Plat u TVS/CSA

Stevan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07. 02. 2007, 13:07
Bydliště: Warsaw, Poland
Stav: Offline

Příspěvek od Stevan »

Hi everybody, :D

I am Stevan, a SCC from Warsaw, Poland. I am sorry that I use English, but I don't speak Czech.
Would love to know what is the CC salary in CSA, TVA? I can post all deatails of Polish CC salaries in different carriers, if you wish :wink:

Thanks,

Stevan


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

For CSA CC it is arround 1000Euros/month plus expenses in dollars which is about 200-400USD,depends on number of flights and type of staying abroad.
Senior CC (which is Purser here) have like 300Euros more I think. Are you working for LOT? How much is it there?

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: plat

Příspěvek od CC »

katkutah píše:
lennnnie píše:Tak jsem doufala, že se v této diskuzi dozím něco málo o platu a nic. Můžete mi taky poslat kolik dávají TVS přibližně měsíčně? Jestli je nějaký základ a pak ohodnocení nebo ne? Děkuju


Melo by to byt kolem 30 000, jedna letova hodina 150 Kc. Rekla bych tak se vsim do 40 000, maximalne.
tak ti to povím přesně, u TVS máš ve smlouvě 8000,- hrubého + 2000,-hrubého osobní ohodnocení. Většinou ti ty 2tis. nevezmou ale vím, že se to kamarádkám stalo, třeba za to že v noci když pospíchaly na briefing a na let, tak zaparkovaly své auto na místě šéfstevarda. No tak tedy celkem tedy 10000,- hrubého za 40 letových hodin. Každá hodina nad základ je za 250kč. V létě ( té největší sezoně ) jsem se i s dietama nedostala nad 30 000,- Kč čistého. Na podzim a v zimě budeš mít tak tak těch 40hodin, takže plat je asi spočítej si sama..... Každý rok by se pĺat měl zvyšovat a tak i sazba za tu letovou hodinu. ČSA jsou na tom platově samozřejmě mnohem lépe, ted jen z doslechu jsem slyšela, že ten základ je 17000,- hrubého a ne 10000,- jak u TVS.

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

hlavně všichni ty platy nepište z firemních IP adres... :lol:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: plat

Příspěvek od dracoola »

CC píše:
katkutah píše:
lennnnie píše:Tak jsem doufala, že se v této diskuzi dozím něco málo o platu a nic. Můžete mi taky poslat kolik dávají TVS přibližně měsíčně? Jestli je nějaký základ a pak ohodnocení nebo ne? Děkuju

. ČSA jsou na tom platově samozřejmě mnohem lépe, ted jen z doslechu jsem slyšela, že ten základ je 17000,- hrubého a ne 1000,- jak u TVS.



...a to se ti ten zaklad kazdym rokem zveda,kdyz treba dela uz 3roky tak ten zaklad je uz pres 20. Ale zase mate hezci pobyty... Ale zas ty koupaky porad... nezavidim a obdivuju vydrz. :)


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

dell píše:hlavně všichni ty platy nepište z firemních IP adres... :lol:


Ti rikam ze jsem nic nepodepisoval o mlcenlivosti... :D :D

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

dracoola píše:
dell píše:hlavně všichni ty platy nepište z firemních IP adres... :lol:


Ti rikam ze jsem nic nepodepisoval o mlcenlivosti... :D :D

tam fakt nemáte ve smlouvě,jo? Tohle už je snad ve všech firmách co znám...

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

dell píše:
dracoola píše:
dell píše:hlavně všichni ty platy nepište z firemních IP adres... :lol:


Ti rikam ze jsem nic nepodepisoval o mlcenlivosti... :D :D

tam fakt nemáte ve smlouvě,jo? Tohle už je snad ve všech firmách co znám...


Drzim ted tu smlouvu v ruce a fakt to tu nevidim,ale chapu ze to neni uplne dobre ze se tu rikaji ty platy ale ja nikde tady neuvadim konkretni cisla,hlavne to ani nejde,kazdej mesic je to jinak.

Keno
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 09. 2006, 14:50
Stav: Offline

Příspěvek od Keno »

.....jooooooooo tak to je opravdu brutus ... to mam cistyho skoro 2x vic nez vy v letnim zaprahu bez prescasu ....... a to tady nekdo psal, jak je to dobre placena a pohodova prace :shock:

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Já bych se plat bál sdělovat.Alespoň se v každé firmě podepisuje povinnost jednat v zájmu firmy a to znamená nesdělovat interní informace do čehož plat patří.Překvapuje mě,že Čsa a TVS to nemá přímo o platu už i kvůli přebíhání zaměstnanců za lepším.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Papinak73 píše:Já bych se plat bál sdělovat.Alespoň se v každé firmě podepisuje povinnost jednat v zájmu firmy a to znamená nesdělovat interní informace do čehož plat patří.Překvapuje mě,že Čsa a TVS to nemá přímo o platu už i kvůli přebíhání zaměstnanců za lepším.


To jako ze by treba letusky CSA utikali k TVS...No nevim... :)
Opakuju ze tu nikdo konkretni cislo prece nerekl,protoze vsechny ty penize jsou jen v radech a myslim ze vsichni asi tusi kolik to asi je,ono zas tak velky penize to nejsou aby se tajily.

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Ale co kdyby utíkaly obráceně? :D

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Papinak73 píše:Ale co kdyby utíkaly obráceně? :D


Dyt taky utikaj. :D
A nemyslim ze by to bylo tim ze tady nekdo na foru zverejnil kolik asi tak zhruba ma PP u TVS oproti CSA. :)

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

a kdy bude konkurz u ČSA na CC? :wink:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

dell píše:a kdy bude konkurz u ČSA na CC? :wink:


No presto ze by byly kurzy treba, tak to bohuzel nejde... U CSA je ted podstav CC kolem 30, ale je to dany tim, ze je spousta holek na matersky a tak zatim nemuzou brat novy mista a museji je nechat pro ty co pak z tech materskejch zas prijdou,to by muselo byt jeste vetsi podstav aby otevreli kurz, ale to urcite nebude dlouho trvat,ted se to tam otehotnuje kazdou chvilku...
:)

To dell a ppl: Skoda ze piloti nechodej na materskou co? :D


Odpovědět