem - stala se závislou na antidepresivech a dodnes se z toho nedostala.... Takže to chce fakt silné nervy. Nevím, jak je tomu u jiných společností, ale na ČSA bez dobré známosti zapomeňte.

Chci vám poradit, abyste si raději našli nějakou lepší práci, protože když se hlásíte na letušku, umíte jistě dobře jazyky, využijte je proto někde jinde, když se pořádně podíváte na pracovní nabídky, kterých je na trhu práce dostatek a absolvujete nějaký ten pohovor, rozhodně vás někde vezmou a vyděláte si víc, stejné peníze, nebo s minimálním rozdílem, a navíc, máte to bez stresu (ikdyž záleží na pozici).

Jestli se mě nezptáte, odkud tohle vím, tak nejen, že mám známosti na velmi dobrých místech, ale také partnerem je mi vysoce postavený člověk v oblasti palubních služeb.

Pokud se i přesto rozhodnete pro práci letušky, přeji vám silné nervy a hodně štěstí.


tak já tedy narozdíl od kolegy dobré známosti nemám ale můžu hovořit z vlastní zkušenosti... TVS opravdu není good volba, to souhlasím, ale kurz se platil naposledy vloni 30tis. nikdo nic neproplatil a i přesto téměř 2/3 z posledních přijatých stejně nakonec uteklo, i přesto že si to zaplatili :lol: :lol: . btw test z aj byl velmi těžký, težší jak u konkurentních ČSA...Co se týče ČSA, protekce tam zajisté potřeba není, a jak už jsem zminovala - přijímací test z aj fakt easy :wink: , to už druhý jazyk byl mnooohem těžší. No a nakonec... výplata u všech let.společností spočívá v množství nalétaných hodin, tzn. čím více lítáš, tím více máš penízek. Výplata je slušná a na pozici sekretářky jsem si tedy takovéhle penízky nevydělala. domů z letiště se musíš minimálně dostat na 11hodin....což je minimální doba odpočinku stanovená normami, mimojiné pokud se společnost normami řídí tak máš nakonec mnohem více volna než v jiné práci. Já např nalítám cca 80hod měsíčně, což se rovná 150hod v práci, no a jak to chodí všude jinde... co si já pamatuji tak to bývá 40h týdně tj 160h měsíčně. Já jsem tedy spokojená :wink: . Žádná společnost tě přeci nemůže nutit lítat přes normu!!! pokud tedy nejsi úplně hloupý/á :roll: pokud tedy opravdu tvůj partner ksichte pracuje na vysoké pozici v palubních službách, tak mi připadá, že toho moc nevíš...... :?


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Xichte,vis malo. Vlastne,nevis nic. :roll:

JIndra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 14. 04. 2005, 22:22
Stav: Offline

Příspěvek od JIndra »

Jako skutečně létající u OK bych tady rád uvedl, že informace od xichta je skutečně zavádějící a nepřesná. Rozhodně z ní nelze usuzovat celkem nic o práci CC.

Chytrosti typu "koupáci jsou úděsní lidé" hovoří za vše. Všichni, kteří chtějí někdy létat, si mohou v jiných tématech na tomto fóru najít lepší informace.

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Xicht

Příspěvek od katkutah »

Xichtiku,

nejses ty nahodou jeden z tech nestastnych, ktery neprosel jednym z vyberovych kol u nektere ze spolecnosti a mas pocit, ze svoje zklamani timto zpusobem vyventilujes? Pripada mi to tak. Ale pokud chces nekoho odradit, tak si zkus zopakovat vyberove rizeni bud u CSA nebo u TVS jeste jednou, abys mel aktualni informace :lol: . A pokud mas uz ty vlivne zname, tak at te trochu zasveti do prislusne terminologie a budes se vyjadrovat presneji nez rikat treba "prescasy" protoze z toho neni jasne co vlastne myslis ... :shock:

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Xicht

Příspěvek od J.Pau »

katkutah píše:Xichtiku,

nejses ty nahodou jeden z tech nestastnych, ktery neprosel jednym z vyberovych kol u nektere ze spolecnosti a mas pocit, ze svoje zklamani timto zpusobem vyventilujes? Pripada mi to tak. Ale pokud chces nekoho odradit, tak si zkus zopakovat vyberove rizeni bud u CSA nebo u TVS jeste jednou, abys mel aktualni informace :lol: . A pokud mas uz ty vlivne zname, tak at te trochu zasveti do prislusne terminologie a budes se vyjadrovat presneji nez rikat treba "prescasy" protoze z toho neni jasne co vlastne myslis ... :shock:


Já mám jinou teorii... Resp. když mi bylo 13 říkal jsem taky pěkný hlouposti.


xicht
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 07. 2007, 12:35
Bydliště: Roudnice nad Labem
Stav: Offline

Příspěvek od xicht »

JIndra píše:Jako skutečně létající u OK bych tady rád uvedl, že informace od xichta je skutečně zavádějící a nepřesná. Rozhodně z ní nelze usuzovat celkem nic o práci CC.

Chytrosti typu "koupáci jsou úděsní lidé" hovoří za vše. Všichni, kteří chtějí někdy létat, si mohou v jiných tématech na tomto fóru najít lepší informace.


Jako bych to věděl předem, že tady budou lidi z ČSA hájit, že to tak není, že u nich žádná protekce není atd.. Proč by to taky dělali, že jo?

"koupáci jsou úděsní lidé" je podle tebe chytrost? Ty seš teda naivka, to ti povím.... Doporučuju ti si párkrát zaletět na nějakém charterovém letu a poznáš hodně krutou pravdu.....

xicht
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 07. 2007, 12:35
Bydliště: Roudnice nad Labem
Stav: Offline

Re: Raději si to s prací letušky rozmyslete

Příspěvek od xicht »

CC píše:tak já tedy narozdíl od kolegy dobré známosti nemám ale můžu hovořit z vlastní zkušenosti... TVS opravdu není good volba, to souhlasím, ale kurz se platil naposledy vloni 30tis. nikdo nic neproplatil a i přesto téměř 2/3 z posledních přijatých stejně nakonec uteklo, i přesto že si to zaplatili :lol: :lol: . btw test z aj byl velmi těžký, težší jak u konkurentních ČSA...Co se týče ČSA, protekce tam zajisté potřeba není, a jak už jsem zminovala - přijímací test z aj fakt easy :wink: , to už druhý jazyk byl mnooohem těžší. No a nakonec... výplata u všech let.společností spočívá v množství nalétaných hodin, tzn. čím více lítáš, tím více máš penízek. Výplata je slušná a na pozici sekretářky jsem si tedy takovéhle penízky nevydělala. domů z letiště se musíš minimálně dostat na 11hodin....což je minimální doba odpočinku stanovená normami, mimojiné pokud se společnost normami řídí tak máš nakonec mnohem více volna než v jiné práci. Já např nalítám cca 80hod měsíčně, což se rovná 150hod v práci, no a jak to chodí všude jinde... co si já pamatuji tak to bývá 40h týdně tj 160h měsíčně. Já jsem tedy spokojená :wink: . Žádná společnost tě přeci nemůže nutit lítat přes normu!!! pokud tedy nejsi úplně hloupý/á :roll: pokud tedy opravdu tvůj partner ksichte pracuje na vysoké pozici v palubních službách, tak mi připadá, že toho moc nevíš...... :?


Neboj, já toho vím docela dost, jenomže jistě pochopíš, že existují informace, které se dostat ne veřejnost nemůžou, nechci z toho mít pěkný průser. Podívej, nevím, u které spol. lítáš, ale pokud nejsi od TVS, tak těžko pochopíš. Tam se dějou docela zajímavý věci, koneckonců přečíst si to můžeš v některých fórech tady a vím to hlavně od jejich zaměstnanců, kterých je mezi mými kamarády dost. Test z angliny byl podle tebe těžký? A kdys byla na konkurzu, já ten test měl v rukách před rokem a byl shodný s většinou cvičeních v tý učebnici.....

Máš pravdu v tom, že tě nikdo nemůže nutit dělat přesčas, ale to je především v lidech, jestli se dokážou ozvat nebo budou raději zticha.

xicht
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 07. 2007, 12:35
Bydliště: Roudnice nad Labem
Stav: Offline

Re: Xicht

Příspěvek od xicht »

katkutah píše:Xichtiku,

nejses ty nahodou jeden z tech nestastnych, ktery neprosel jednym z vyberovych kol u nektere ze spolecnosti a mas pocit, ze svoje zklamani timto zpusobem vyventilujes? Pripada mi to tak. Ale pokud chces nekoho odradit, tak si zkus zopakovat vyberove rizeni bud u CSA nebo u TVS jeste jednou, abys mel aktualni informace :lol: . A pokud mas uz ty vlivne zname, tak at te trochu zasveti do prislusne terminologie a budes se vyjadrovat presneji nez rikat treba "prescasy" protoze z toho neni jasne co vlastne myslis ... :shock:


Musím tě zklamat, ale mezi ty nešťastné skutečně nepatřím, nikdy jsem tam nebyl a vůbec mě to neláká. Jako překladatel angličtiny, francouzštiny a španělštiny si vydělám mnohem víc než jako CC, navíc bez nočních směn a permanentního čekání jestli se náhodou někdo ve 2 ráno neozve a já nebudu muset být za hodinu na letišti.... A volná pracovní doba taky není k zahození.

Mimochodem, mě nějaká terminologie nezajímá, mě zajímá realita a věř mi, že toho vím víc než dost, jenomže z pochopitelných důvodů to tady nemůžu jen tak ventilovat.... Sorry

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Víš co Xichtíku, 28. tady máme konkurzy na pozici PP u ČSA, tak nám rovnou řekni kolik si máme připravit. Jo a taky jestli to chtěj keš nebo stačí karta.

tombejtravel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 30. 07. 2007, 23:28
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Xicht

Příspěvek od tombejtravel »

xicht píše:Musím tě zklamat, ale mezi ty nešťastné skutečně nepatřím, nikdy jsem tam nebyl a vůbec mě to neláká. Jako překladatel angličtiny, francouzštiny a španělštiny si vydělám mnohem víc než jako CC, navíc bez nočních směn a permanentního čekání jestli se náhodou někdo ve 2 ráno neozve a já nebudu muset být za hodinu na letišti.... A volná pracovní doba taky není k zahození.

Mimochodem, mě nějaká terminologie nezajímá, mě zajímá realita a věř mi, že toho vím víc než dost, jenomže z pochopitelných důvodů to tady nemůžu jen tak ventilovat.... Sorry


Bože môj!!!! a ešte raz: Bože môj.
Ty si prekladatel? Podla tvojho vyjadrovanie a vŕtania do ludí by som usúdila že nám na Slovensku staviaš naše nedokončené dialnice a že patríš k "nejakej tej " národostnej menšine!!!
A nechápem, keď sa živíš úplne niečím iným, tak prečo táraš o niečom do čoho nevidíš? Lebo je to v štýle "jedna teta povedala..." A vôbec, čo sem lezieš a zbytočne kazíš ľuďom ich ideály. Títo všetci tu svoju prácu milujú a robia to radi a vôbec im neprekáža koľko hodín strávia vo vzduchu. A vieš čo ti poviem? Mne nerobí problém pracovať aj v noci a žiť hodinu od letiska!!!!
a rada na záver: založ si svoje "prekladateľské forum" a možeš tam ďalej ohovárať CSA a vôbec všetkých CC

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

J.Pau píše:Víš co Xichtíku, 28. tady máme konkurzy na pozici PP u ČSA, tak nám rovnou řekni kolik si máme připravit. Jo a taky jestli to chtěj keš nebo stačí karta.


K placeni prijimame vsechny volne smenitelne meny, ceske a slovenske koruny a vsechny bezne platebni karty :)

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Raději si to s prací letušky rozmyslete

Příspěvek od CC »

xichitíku chápu, že interní info nemůžeš zveřejnit, i když nevím čeho se bojíš, jsme tu všichni anonymhně nee :wink: nemusím si číst příspěvky a další oody na tvs, jelikož jsem malinko přihodila sem i z vlastní zkušenosti, je to rok a kousek zpátky, co jsem psala testy z aj, u tvs jsem vydržela lítat jen chvíli :? , nevím mám státnici z angliny a přišlo mi to těžké, tu učebnici neznám, takže nemohu posoudit. A co vím, je,že, ten test byl těžší jak u ČSA, ptz tam jsem skládala test také, přijali mě... a vidíš nemám žádné známé, ani protekci a přesto jsem se dostala :wink: . Nakonec ale lítám úplně někde jinde :)

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Raději si to s prací letušky rozmyslete

Příspěvek od CC »

xicht píše:Neboj, já toho vím docela dost, jenomže jistě pochopíš, že existují informace, které se dostat ne veřejnost nemůžou, nechci z toho mít pěkný průser. Podívej, nevím, u které spol. lítáš, ale pokud nejsi od TVS, tak těžko pochopíš. Tam se dějou docela zajímavý věci, koneckonců přečíst si to můžeš v některých fórech tady a vím to hlavně od jejich zaměstnanců, kterých je mezi mými kamarády dost. Test z angliny byl podle tebe těžký? A kdys byla na konkurzu, já ten test měl v rukách před rokem a byl shodný s většinou cvičeních v tý učebnici.....

Máš pravdu v tom, že tě nikdo nemůže nutit dělat přesčas, ale to je především v lidech, jestli se dokážou ozvat nebo budou raději zticha.


já bohužel nebo bohudík, patřila mezi ty, které nebavilo být zticha :roll:

JIndra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 14. 04. 2005, 22:22
Stav: Offline

Příspěvek od JIndra »

xicht píše:
JIndra píše:Jako skutečně létající u OK bych tady rád uvedl, že informace od xichta je skutečně zavádějící a nepřesná. Rozhodně z ní nelze usuzovat celkem nic o práci CC.

Chytrosti typu "koupáci jsou úděsní lidé" hovoří za vše. Všichni, kteří chtějí někdy létat, si mohou v jiných tématech na tomto fóru najít lepší informace.


Jako bych to věděl předem, že tady budou lidi z ČSA hájit, že to tak není, že u nich žádná protekce není atd.. Proč by to taky dělali, že jo?

"koupáci jsou úděsní lidé" je podle tebe chytrost? Ty seš teda naivka, to ti povím.... Doporučuju ti si párkrát zaletět na nějakém charterovém letu a poznáš hodně krutou pravdu.....


Dobře vím, jací jsou koupáci. Zrovna jsem se vrátil z pětidenního OSR-BRQ charterového turnusu. Ano, máme z nich legrace. Moje výtka ale směřovala k tomu, že se tu jako odborník vyjadřuješ o práci CC.
Koupáci jsou specifičtí - to ale ví každý čtenář místních fór. Proto tu na tyto chytrosti není nikdo zvědavý. Někteří koupáci jsou totiž daleko milejší než jiní cestující (např. italská mládež, pro kterou máme v manuálu speciální hlašení).

Tvoje poznámka o tom, že si hodně vyděláš, na nás udělala velký dojem. Někteří dokážou létat i překládat současně. A TO MAJÍ TEPRVE PENĚZ :D :D :D
Naposledy upravil(a) JIndra dne 14. 08. 2007, 00:50, celkem upraveno 1 x.

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

JIndra píše:
xicht píše:
JIndra píše:Jako skutečně létající u OK bych tady rád uvedl, že informace od xichta je skutečně zavádějící a nepřesná. Rozhodně z ní nelze usuzovat celkem nic o práci CC.

Chytrosti typu "koupáci jsou úděsní lidé" hovoří za vše. Všichni, kteří chtějí někdy létat, si mohou v jiných tématech na tomto fóru najít lepší informace.


Jako bych to věděl předem, že tady budou lidi z ČSA hájit, že to tak není, že u nich žádná protekce není atd.. Proč by to taky dělali, že jo?

"koupáci jsou úděsní lidé" je podle tebe chytrost? Ty seš teda naivka, to ti povím.... Doporučuju ti si párkrát zaletět na nějakém charterovém letu a poznáš hodně krutou pravdu.....


Dobře vím, jací jsou koupáci. Zrovna jsem se vrátil z pětidenního OSR-BRQ charterového turnusu. Ano, máme z nich legrace. Moje výtka ale směřovala k tomu, že se tu jako odborník vyjadřuješ o práci CC.
Koupáci jsou specifičtí - to ale ví každý čtenář místních fór. Proto tu na tyto chytrosti není nikdo zvědaví. Někteří koupáci jsou totiž daleko milejší než jiní cestující (např. italská mládež, pro kterou máme v manuálu speciální hlašení).

Tvoje poznámka o tom, že si hodně vyděláš, na nás udělala velký dojem. Někteří dokážou létat i překládat současně. A TO MAJÍ TEPRVE PENĚZ :D :D :D


Presne tak Jindro :lol: :lol: :lol: . Ja zase miluji zidovske koupaky - fakt. :D


Odpovědět