Travel nabírá stevardy!

Odpovědět
kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Plavání, to ano. Bavím se tady o přijímacím pohovoru v sídle Travelu :roll:


hb-g
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 22. 01. 2007, 09:30
Stav: Offline

Příspěvek od hb-g »

kala23 píše:Plavání, to ano. Bavím se tady o přijímacím pohovoru v sídle Travelu :roll:


OK,já jsem žádný konkurz nezažila,tak se ptám no :roll: .Mimochodem já jsem se tady ptala na průběh celýho konkurzu,nejenom pohovoru :wink:

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

No já tomu rozumim, ale u Travelu je jen test a pak pohovor. Takže nevim jaký části máš ještě na mysli.
A nejstěžejnější je ten pohovor u nich ve společnosti. Takže na ten by ses měla zaměřit.

JIndra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 14. 04. 2005, 22:22
Stav: Offline

Příspěvek od JIndra »

Je to už sice dávno, ale prošel jsem konkurzem TVS. Působil skutečně neprofesionálně. Předsedou komise byl chlápek v tričku (zatímco uchazeči měli obleky/kostýmky), nezdráhal se nám některým tykat. A celkem na plnou hubu komentoval zájemce o práci tímto způsobem: "No, dneska tu máme pěkný kočky."

Ptali se na spoustu věcí, z personalistického hlediska úplně mimo oblast, která by je měla zajímat. Prostě takový nezávazný plácání. Bylo vidět, že ani moc nechtějí zjišťovat (respektive to ani neumí, i kdyby chtěli). Nemohli se o mě celkem nic moc dozvědět. Chtěli například, abych jim něco řekl holandsky, protože je prostě zaujalo, že tou řečí mluvím.

Pak se vůbec neozvali (ani dopis ani telefon o výsledku konkurzu) a za nějakou delší dobu mi volali s tím, že můžu za týden nastoupit do výcviku. Naštěstí jsem měl lepší nabídku.

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

Tak to bylo asi opravdu hodně dávno. Konkurz se skládá z více částí než jen test a pohovor. Nejprve je test z angličtiny a všeobecných znalostí na základě kterého se zve k osobnímu pohovoru. Na pohovoru se projdou výsledky testů a životopis, probírají se předpoklady a motivace k práci PP. Následuje rozhovor v angličtině. Pak je potřeba projít ÚLZ a prověřením bezpečnostní způsobilosti NBÚ. Teprve pak se nastupuje do počátečního výcviku..


kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Travela: to co řikáš je jen teorie. Test z angličtiny to ano, test všeobecných znalostí taky, ale pohovor je jen jedna velká fraška, kde se hodnotí jen vzhled. Do životopisu jen tak zběžně nahlížejí, a angličtina není pro ně rozhodující, natož pak druhý jazyk.

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Re: výběrové řízení TVS

Příspěvek od kala23 »

CC píše:Minulý rok jsem prošla konkurzem u TVS a musím souhlasit byl to snad nejneprofesionálnější konkurz. Požadují sice aj ale v konečné fázi jsem byla v kurzu s holkami, které angličtinu ani moc neovládaly a té chytrosti také nic moc... U TVS nejde o to co máš v hlavě ale o to jestli jsi ochotná zaplatit 30000kč za kurz a po dobu téměř 2 měsíců co kurz probíhá, kdy ještě nejsi jejich zaměstnancem, pobírat podporu. Jelikož kurz se při práci stíhat nedá. Byla jsem nucena dát ve své předchozí práci výpověd a po dobu výcviku sušit hubu a čekat až mě TVS zaměstnají. Ted je to ale možná jinak. Podzimní kurzy už neplatili žádné peníze, ale i tak vím že už jich pár stihlo dát výpověd... TVS není výhra, miluji létání, ale u TVS se ta práce nedá nazvat lítáním... Jestli stojíš o to vozit jen české turisty k moři, a být na telefonu každý den... (protože plánování tam nefunguje.. odkryjí ti max 4dny dopředu ale to se ještě plán letů samozřejmě mění), nemluvím také o tom že cca 70% letů je v noci. Po půl roce jsem byla zhnusena a dala výpověd. Ráda zkusím znovu létat ale už nikdy ne u TVS. Jinak co se týče konkurzu : nejdřív tě čeká písemný test z AJ a všeobecných znalostí..., když postoupíš tak ústní pohovor v aj (jen základní znalosti) a v čj všeobecně, dále projít bezpečnostními prověrkami NBU a zdravotní prohlídkou na ULZ. Ale hlavu vzhůru, jsou takové povahy řekla bych, které takovéhle lítání baví... tak držím pěstičky at to vyjde! :roll: :wink: :roll:

Travela : a přečti si taky tohle

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

kala23 : A ty jsi dělala konkurz?

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Ano, a jsem pyšná na to, že jsem se k nim nedostala :lol: každopádně to byla cenná zkušenost

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

Tak to vysvětluje vše.

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Mysli si co chceš, řikám upřímně svoje názory, a rozhodně nejsem jediná, kdo má z firmy Travel service smíšené pocity. Stačí si přečíst spoustu podobných příspěvků :)

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

A ještě by mě zajímalo, jak okomentuješ to co napsala CC. Ta tam i dokonce pracovala a zhnusená odešla.

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

a to sem tam chtěla pracovat... asi si to začnu rozmejšlet :shock:

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Jen to zkus, třeba získáš lepší dojmy :wink: držím palce

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

CC je alespoň co jsem zaregistrovala jediná, která u TVS opravdu pracovala. Ostatní názory a dojmy "jedna paní povídala" jsou někdy opravdu směšné. Práce PP, obzvlášť u TVS není pro každého. Někdo se v létě radši válí u rybníka a nesnese nevědět kde bude pozítří. Pořád je ale dost těch, kteří tuhle práci dělají a rádi. Názor CC beru a chápu a pokud sis nevšimla se spoustou věcí ohledně lítáni s ní souhlasím. Vím totiž o čem mluvím a to moc dobře.. To mi věř!


Odpovědět